LED bildirim renklerinizi Android’de nasıl değiştirirsiniz

Tüm özelleştirme seçeneklerinden dolayı Android ekibine katıldıysanız, zaten özel zil seslerini, simge paketlerini ve rampaları denemiş olabilirsiniz. Şimdi bir sonraki seviyeye geçme zamanı: özelleştirilmiş LED bildirimleri. Hadi içine girelim!

    Yeni Android kullanıcıları için en iyi ipuçları ve kılavuzlar Android cihazınızda pil ömründen nasıl tasarruf edilir

LED, genellikle yeni bir bildirim aldığınızda (arama, metin, haber uyarısı vb.) Yanan, genellikle telefonunuzun üstündeki küçük ışıktır. Yine de bilmiyor olabilirsiniz, bildirim renklerini yönetmek ve telefonunuzun LED ışığını özelleştirmek için özel uygulamalar vardır.

calling

Neden LED ışığınızı kişiselleştirin?

Değişmesi gereken veya acil olan bir şey değil, çoğunlukla kozmetik. Ancak bu, LED’inizi özelleştirmenin yapmaya değmeyeceği anlamına gelmez. Telefonunuzun kalabalığın arasından sıyrılmasını ve benzersiz bir görünüme sahip olmasını sağlar. Partilerde arkadaşlarınızın telefonlarından kolayca ayırt edilebilecektir.

    Bildirimler nasıl yönetilir?

Yine de, LED’in rengini değiştirmek yalnızca telefonunuzu diğerlerinden ayırmaz, aynı zamanda telefonunuz sessizken önemli bildirimler almanıza yardımcı olur. Bazı uygulamalar, seçtiğiniz uygulamaya belirli bir renk atamanıza izin verir, böylece ne bildirimin geldiğini her zaman bilirsiniz. Örneğin, Twitter bildirimlerini maviye ve WhatsApp bildirimlerini yeşile ayarlayabilirsiniz.

Tarafından görüşPierre VitréLED ışığını kişiselleştirmek harika bir fikirWhat do you think?50502152 katılımcı

Ne yazık ki, çoğu Android üreticisi bu seçeneği cihazın ayarları üzerinden önermemektedir. Google Play Store’dan bir üçüncü taraf uygulaması indirmeniz gerekecek. Seçim yapabileceğiniz birkaç seçenek var.

Işık Müdürü

Işık Müdürü listemizdeki ilk uygulama. Bir kere indirildikten sonra, bildirimlerinize erişmesi için izin vermeniz gerekir. Uygulamanın kendisinde yapmanı isteyen bir mesaj göreceksin. Ona dokunun ve ardından Işık Yöneticisi kutusunu işaretleyin.

Artık uygulamaya geri dönebilir ve tüm seçeneklerden yararlanabilirsiniz. Işık Yöneticisi ile tüm bildirimleri yönetme konusunda tamamen özgürsünüz: cevapsız aramalar, mesajlar, e-posta, takvim hatırlatıcıları, WhatsApp, Facebook, Twitter, düşük pil ve daha fazlası. Sadece kaydırın ve sizin için önemli olanları ayarlayın.

light manager

Yukarıdaki ekran görüntüsünden görebileceğiniz gibi, ayarların tümü kategoriye göre düzenlenmiştir ve oradan renk ve yanıp sönme desenini kolayca değiştirebilirsiniz. Light Manager ile ilgili en iyi şey, telefonunuzu nasıl kullanmak istediğinize uygun çok çeşitli seçeneklere sahip olmanızdır.


Işık Müdürü – LED Ayarları

Uygulamayla ilgili tek şikayetim, her yerde afiş reklamları olduğudur. Onlardan kurtulmak için, yükseltmeniz gerekir – Pro sürüm 1.49 $ maliyeti. Ayrıca, uygulamanın düzgün çalışması için kapsamlı izinler gerektirdiğini ve her kullanıcının rahat edebileceği bir şey olmayabilir.


Işık Yöneticisi Pro – LED Ayarları

Işık Akışı Pro

Işık Akışı Pro listemizdeki bir sonraki uygulama. Işık Yöneticisi olarak, LED bildirimlerinizin renklerini değiştirmenize olanak sağlar. 600’den fazla uygulama ve cevapsız aramalar, takvim hatırlatıcıları vb. Sistem olayları için kontrol sunar. Daha da önemlisi, bildirimleri devir ya da sadece en yüksek önceliği gösterme seçeneği sunar. Işık Yöneticisinin aksine, Işık Akışı Pro, titreşim ve ses kontrollerini bile içerir.

lightflow

Ancak, uygulamanın tüm akıllı telefonlarla çalışmadığını unutmayın. Geliştiriciye göre, örneğin, çoğu HTC telefon yalnızca üç rengi destekler. Başka üreticilerin telefonları da sorun yaşayabilir, çünkü hepsi LED bildirimlerinin yanıp sönmesine veya sürekli açık kalmasına izin vermez. Son olarak, Light Flow Pro ayrıca tüm kullanıcıların rahat edemeyeceği geniş izinler gerektirir. Tüm bunlarla iyiyseniz, uygulama oldukça faydalı ve eğlenceli olabilir.


Işık Akışı Pro – LED Kontrol

Bu uygulamayı ne için kullanacaksınız? Tercih ettiğiniz LED renk yapılandırma şeması nedir? Yorumlarda bize bildirin.