Kullanmanız gereken 5 Google hizmeti

Bu çok net, Google hayatımızı devralmak istiyor. Bunu yapmanın yollarından biri, yaptığınız her şey için hizmet başlatmaktır. Şirketin düzinelerce şirketi var ve bunları zaten biliyorsunuz ve muhtemelen bunları düzenli olarak kullanıyorsunuz.

  • Her Android kullanıcısının bilmesi gereken Google Play Store gizli özellikleri
  • Google Asistan ipuçları: Yeni başlayanlardan uzmanlara

Bunlar Gmail, YouTube, Google Dokümanlar, Sürücü, Android ve daha pek çok şey gibi. Bununla birlikte, varolduklarını bilmiyor ya da sadece onları kullanmak istemiyorlarsa da, kimsenin gerçekten kullanmadığı şeyler var. Ben senden bahsediyorum, Google + 'da.

Bu nedenle, pek çok kişinin kullanmadığı 5 adet kullanışlı hizmetin bir listesini yaptık. Google+ hakkında konuşmamaya söz veriyorum, ancak bahse girerim günlük yaşamınızda size yardımcı olacak faydalı bir şey öğreneceksiniz.

Google Duo

Google, onunla birlikte gelen en son sürümleri ısrarla vurgulamış olsa da, Google Duo kimin kullanıyor? Minimalist video çağrısı uygulaması, yeni akıllı telefonlara takılıp olsa da, umduğu popülerlik kazanmıyor.

Google Duo is much more useful than you thought / © AndroidPIT

Google Duo

Tüm bunlara rağmen, uygulama gerçekten kötü değil. Video kalitesi sağlamdır ve bağlantılar istikrarlı ve basittir, ayrıca mobil veri ile Wi-Fi arasında tek başına değişir. İhtiyacınız olan tek şey bir kişi oluşturmaktır ve istediğiniz zaman o kişiyle iletişime geçebilirsiniz.

  • Google Duo incelemesi: Android için sadece Facetime değil

Çok fazla özelliği yoktur ve yalnızca yüksek kaliteli video görüşmeleri yapma konusunda yoğunlaşmıştır. Testlerimde, hem Skype hem de WhatsApp'dan daha başarılı olduğunu düşündüm. Özellikle WhatsApp sayesinde, bir ileti alırsanız bağlantı kesilir.

Google Cloud Print

İşten evinize kadar kullanışlı başka bir hizmet. Google Cloud Print ile, yazıcılarınızı servise bağlarsınız ve daha sonra bu yazıcılar herhangi bir yerden, hatta akıllı telefonunuzdan kullanılabilir olmasını sağlar. Sonuçta, bugünlerde mobil cihazlarımızda giderek daha fazla belge elde ediliyoruz.

Have you already used Google Cloud Print? / © AndroidPIT

Tüm bunlar, internete bağlanan herkesin bir yazıcıya erişebileceği anlamına gelir. Hatta her bir yazıcı için çalışma dosyalarını yönetebilir ve baskılarınızı Google hesabınız üzerinden paylaşabilirsiniz. Şimdi, tek zor şey yazıcınızı Wi-fi'ye bağlamak, çünkü bu bir çeşit voodoo sihrine ihtiyaç duyuyor gibi görünüyor.

Cloud Print

Google Fit

Google ayrıca sağlığınızla ilgili her şeyi öğrenmek istiyor ve şükranın küçük bir simgesi olarak, ağırlık, günlük adımlarınız hakkında önemli bilgileri yönetebileceğiniz ve yürüyüş, bisiklet, halter ve koşu gibi egzersizleri izleyebileceğiniz eksiksiz bir uygulama sunuyor.

Let’s all record how much weight we don’t lose. / © GraphicBlocks, AndroidPIT

Google Fit – Fitness Tracking

Her şeyin Google hesabınızda tek bir yerde olması için diğer cihazlardan ve şirketlerden gelen uygulamaları birbirine bağlamanın yanı sıra egzersiz veya günlük adım hedefleri de oluşturabilirsiniz. Zırh Altında, Android gibi Uyku, Moto Vücut, Runtastic, Sakin ve diğerleri gibi uygulamaları bağlayabilirsiniz.

Gelen Kutusu by Gmail

Bu hizmet ilk başlatıldığında Google tarafından yoğun bir şekilde pazarlandı ancak bundan sonra her şeyde kayboldu ve günümüzde sadece birkaç kişi kullanıyor. Şahsen klasik Gmail'i tercih ediyorum, ancak Gelen Kutusu'nu her gün kullanan ve hiçbir şey için değiştirmeyeceğini biliyorum.

Inbox categorizes everything / © AndroidPIT

Inbox by Gmail

Gelen Kutusu, Gmail'i daha akıllı yapan bir uygulamadır. Google Asistan gibi, e-postalarınızı analiz eder ve onları daha yararlı kategorilere ayırır; ayrıca taahhütler ve teslimatlar gibi diğer öğeleri tanımlar.

Daha sonra görülecek mesajları yeni zaman planlayarak e-postanızı daha akıllıca kullanabilirsiniz. Bu gelen kutunuza boşaltır, bu nedenle yeni bir e-postanız olduğunu hep çığlık atmaz. Diğer bir özellik de e-postaları tamamlanmış olarak işaretleyebilmesidir. Bu şekilde kaydediliyor ve bitmiş gibi gösteriliyorlar.

Bu uygulama, Hatırlatıcılar ve Takvim gibi hizmetleri daha yakından birleştiriyor ve çalışıyor; iletileri Seyahatler, Kaydedilenler (bağlantılar, videolar ve çevrimiçi olarak kaydettiğiniz diğer şeyler), Satın Almalar, Finanslar, Sosyal, Tanıtımlar ve daha pek çok kategoride akıllıca gruplandırıyor.

Google görüntüleri

Her gün onlarca kez Google'da arama yapın. Bu kaçınılmazdır. Çoğu zaman, aslında düşünmek yerine yalnızca Google'ı kullanırız. Her ne kadar bir resim her zaman bin kelimeye değmez, bazen de tam olarak aradığımız şey budur.

Örneğin, bir turist noktasının bir fotoğrafınız var ve nerede olduğunu bilmiyorsunuz ya da tanımadığınız bir hayvanın resmini görüyorsunuz ya da belki bir şeyleri Bir tane var, bunu kelimeleri kullanarak nasıl yapardın?

Yapmanız gerekmiyor. Google resim aramasında tek yapmanız gereken bu resmi arama çubuğuna sürüklemektir.

Ne kadar akıllı olduğunu görmek için Google resim aramasına bir resim sürükleyin.

Google, tüm bilgilerimizi çalıyor olsa da hayatımızı biraz daha kolay hale getirmek için iyi hizmetler sunmak istiyor. Bunlar, günlük yaşamınızda biraz daha üretken olmanıza yardımcı olabilecek az bilinen birkaç uygulama idi.

Google'dan popüler olmayan hizmetleri kullanıyor musunuz? Hangileri?

 

Google Pixel 2 XL'in nereden alınır

  1. 2017 * YENİ * Google Pixel 2 XL 64GB Akıllı Telefon Cep Telefonu * UNLOCKED * Siyah £ 663.56 Teslimat – £ 25.81 £ 689.37 Toplam Soru Sor
  2. Google Pixel 2 Xp piksel 2 xl 6 inç 4GB RAM 64GB ROM Sadece Siyah Shp fm AB orijinal £ 710.58 £ 710.58 toplam Fiyat Garanti
  3. Google Pixel 2 XL – 64GB – Siyah + Beyaz (Unlocked) Smartphone İngiltere Ücretsiz p + p £ 739.99 £ 739.99 toplamı
  4. Google Pixel 2 XL – 64GB – Siyah + Beyaz (Unlocked) Smartphone İngiltere Ücretsiz p + p £ 739.99 £ 739.99 toplamı
  5. Google Pixel 2 XL 64GB SIM FREE / UNLOCKED – Siyah £ 769.99 £ 769.99 Toplamı Giriş Yap

Compare prices