Kötü bir akıllı telefon nasıl söylenir – Bir telefon önemsiz olabilir 10 işaretleri

Onur 7s – Bu telefondan gerçekten nefret ettim!

Teknoloji hayranları olarak, en sönük akıllı telefonlar için bile heyecanlanmak bizim için kolay. En çılgın insanlar gibi, çoğu telefonun en azından bazı ilginç özellikleri veya konuşmaya değer harika kalitesi var. Hepimiz bir şeyde iyiyiz ve orada herkes için birileri var. Çok az sayıda gerçekten “kötü” akıllı telefon var.

Her şimdi ve sonra, bir telefon geliyor ve sadece tam ve mutlak eşek . Bu, sadece bir ceza olarak birine vereceğiniz türden bir telefon. Görünüşe göre her seferinde şaşırtmak ve çıldırtmak için tasarlandı.

Bu telefonlar geri alınamaz hurda parçaları ve ne yazık ki her zaman hemen belli değiller. Bununla birlikte, annenizin almasına izin vermeden önce kötü bir yumurta tespit etmek mümkündür.

Dedektif şapkanızı takma ve bu kitabı kapağında yargılama zamanı! İşte on uyarı işaretleri bir akıllı telefon en iyi deneyimi sunmak almayacaktır.

1. Eski Android sürümleri

Kötü bir akıllı telefonun en iyi göstergelerinden biri eski bir Android sürümüdür. Yazılım ne kadar güncel?

Önemsiz bir hurda hala Android 7.0 kullanıyorsa, ya çok eskidir, veya OEM işletim sistemini güncellemek için yeterli değildi. Arkasında bir ya da iki yinelemeli Android sürümü çalıştıran bir telefon bulmak nadir değildir, ancak yine de biraz kırmızı bayraklı yeni bir telefon için.

Yine de, Holo UI'yı özlüyorum…

Her şeyden başka, bir telefon Google’dan en son güvenlik güncellemelerini almıyorsa, kötü niyetli saldırılara karşı savunmasız olabilir. Bakmaya devam et.

2. Stutters ve yavaş yükleme

Umarım bu telefonda bir karar vermeden önce, en azından çantadan çıkarma ve kullanıcı arayüzünde biraz gezinme şansına sahip olacaksınız. Bunu yaparken, sayfa geçişlerinin ana ekranda ne kadar yumuşak olduğunu kendinize sorun. Chrome'da uzun metin sayfalarında gezinmeye ne dersiniz?

Şimdi böyle performans gösteriyorsa, bir yıl içinde nasıl olacağını düşünüyorsunuz?

Bir uygulamanın açılması ne kadar sürer? Kötü bir akıllı telefon sizi birkaç saniye bekletebilir, oysa daha iyi bir donanım uygulamaları anında hayata geçirir.

Herkes cihazlarından en son ve en yüksek performansa ihtiyaç duymayacak olsa da, bu temel bir şeydir ve uygun fiyatlı bir telefon bile kendi ana ekran başlatıcısını kullanabilmelidir.

Umarım bu cihazı en az birkaç yıl kullanacaksınız. Eğer şimdi böyle performans gösteriyorsa – kurulu herhangi bir ekstra yazılım kurulmadan önce – bir yıl içinde nasıl olacağını düşünüyorsunuz? Bir telefon en azından bazı temel gelecek provalarına sahip olmalıdır.

Axon M harika bir konsepte sahip, ancak yazılım yetişemiyor

3. Temel işlevsellik eksik

Yine, ucuz telefonun kötü akıllı telefonla birleştirilmemesi önemlidir. Bazı insanlar en son zillere ve ıslıklara ihtiyaç duymaz ve bu nedenle daha az harcayabilir. Bir telefonun tek bir kamera lensi olabilir veya kablosuz şarjı olmayabilir ve hala mükemmel olabilir. Nokia ve Honor'un beğenileri bazı mükemmel uygun fiyatlı telefonlar üretiyor.

Ancak, bazı köşeler kesilmemelidir. Örnekler, Onur 7’de eksik olan jiroskopik sensör gibi şeyleri içerir. Bu, çok daha uygun fiyatlı cihazlarda bulunur ve bir ton uygulama ve deneyim için gerekli bir özelliktir.

Ateşle öldür

(Gerçekten önemsiz bir telefon) Aynı telefon da yerine normal çağrılar onun seslerin tüm üretmek için kulaklığı kullanırken, hiçbir hoparlör ızgarası bulunuyor. YouTube'da bir şey izlemek de o zaman hızlı ve iyi bir test olabilir.

Parmak izi sensörleri mutlak bir zorunluluk değildir, ancak bunlar giderek daha faydalıdır ve kesinlikle ihmal hakkında dikkatlice düşünmeniz gereken bir şeydir. Ayrıca, 1080p ekranlarla veya MicroUSB ile gelen telefonlar için giderek daha az mazeret olduğunu düşünüyorum – bu şeyler bazı kullanıcılar için daha az önemli olabilir.

Son olarak, 16GB saklama alanlı bir telefonu seçmeden önce uzun ve sert düşünün. Bu hızlı bir şekilde dolar ve genişleyebilir depolamada bile boyunda gerçek bir ağrı olabilir.

Eğer sen   bu kadar arzulanan bir cihaza karar verirseniz, fiyatın onu yansıttığından emin olmalısınız!

4. Bilinmeyen OEM / marka

Bir markayı duymamış olmak, otomatik olarak kötü olduğu anlamına gelmez. Yeni OEM'lerin bir yerden başlaması gerekiyor!

Aynı şekilde, tanınmış bir OEM değil her telefon iyi olacaktır. Ancak, kör alışveriş yapıyorsanız, bilinen isimlere bağlı kalmak sizi genellikle doğru yöne yönlendirir. En azından ne kazandığınızı biliyorsunuz – Starbucks'a giderken olduğu gibi – ve en azından şirketin tüm garantileri yerine getireceğini ve müşteri hizmetleri sunacağını biliyorsunuz. Para iadesiyle terlemeyecek kadar büyükler ve itibarı onlar için daha önemli.

5. Kırık İngilizce

Diğer bir uyarı işareti ürünü tanıtmak için kullanılan dildir. Kutunun arkasını ve tanıtım malzemelerini okuyun ve İngilizce kalitesinin iyi olup olmadığını kendinize sorun. İngilizce olarak yazılmışsa, bu telefonun yabancı bir üreticiden geldiğini gösterir. Bu kendi başına kötü bir şey değil.

Bununla birlikte, eğer bir üretici her bölge için uygun bir yazar kiralamak için para ya da sağduyuya açıkça sahip değilse, bu iş stratejisinin geri kalanı hakkında ne diyor? Başka hangi köşelerini kesmeye istekli olabilir?

GPD – İngilizler zayıf ama teknoloji harika. Bu olsa inanç bir sıçrama alır!

Bu her zaman adil bir test değil, tüm zamanların en sevdiğim OEM'lerinden biri GPD (GamePad Digital) ve yazısının akla gelebilecek en kırılmış İngilizce olduğunu.

Yine de, olumlu bir işaret değil.

6. Kötü kamera performansı

Bugünlerde ucuz bir telefon, daha pahalı olan telefonların yaptıklarından çok daha fazlasını çıkarabiliyor. Büyük bir tam ekran, 4-6 GB RAM, Android'in en son sürümü ve yüz kilidini açmış bir “bütçe” veya “orta menzilli” cihaz bulmak nadir değildir. Kameranın bir bütçeye uyması çok daha zor.

“Hindistan'ın kamera canavarı”, Redmi Note 5 Pro, ironik bir biçimde çok ortalama bir kameraya sahipti.

Yani, mağazada bir telefonu test ediyorsanız, kameranızın çıkarılması ve sizin için önemliyse fotoğraf çekilmesi her zaman önemlidir. Ve megapiksel sayısına ve iki lense sahip olduğu gerçeğine bakmayın ve bunun iyi bir tetikçi olduğunu varsayalım. Ne yazık ki, bunun çoğu yazılımdan geliyor ve piksel boyutu gibi daha az belirgin özellikler var;

7. Bloatware, her yerde

En büyük OEM'ler bile telefonlarını bloatware (Samsung!) İle doldurmaktan suçludur, ancak her durumda bir şirket müşterilerini ilk sıraya koymadığının bir işaretidir.

İyi bir telefon, ağırlıklı olarak yalnızca yüklü temel özellikleri ve belki de bu telefona özel herhangi bir özel özellik için birkaç ekstra uygulama içeren kutudan çıkmalıdır. Her Google uygulamasının kopyaları, batarya tasarrufu, güvenlik önlemi veya el feneri vermeyi iddia eden gereksiz uygulamaların sıkıntısı gibi bir sıkıntıdır (muhtemelen kurtulamadığınız bir sıkıntı). Eğer gerekiyorsa Tüm bunları indirebilirsiniz. Telefon bilinmeyen bir üreticiden geliyorsa, bu yazılım güvenlik riski oluşturabilir.

Bu, bir şirketin müşterilerini ilke koymadığının bir işaretidir.

Ucuz donanımda, şişkinlik daha da büyük bir problem haline gelir, özellikle Android'in üstünde kullanılan cilt aynı zamanda gereksiz özelliklerle ve değişikliklerle doldurulmuşsa. Telefonun dahili depolama alanı sınırlıysa, bu daha büyük bir sorun. O zaman buradaki ideal senaryo, Android One gibi soyulmuş bir yazılım deneyimine sahip olmaktır.

8. Kötü akıllı telefon tasarımı

Yine, herkes yüksek kaliteli, tamamen camlı bir telefon için pazarda değil. Aslında, bazı insanlar çok metal veya plastik bir yapı tercih ederler .

Bununla birlikte, bu konudaki bağırsaklarınızı dinlemeye değer. Telefon çok hafifse, kutudan çizikler veya başka kozmetik sorunlar varsa veya çekici olmayan bir tasarıma sahipse, bu ucuza yapılmasını önerebilir. Ayrıca, telefonun çok fazla cezalandırılmayacağını da söyleyebilir.

Daha iyi ya da daha kötüsü için, akıllı telefonlar bugünlerde bir moda ifadesidir. Tüm gün boyunca taşıyacağınız bir telefon olup olmadığını dikkatlice düşünmeniz önemlidir. Yine, eğer maliyetiniz asıl kaygınızsa, Dünya'ya maliyeti olmayan çok iyi yapılmış bazı telefonlara sahip olabileceğinizi unutmayın.

Sen bu işteyken, kalite kontrol meselelerine dikkat et. Ekran sararır mı? Işık kanaması var mı? Ölü piksel var mı? Hemen bir şey göremezseniz, emin olmak için hızlı bir arama yapın.

9. Üzgünüz görüşler

Performans, özelliklerden daha önemlidir, özellikle de ciddi bir oyun oynamayı veya diğer zorlu uygulamaları kullanmayı düşünmüyorsanız.

Nokia 1'e ücretsiz giriş izni verebiliriz, çünkü iyi bir tasarıma sahiptir ve çok uygun maliyetlidir.

Ancak, bir telefon 2GB RAM ile gelirse veya güçsüz bir işlemciye sahipse, yapabileceklerini ciddi şekilde sınırlayabilir. Burası birkaç yıl önce ikinci el bir amiral gemisi veya birinci sınıf bir telefon edinmenin daha anlamlı olacağı yerdir.

Nokia 1 gibi bir telefon olsa ücretsiz bir geçiş alır. Özellikle temel, bütçe ahizesi olarak tasarlanmıştır – ve tasarımı başka yerlerde de iyidir. Kötü bir akıllı telefona bakmak isteyip istemediğinize karar verirken, her bir bağımsız özellik açısından düşünmemeye çalışın, bunun yerine bütünsel olarak düşünün. Bir bölgede fakir ama diğerlerinde harika görünüyorsa, gerçekten kişisel tercihinize bağlı. Bir telefon bu listede birden fazla kritere uyuyorsa: bin!

10. Kötü inceleme puanları

Sonunda – ve bu telefon değerlendirmeleri yayınlayan bir siteden gelen biraz önyargılı gelebilir – inceleme puanlarını kontrol edin!

Bazen yanlış anlayabiliriz ve düşünmemiz gereken kişisel bir tercih unsuru var, binlerce akıllı telefon denedik. Umarım sizi doğru yöne yönlendirmenize yardımcı olabiliriz.

Bu telefon değerlendirmeleri yayınlayan bir siteden gelen biraz önyargılı gelebilir ama inceleme puanlarını kontrol!

En azından kesinlikle zaman ve paraya değmeyen telefonlara karşı tavsiyelerde bulunabiliriz. Böylece, en sevdiğiniz siteyi seçin (* öksürük * Android Yetkilisi * öksürük *) ve (* öksürük * biz * öksürük *) aradığınız cihazı kaplayıp kapamadığını görmek için hızlı bir arama yapın. İnceleme olumsuz ise, parayı düşürmeye karar vermeden önce fazladan düşünün. Daha da iyisi, bu telefondaki fikir birliğinin ne olduğunu görmek için güvenilir sitelerden birden çok inceleme okuyun.

Özetlemek gerekirse, bir telefonun kötü olduğu ve bundan kaçınmanız gereken on işaretimiz:

  1. Kutudan gerçekten eski Android sürümleri
  2. Stutters veya yavaş yükleme
  3. Temel işlevsellik eksik
  4. Bilinmeyen oem / marka
  5. Kırık İngilizce kullanır
  6. Düşük kamera performansı
  7. Her yerde Bloatware
  8. Kötü akıllı telefon tasarımı
  9. Üzgünüz özellikler
  10. Kötü inceleme puanları

Bu bizim herhangi bir yolumuz. Neyi kaçırdık? Hiç kötü bir akıllı telefon aldın ve pişman oldun mu?