Kötü pil nedeniyle Google Pixel 3 XL rastgele yeniden başlatma sorunu nasıl düzeltilir?

Pixel 3 ve 3 XL cihazlarının Google'ın en son amiral gemisi telefonları olduğu göz önüne alındığında, bazı kullanıcıların rasgele yeniden başlatma sorunları yaşamaları biraz erken. Bu tür bir sorunun ana nedenlerinden biri, uzun bir süre boyunca kullanımın sonucu olan kötü bir bataryadır. Başka bir deyişle, sadece bir yıldan uzun bir süre önce Pixel 3s ve 3 XL'leri yeniden başlatmayı bekliyoruz. Bu yazıda, bu sorunun üç özel durumunu içerir. Benzer bir durumdaysanız, bununla ilgili ne yapacağınızı öğrenin.

Devam etmeden önce, #Android sorununuza yönelik çözümler arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili bir çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabilecekleriniz varsa, lütfen bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını zaten denediyseniz, bunları yanıtladığımızdan emin olun.

Sorunlar: Google Pixel 3 XL rastgele kapanıyor, donmaya devam ediyor, şarj olurken bağlantı kesiliyor

Durum 1: Piksel 3 XL Sorunları: Bu telefon bir yıldan uzun bir süredir vardı ve aniden kilit ekranında donmaya başladı, yanıt vermiyor ve kapanıyor. Bir süredir tekrar çalışmayabilir ve genellikle pil simgesinin gösterilmesi / yanıt vermesi için 15-30 dakika şarj edilmesi gerekir.

Fabrika ayarlarına sıfırlama, yumuşak sıfırlamalar yaptım ve şu anda güvenli modda test ediyorum ancak sorunu teşhis edemiyorum. Sanırım üçüncü parti uygulamaları sorunu çözdüm, ancak yazılım sorunlarından emin değilim.

Bu konuda oldukça uzun bir süre geçirdikten sonra, telefon yaklaşık bir pil seviyesine (% 70-80) ulaştığında, sorunun döngüsüne başladığı görülüyor. Pilimin doğru çalışmıyor olması, soruna neden olabilir? Son birkaç güncellemede pil performansında bir düşüş olduğunu fark ettim. Sonunda taşıyıcıdan yardım alacağım ama her caddeyi tüketeceğimi düşündüm. Zaman ayırdığınız için teşekkürler.

Durum 2: Son güncellemeden bu yana, telefonla gelen hızlı şarj cihazını kullanırken, telefonun bağlandığını duyduğu sesli sesi verir, ardından her birkaç saniyede bir bağlantı kesilir ve daha sonra bu tonu ve küçük animasyonu yeniden bağlarsınız. Kablonun takılı olduğu alt kısım. Hızlı şarj edilmeyen bir güç bloğu kullanılıyorsa veya bilgisayar veya araç şarj cihazını kullanıyorsanız, sorun yok ama belli ki biraz daha uzun sürüyor. Yeniden başlatırsam veya kapatırsam ve yeniden başlatırsam, telefon normal olarak hızlı şarj olur. Bunu hiç yapmadı. Hızlı şarj bloğu ve kablonun kusursuz çalışma düzeninde olduğunu doğruladım. Aynı sorunu söyleyen başka insanları da (samsung ile) görmüştüm ama bir çözüm görmedim. Bu sadece bir yazılım hatası olduğunu umuyorum ve pasta yükseltme ile kendini telafi edecek. Sunduğunuz her türlü yardım için teşekkür ederiz.

Durum 3: Telefonum bugün kendiliğinden yeniden başlatıldı ve bunu yaptıktan sonra devam etmeyecek. Şarjı şarj eder ve tutar (telefon prize takılıyken pil göstergesine göre). Telefonu açma / kapama / ses açma düğmesi kombinasyonunu kullanarak açabilirim ve telefon birkaç saniye ile bir dakika arasında değişen değişken bir süre boyunca açık kalır. Bilgisayarımdan fotoğrafları kurtarmaya yetecek kadar uzun süre tutmayı başardım – sesli mesajımı aradım ve telefon açık kaldım ve arama etkinken bilgisayarımla (USB üzerinden) bağlantıyı sürdürdüm. Aramayı kapattığımda telefon hemen kapatıldı. Sadece tamir etmeye çalışmak ya da hayaletten vazgeçmek ve yeni bir telefon almak için birine götürmeye değip değmeyeceğini merak ediyorum. Teşekkür ederim!

Çözüm : Buradaki her bir vakada belirtilen semptomlara dayanarak, bozuk batarya büyük olasılıkla sorunun nedenidir. Akıllı telefon bataryası sağlığı hakkında konuştuğumuzda devreye giren birçok faktör var. Üçüncü taraf uygulamaları ve fabrikaları kontrol etmek, bu durumda yapabileceğiniz önemli sorunlardan bazılarıdır, ancak yalnızca çok fazla şey yapabilirler.

2 ve 3 numaralı Kılıflar için, telefonu güvenli modda gözlemlemeden veya fabrika ayarlarına sıfırlamadan önce silmeden önce bir pil kalibrasyonunun denenmesini öneririz. İşte böyle yapıldı:

  1. Aküyü tamamen boşaltın. Bu, cihazınızı kendi kendine kapana ve pil seviyesi% 0 olana kadar kullanmanız anlamına gelir.
  2. Telefonu% 100'e ulaşıncaya kadar şarj edin. Cihazınız için orijinal şarj ekipmanlarını kullandığınızdan emin olun ve tamamen şarj edin. Cihazınızı en az iki saat daha fişten çekmeyin ve şarj ederken de kullanmayın.
  3. Geçen süreden sonra cihazınızı fişten çekin.
  4. Cihazı yeniden başlat.
  5. Telefonunuzu tekrar tamamen güç bitene kadar kullanın.
  6. 1-5 arası adımları tekrarlayın.

Her üçü de (pil kalibrasyonu, güvenli modda üçüncü taraf uygulama sorunu olup olmadığını kontrol etme ve fabrika ayarlarına sıfırlama) hiçbir şeyi değiştirmezse, cihazların gönderilebilmesi için Google'a danışmayı düşünmeniz gerekir. Bir teknisyen, önceden pilin durumunu incelemek zorundadır. maddenin gerçeği bilinir. Genel olarak, pil değişimi tüm bu durumlar için yapılabilecek en az şeydir. Bu, ya pilin öldüğü ya da neredeyse böyle olduğu anlamına gelir, ya da cihazın gücün sızmasına neden olan başka bir donanım arızası vardır.

Lityum bazlı piller, doğru şekilde kullanıldığında birkaç yıl sürebilir, ancak bir Google Pixel 3 XL'nin ne kadar güce ihtiyaç duyduğu göz önüne alınırsa, tipik bir batarya, ikinci yılın başlangıcında bozulma göstermeye başlayabilir. Normal bir Piksel kullanıcısı genellikle cihazlarını günde en az bir kez şarj ettiğinden bu hiç de şaşırtıcı değildir. Yukarıda bahsedilen tüm vakaların zayıf pil performansı ile tutarlı işaretler gösterdiğinden, onarım her biri için en olası çözümdür.

 

Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan iseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlar için ücretsiz çözümler sunuyoruz. Bu nedenle, Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir. Yanıtlarımızı bir sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemeyiz. Bu nedenle, sorununuzun zamana duyarlı olması durumunda, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen arkadaşlarınıza kelimelerinizi yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy'un sosyal ağ varlığına sahip olmasının yanı sıra, Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.

içindekiler

  • Sorunlar: Google Pixel 3 XL rastgele kapanıyor, donmaya devam ediyor, şarj olurken bağlantı kesiliyor
  • Bizimle meşgul