Kütle Kendini Instagram'dan Çıkart (ve Cool Tricks)

Instagram, tıpkı Facebook gibi, başkalarının sizi videolarında ve fotoğraflarında etiketlemelerine olanak tanır. Diğer özelliklerde olduğu gibi, hem bir nimet hem de bir yanıktır. Grup fotoğrafları için özellikle işe yarar, özellikle de siz ve arkadaşlarınız aynı fotoğrafları yükleyecekseniz ve profilinizi tekrarlayan yayınlarla karıştırmak istemiyorsanız. Ancak, neredeyse bilinmeyen insanlar tarafından etiketlendiğinizde koşullar değişiyor; mesajları kötü bir tada sahipse ve duygularınızı yansıtmıyorsa daha da kötüsü. Elbette, böyle yazılarda etiketlenmek istemezsiniz, değil mi?

Instagram'ın yerel etiketleme ve etiketleme yöntemi basit bir işlemdir. İlk önce, fotoğrafı açın ve etiketleri görüntülemek için fotoğrafların üzerine dokunun. Daha sonra tanıtıcınızın adına dokunun ve Etiketi Kaldır seçeneğine tıklayın (Diğer seçenekler> iOS kullanıcıları için Mesajdan Beni Kaldır).

Ancak, bunu tüm etiketli fotoğraflar için yapmak çılgınca zor bir iştir ve bu, Fotoğraflarınızı temizlerken bir hafta sonu öğrendiğim bir şey. Profiliniz sık sık etiketlenirse durum kolayca kontrolden çıkabilir.

Neyse ki, Instagram'da Fotoğraflarınızın bölümünden etiketli fotoğrafları toplu olarak kaldırma yöntemi var ve bu yazıda size bunun nasıl yapılacağını göstereceğiz.

Kendinizi Instagram Fotoğrafları

Adım 1: Profilinize gidin ve sağ üst köşedeki hamburger simgesine dokunun. Şimdi, Ayarlar'ı seçin ve Fotoğrafları ve Videoları Gizle'yi görene kadar aşağı kaydırın.

Adım 2: Üzerine dokunun; bugüne kadar etiketlendiğiniz tüm resim veya videoları görüntüleyecektir.

Tek yapmanız gereken fotoğrafları tek tek seçmek ve küçük Göz simgesine dokunun. Bu, seçilen tüm fotoğrafları profilinizden gizleyecektir. Bu kadar kolay!

Also on Guiding Tech
How to Set Time Limit on Instagram, Facebook and YouTube

Read More

Etiketleri İncele

İleriye doğru, etiketleri el ile inceleme seçeneğini etkinleştirdiğinizden emin olun. Facebook'un Zaman Çizelgesi İnceleme özelliğine benzer şekilde, bir kullanıcı sizi bir gönderide etiketler göndermez bir bildirim alacaksınız. Etiket iyi görünüyorsa, profilinizde bulunmasına izin vermek için onaylayın. Aksi takdirde, çıkarın.

Bu seçeneği etkinleştirmek için Otomatik Olarak Ekle'yi değiştirin.

Hikayelerden ve Yorumlardaki Menteşeleri Kaldır

Geçen yıldan beri Instagram kullanıcıları, @ kullandıklarında @ kullandıkları diğer kullanıcılardan bahsedebilirler. Herkese açık bir profiliniz varsa, tüm takipçileriniz (ve diğerleri) hikayenizi profilinizde görebilir. Ne yazık ki, doğrudan ya da dolaylı olarak bir sözün kaldırılması için yerel bir yol yoktur.

Tek seçenek tekrarlanan suçluları engellemektir, böylece hikayelerinde sizden bahsedemezler. Aynısı Instagram yorumları için de geçerli. Kullanıcıyı engellemekten başka gereksiz yorumlardan kendinizi uzaklaştırmanın başka bir yolu yoktur.

Instagram Instagram Püf Noktaları

1. Instagram Gönderileri Hikayeler Olarak Paylaş

Benim gibi çizgi romanları seven benim gibi biriysen, Instagram onları bulmak için mükemmel bir yer. Dolayısıyla, tarama alanlarınızdan birinde çizgi roman şeridiyle karşılaşırsanız (hepimiz onu sevmiyor muyuz?), Hikayenizi bir parçası olarak paylaşmanın karmaşık bir yolu var.

Paylaş simgesine dokunun ve hikayenize gönderi ekle'yi seçin. Ayrıca hikayenin görünümünü değiştirmek için tutamaç adına da dokunabilirsiniz. Birkaç çıkartma ve GIF atın ve hikayeniz hazır olacaktır. Basit, bakın!

2. Tanıdığınız İzleyicilerden Doğrudan Mesajlara İzin Ver

Varsayılan Instagram ayarları, herkesin mesajları yanıtlamasına izin verir. Mesajlarınızı kontrol etmek için yapmanız gereken tek şey mesajlaşma seçeneğini takip ettiğiniz kişilerle sınırlamak.

Bu seçeneği etkinleştirmek için Instagram Ayarlar> Öykü Denetimleri'ne gidin ve İleti Yanıtlarına İzin Ver seçeneğinin altında Takip ettiğiniz Kişileri seçin.

Benzer şekilde, Instagram'ın varsayılan ayarı herkesin yazılarınıza yorum yapmasını sağlar. İstenmeyen postaları engellemenin bir yolu, yorumları izlemekte olduğunuz kişilere sınırlamaktır. Bu ayarı Yorum Kontrolleri altında bulabilirsiniz. Yorumlara İzin Ver seçeneğine ve ikinci seçeneğe dokunun.

3. Saldırgan Yorumlar Blok

Arkadaşlarınızdan ve yabancılardan gelen yorumları okumaktan zevk alırken, zaman zaman yayınlarınızda bazı iğrenç ve rahatsız edici yorumlarla karşılaşabilirsiniz.

Kullanıcıları silmek veya engellemek açık bir çözüm gibi gözükse de, onları Yorum Kontrolü ayarlarından da gizleyebilirsiniz. En kolay seçenek, varsayılan Rahatsız Yorumları Gizle seçeneğinin etkinleştirilmiş olmasıdır. Bir adım daha ileri gitmek istiyorsanız, belirli filtreleri Manuel Filtre ayarından çıkarabilirsiniz.

Cool Fact: Instagram also allows the ability to block certain profiles from commenting on your posts.

Also on Guiding Tech
Top 9 Instagram Story Highlights Tips and Tricks

Read More

Kamu Profillerinin Akılsız Dünyası

Instagram'daki herkese açık bir profil, tüm etkinliklerinizin herkesin görmesi için orada olduğu anlamına gelir. Bu nedenle, yansıttığınız görüntüye dikkat etmeniz zorunludur. Ve bu özellikle iş profilleri için geçerlidir. Zevkli olan yazılar ve videolar ile ilişkilendirilmek istemezsiniz. Bu yüzden yorumları, takipçileri ve hikayeleri izlemek şimdilik en iyi yol.

Yukarıdakilerin sesinden hoşlanmıyorsanız, profilinizi kişiselleştirerek bu sorunu tomurcuk haline getirmek isteyebilirsiniz. Bunun bir çözüm olmadığını biliyoruz, ancak Instagram gibi seçenekler kullanılabilir hale gelene kadar bu uygulanabilir bir seçenek gibi görünüyor.