Lawnchair vs Hyperion Launcher: Daha İyi Başlatıcı

Android, ana ekranı kişiselleştirme konusunda oldukça esnektir ve bunu yapmanın birçok yolu vardır. Farklı bir başlatıcı kullanmak için bir simge paketi yükleyebilir veya hepsine gidebilirsiniz. İkinci seçenek, nasıl göründüğü ve nasıl çalıştığı konusunda UI üzerinde size daha fazla kontrol sağlayacaktır.

Lawnchair Vs Hyperion Launcher

Bugün, popülerliği hayranlar arasında hızla yükselen ve çok fazla umut vaat eden iki fırlatıcıyı karşılaştıracağız. Bunlardan ilki, verimlilik deneyimini sunarak kullanıcı deneyimini geliştirmeyi vaat eden açık kaynaklı bir uygulama olan Lawnchair Launcher.

Hyperion Launcher, size Google’ın Pixel başlatıcısını hatırlatacak, ancak bazı ek düzeltmelerle hatırlatacak daha temiz bir deneyim sunmayı vaat ediyor.

1. Temalar ve Simgeler

Lawnchair Launcher aydınlık, karanlık ve siyah bir tema ile geliyor. Tarzınız buysa, bulanıklık efektini de uygulayabilirsiniz. Aralarından seçim yapabileceğiniz simge şekilleri var ve tüm popüler olanları burada bulacaksınız.

Lawnchair Vs Hyperion Launcher 1Lawnchair Vs Hyperion Launcher 2

Sevdiğim şey, hava durumu seçeneği. Muhtemelen, daha iyi görünen ve bunu yapan birçok uygulama var, ancak bu yine de kurması gereken daha az uygulama. Temayı vurgu rengi için bir ilham kaynağı olarak kullanmayı seçebilirsiniz ancak doğrudan kontrol etmenin bir yolu yoktur.

Lawnchair Vs Hyperion Launcher 3Lawnchair Vs Hyperion Launcher 10

Hyperion’u daha çok seviyorum çünkü farklı ekranlara güzel bir efekt katan özel bir Accent renk kullanmamı sağlıyor. Arama çubuğu, hava durumu, klasör arka planı, yuva ve hatta çekmece gibi farklı öğeler için farklı renkler seçebilirsiniz.

Lawnchair Vs Hyperion Launcher 4Lawnchair Vs Hyperion Launcher 5

Diğer özellikler arasında simge boyutunu, şeklini ve metin rengini kontrol etme yeteneği bulunur. Dock, çekmece ve klasör için özel ayarları seçebilirsiniz.

Lawnchair Vs Hyperion Launcher 6Lawnchair Vs Hyperion Launcher 7

Hyperion, farklı UI öğeleri üzerinde size daha fazla kontrol sağlar ve sizi kandırmayı / ince ayar yapmayı seviyorsanız, seveceksiniz.

Lawnchair Vs Hyperion Launcher 8Lawnchair Vs Hyperion Launcher 9

2. Masaüstü ve Dock

Lawnchair Launcher masaüstünü istediğiniz gibi kişiselleştirebilirsiniz. Piksel stili arama çubuğu veya hap şeklindeki bir simge, Google Asistan için özel bir düğme ve uygulama etiketlerini gösterme / gizleme seçenekleri vardır.

Lawnchair Vs Hyperion Launcher 11Lawnchair Vs Hyperion Launcher 12

Diğer özellikler arasında satır ve sütun sayısını kontrol etme, uyku moduna iki kez dokunma (ekranı kapatma) ve uygulamaların ana ekran kısayolları oluşturmasını engelleme özelliği bulunur.

Hyperion, durumu ve gezinme çubuğunu gizlemenizi sağlayacak Sürükleyici mod gibi bazı yeni seçenekler sunar. Bir başka harika özellik ise, düzenlenebilir uzun basın menü kısayoludur. Ana ekranda uzun bastığınızda hangi seçenekleri görmek istediğinizi seçebilirsiniz.

Lawnchair Vs Hyperion Launcher 13Lawnchair Vs Hyperion Launcher 14

Başka bir fırlatıcıda hiç görmediğim bir şey, ana ekranı manzara modunda kullanma yeteneği. Ekranın hiçbir zaman ekranın içinde dönmediğine ve ekranlar arasında gezinmeden tüm duvar kağıdını görmenize izin vermediğine dikkat edin. Şey, daha fazla değil. Keşke Nova başlatıcısı yapabilseydi. Lawnchair Launcher da bu özelliği destekliyor.

Lawnchair Vs Hyperion Launcher 15

Diğer seçenekler arasında ızgara boyutunu kontrol etme, masaüstü kilidini etkinleştirme ve tam boyutlu widget’ları göstermek için dolguyu kaldırma yeteneği bulunur.

Lawnchair Launcher, 2 dock’a kadar destekler, ancak bir dock dock yerine tek bir dock’ta 9’a kadar simge sağlar. Biraz kalabalık görünüyor.

Lawnchair Vs Hyperion Launcher 16

Hyperion Launcher, Lawnchair’ın ayak izlerini iki sıra rıhtımla izler ancak özelleştirmek için daha fazla yol sunar. Yuva yüksekliğini değiştirebilir, bulanıklaştırabilir, gösterge stilini okdan çizgiye değiştirebilir ve iki yuva stili arasından seçim yapabilirsiniz.

Lawnchair Vs Hyperion Launcher 17Lawnchair Vs Hyperion Launcher 18

3. Uygulama Çekmecesi

Her iki fırlatıcı da uygulama kilidini destekler, satır ve sütun sayısını kontrol eder ve simge boyutunu ve etiket seçeneğini değiştirir.

Lawnchair Vs Hyperion Launcher 19Lawnchair Vs Hyperion Launcher 20

Hyperion Launcher, daha fazla UI özelleştirmesi sağlar. En üste veya en alta bir parlama efekti ekleyin, arka plan opaklığını kontrol edin, göstergeyi göster / gizle, bulanıklaştırma efekti ve bir sonraki açışınızda çekmece konumunu unutmayın.

Uygulama çekmecesi ızgara boyutunu değiştirebilseniz de, dikey liste için henüz bir destek yok.

4. Hareketler

Bu önemli bir verimlilik odaklı özelliktir. Ne yazık ki, Lawnchair Launcher, burada teslim edemiyor. Aşağı açılan hareketi kullanarak bildirim merkezini açabilir ve genel bakış için tutam kullanabilirsiniz, ancak bu kadar.

Hyperion’ın uzun basın menüsünü özel kısayollar içerecek şekilde özelleştirmenize nasıl izin verdiğini daha önce tartıştık. Hyperion, özelliklere erişmek için yukarı / aşağı kaydırmak için bir parmak ve iki parmak hareketi gibi daha fazla seçeneğe sahiptir.

Lawnchair Vs Hyperion Launcher 21

Ayrıca çift dokunma hareketini de özelleştirebilirsiniz. Hareketleri destekleyen diğer bazı rampalara gelince hala en iyisi olmasa da, çoğu kullanıcı için hala yeterli ve Lawnchair Launcher’dan daha fazla.

5. Fiyatlandırma

Başlangıçta belirtildiği gibi, Lawnchair Launcher açık kaynaklı olup indirmesi ve kullanması ücretsizdir. Hatta Hyperion Launcher kullanmak ücretsizdir, ancak Hyperion Supreme adlı ücretli sürümünde bir dizi Pro özelliği bulunur. Daha fazla hareket, simge özelleştirmeleri, özel başlatıcı fontları ve daha fazlasını açmak için ödenen yineleme, 1,99 dolara mal olacak.

Onları Başlat

Şu anda Lawnchair Launcher’ın lehine olan tek şey açık kaynak niteliğidir. Hyperion Launcher, görünüşü ve kullanıcı arayüzünü kişiselleştirmek için daha fazla yol sunar ve daha iyi jest desteğine sahiptir. Yüce lezzet ödenir ve daha derin bir kişiselleştirme katmanının kilidini açar. Peki ne bekliyorsun? Bir tane al ve tamir etmeye başla.

Sıradaki: Daha fazla Android rampa mı arıyorsunuz? Evie ve Nova Launchers arasındaki farkı öğrenmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.