Lawnchair Launcher vs Yalın Launcher: Hangi Açık Kaynak Kodlu Yazılım…

Android her zaman özelleştirme konusunda olmuştur. Bu nedenle, Play Store’un birkaç simge paketi, rampa ve widget özelleştirmesiyle dolması hiç şaşırtıcı değil. OEM görünümünün görünümünü değiştirebilir veya reklam deneyimiyle Google Asistan’dan kurtulabilirsiniz. Başlatıcının kullanımıyla kullanıcı arayüzünün her bölümünü ince ayar yapabilirsiniz.

Lawnchair Vs Lean

Çoğu rampa, bireyler veya uygulama geliştiren şirketler tarafından geliştiriliyor; her ikisi de kaynak kodlarını gizli tutuyor. Bu yazıda iki açık kaynaklı rampa hakkında konuşacağız – Lawnchair ve Lean.

Google Asistan Launcher, Google Play Store’dan emekli olduğundan, çoğu kişi aynı deneyimi yeniden yaratmaya çalıştı. Şimdiye kadar, Lawnchair ve Lean, özelleştirme ekleriyle birlikte gördüğüm en yakınları.

Bu yazıda, onları çeşitli hileler ve işlevler temelinde karşılaştıracağız. Dallayalım.

Uygulama boyutu

İlginç bir şekilde, her iki uygulamanın da Play Store’daki rakiplere kıyasla daha küçük boyutlu olması. Lawnchair yaklaşık 4 MB veri alırken Lean Lean, 2 MB boyutunda yarı boyutta ağırlık alır.

Tema Motoru

Google Android Q ile Pixel telefonlar için sistem genelinde karanlık bir tema ortaya çıkarmaya başladı. Şimdi, birkaç yıl boyunca akıllı telefonların% 90’ına ulaşmayacak. Ve üçüncü parti rampalarının çaldığı yer orası.

Lawnchair başlatıcısıyla, koyu / bulanıklaştırma efekti ile arayüzün görünümünü ve dokunuşunu kolayca değiştirebilirsiniz.

Lawnchair ThemeLawnchair Theme 2

Oynamak için birkaç seçenek var. Duvar kağıdından vurgu rengi çıkarmanızı sağlar. Bu bir hit oldu ve benim için özledim. Çok renkli bir duvar kağıdına yerleştirmeyi denediğimde, uygulama istenmeyen tema rengini çıkarmaya devam etti.

Bunun dışında koyu / siyah (AMOLED ekran için pil dostu) renk arasından seçim yapabilirsiniz. Bu uygulama aynı zamanda temayı uygulamak istediğiniz UI bölümlerini size sorar. Klasör, dok, uygulama kısayolları ve çekmeceyi açtım.

Çim sandalyesi de bulanıklık efekti ekledi. Android Kitkat günlerini kaçırıyorsanız, bu tarzı denemek isteyebilirsiniz. Bir de bulanıklığın yoğunluğunu özelleştirebilir.

Yalın başlatıcısı, Lawnchair ile aynı yolu izlemiştir. Özelleştirme seçenekleri olsa da, az. Ama en azından, burada temelleri ele aldı.

Lean ThemeLean Theme 2

Başlangıç olarak, temayı cihaz duvar kağıdından ayarlayabilir veya açık / koyu temasını kullanabilirsiniz.

Bu uygulama aynı zamanda karanlık mod için siyah rengini kullanmanızı sağlar. Ne yazık ki, oynamak için mavi bir etkisi yoktur. Uygulamasını gelecek sürümlerde görmeyi umuyorum.

Simge Paketleri

Hem Lawnchair hem de Lean launcher, pek çok OEM derisiyle eksik olan Play Store’dan üçüncü taraf simge paketlerini uygulamanıza izin verir.

Lawnchair ile uyarlanabilir ikon şeklini kare, gözyaşı veya dairesel olarak değiştirebilirsiniz.

Lawnchair Icon PackLawnchair Icon Pack 2

İşte Yalın başlatıcısı, birkaç seçenek ile öne çıkıyor.

Sadece simge şekillerini ve üçüncü taraf paketlerini entegre etmekle kalmaz, aynı zamanda eski ikondan renkleri çıkaran uyarlanabilir simgeler oluşturmanıza da olanak sağlar.

Lean Icon PackLean Icon Pack 2

Her Android simgesi uyarlanabilir değildir, bu nedenle tutarlılığı korumak için Yalın başlatıcı, eklenen arka planla ayarlamalar yapar. Yukarıdaki resimde Notion, HDFC Bank ve Internet ikonlarına bakınız.

Özelleştirme Seçenekleri

Diğer uygulamaların aksine, Yalın başlatıcı, kullanıcı arayüzünün her bölümünü değiştirmenize izin vermez ve sorun değil.

Tek sorunum dağınık bir organizasyon. Bir seçenek bulmak için birkaç girişimde bulunacağız. Uygulama, arama çubuğunun varsayılan arama motorunu değiştirmenizi sağlar. Bing olarak ayarlarsanız, uygulama sadece bing.com’u varsayılan tarayıcıda açacaktır.

Lean Edit 2Lean Edit

Ayrıca uygulamaları gizleyebilir, masaüstünden ve uygulama çekmecesinden uygulama adını gizleyebilir, animasyonları değiştirebilir ve ana ekrana yeni simgeler ekleyebilirsiniz.

Çim sandalyesi, masaüstü, rıhtım ve uygulama çekmecesi bölümü ile özenle kategorize edilir.

Masaüstü bölümü arama çubuğunda, simgelerde ve ad renginde değişiklik yapmanız için ayarlamalar yapmanızı sağlar. İlginçtir ki, simge ızgaralarını her iki fırlatıcıyla da değiştiremezsiniz. Bu, bir pencere bölmesinde tüm uygulama simgelerini yerleştirmek için daha fazla simgeye sahip bir satır veya sütun alamayacağınız anlamına gelir.

Lawnchair Edit 2Lawnchair Edit

Dock ile hikaye aynı. Yüksekliğini değiştirebilir, bir ok, sayfa göstergesi ve daha fazlasını ekleyebilirsiniz.

Uygulama çekmecesinde, sütun ve satırların sayısı değiştirilebilir, çekmece arkaplanına özel renk eklenebilir ve daha fazlası yapılabilir.

Başlatıcı deneyimi sağlam bir jest desteği olmadan boştur.

Lawnchair ile bildirimleri göstermek, arama çubuğunu açmak veya uygulamalar içinde arama yapmak için aşağı açılır hareketi kullanabilirsiniz.

Laenchair GestureLean Gesture 2

Biri de çoklu görev menüsünü açmak için genel bakış seçeneğini seçmek için tutam kullanabilirsiniz.

Yalın başlatıcı, kullanıcı arabirimine erişmek için bir / iki parmağınızı aşağıya kaydırmanızı sağlar. Ekranı kilitlemek için ayrıca iki kez dokunabilirsiniz.

Bu jestler hoş, ancak Nova veya Aksiyon Başlatıcı’nın sunduğu kadar fazla değil. Yakında daha fazla jest görmeyi bekliyorum.

Backup

Yedekleme ve geri yükleme hakkında konuşan Lean başlatıcısı şu anda işlevselliği desteklemiyor. Çimenlik fırlatıcı bunu sağlar ve kusursuz çalışır.

Çimenlik ya da Yalın Başlatıcı için yerleşmek?

Yukarıdaki karşılaştırmadan gördüğünüz gibi, her iki fırlatıcı da temel bilgileri doğrulamaktadır. Lawnchair daha iyi kişiselleştirme seçenekleri, yedekleme / geri yükleme ve tema desteği sunar. Yalın başlatıcısı daha iyi jest desteği ile hafif.

Sıradaki: Nova başlatıcısı, başlatıcı alanındaki altın standarttır. Lawnchair fırlatıcıya nasıl yöneldiğini görmek için aşağıdaki yazıyı okuyun.