LG Aristo 2 Wi-Fi Sorununa Bağlanılmayacak Nasıl Onarılır

#LG # Aristo2, ilk olarak Ocak 2018’de piyasaya sürülen orta sınıf bir Android akıllı telefon. Bu cihaz, 720 x 1280 piksel çözünürlüğe sahip 5 inç IPS LCD ekrana sahip. Tek bir 13MP arka kamera ve tek bir 5MP ön kamera kullanır. Kaputun altında 2GB RAM ile eşleştirilmiş bir Snapdragon 425 işlemci var. Bu sağlam bir performans cihazı olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, LG Aristo 2’nin Wi-Fi sorununa bağlanmayacağını ele alacağız.

LG Aristo 2 veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

LG Aristo 2 Wi-Fi Sorununa Bağlanılmayacak Nasıl Onarılır

Bu sorunla ilgili gerekli sorun giderme adımlarına geçmeden önce, telefonun en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak en iyisidir. Bir güncelleme varsa, önce indirip yüklemenizi öneririm. En son güncellemeyi almak için LG PC Suite yazılımı yüklü olarak telefonunuzu bir bilgisayara bağlayabilirsiniz. Telefon en son yazılım sürümünde çalıştıktan sonra, aşağıda listelenen sorun giderme adımlarını uygulayın.

Telefonun Wi-Fi anahtarını açmayı unutmayın

Telefonunuzda, cihazı kablosuz bir ağa bağlamak istiyorsanız açılması gereken bir Wi-Fi anahtarı bulunur. Bu bariz bir adım olsa da, telefon sahiplerinin telefonlarının Wi-Fi anahtarını açmayı unutabilecekleri durumlar vardır.

  Herhangi bir ana ekrandan, Ayarlar’ı bulmak ve dokunarak sola kaydırın.Ağ sekmesini seçin veya Ağ ve internet> Wi-Fi anahtarını AÇIK ayarına kaydırın.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Bunun bir yönlendirici sorunu olup olmadığını kontrol edin

Sorunun olası bir nedeni olarak yönlendiriciyi kaldırmanız gerekir. Diğer cihazlar yönlendiriciye bağlanabilir mi? Telefonunuzun bağlanmasını engellediyse yönlendirici ayarlarını (MAC filtreleme) kontrol etmeyi denediniz mi? Bunun yönlendiriciyle ilgili bir sorun olup olmadığını kontrol etmenin en hızlı yolu, telefonunuzu farklı bir Wi-Fi ağına bağlamaktır. Telefonunuz başka ağlara bağlanabiliyorsa, telefon yerine yönlendiricinizde sorun gidermeniz gerekir.

Yazılımdan sıfırlama gerçekleştirme

Bu işlem, genellikle küçük bir yazılım aksaklığından kaynaklanan sorunları giderecek telefon yazılımını yenileyecektir. Bu prosedürü gerçekleştirmek için, cihaz kapanana kadar Güç düğmesini ve Sesi Kısma düğmesini yaklaşık 8 saniye basılı tutup bırakın. Bu yapıldıktan sonra Wi-Fi ağına bağlanmayı deneyin.

Telefon şebekesi ayarlarını sıfırlayın

Bu adım genellikle telefonun veri ağına bağlanırken bir sorunu olduğunda yapılır. Telefonunuzda aşağıdaki değişiklikler meydana gelir.

  Kayıtlı Wi-Fi ağları silinecek.Aylanan Bluetooth cihazları silinecek.Arka plan veri senkronizasyonu ayarları açılacak.Müşteri tarafından manuel olarak açılıp kapatılan uygulamalardaki veri kısıtlayıcı ayarları varsayılan ayara sıfırlanacaktır. modu otomatik olarak ayarlanır.

Cihazınızın ağ ayarlarını sıfırlamak için:

  “ Genel ” sekmesine dokunun. Yeniden başlat ve sıfırla> Ağ ayarlarını sıfırla> AYARLARI SIFIRLA> Ayarları Sıfırla seçeneklerine dokunun.

Kablosuz ağa bağlanmayı deneyin.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

İndirdiğiniz bir uygulamanın, LG Aristo 2’nin yüklendiğinde telefonda Wi-Fi sorununa bağlanmamasına neden olacağı durumlar vardır. İndirdiğiniz bir uygulamanın soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekir.

  Ekran açıkken Güç tuşunu basılı tutun. Görüntülenen seçenekler menüsünde Kapat ve yeniden başlat öğesine dokunun. Cihaz yeniden başlatılır ve Güvenli mod kaplaması artık ekranda gösterilmez.

Sorunun bu modda ortaya çıkmaması durumunda, büyük olasılıkla yüklediğiniz bir uygulamadan kaynaklanır. Bunun hangi uygulama olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonun özel bölümünde saklanan önbelleğe alınan verilerin bozulabileceği durumlar vardır. Bu olduğunda, bu genellikle telefonda belirli sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olan şeyin bu olduğunu ortadan kaldırmak için telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

  Ana ekrandan Ayarlar öğesine dokunun. ‘Genel’ sekmesine dokunun. Depolama> Dahili depolama öğesine dokunun. Hesaplamanın bitirilmesi için menü seçenekleri için bekleyin. Yer boşaltın seçeneğine dokunun. Geçici dosyalar ve ham dosyalara dokunun. tepsi geçici dosyaları, Kameradan ham dosyalar. Sil> SİL üzerine dokunun

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama

Yukarıdaki adımların giderilmemesi durumunda LG Aristo 2, Wi-Fi sorununa bağlanmayacaktır, son seçeneğiniz fabrika ayarlarına sıfırlama yapmaktır. Sıfırlama işleminden önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun, çünkü bu işlem sırasında silinecektir.

  Cihazı kapatın. Güç ve Sesi kısma düğmelerine basın ve basılı tutun. LG logosu göründüğünde, Sesi kısma düğmesini basılı tutmaya devam ederken Güç düğmesini hızlı bir şekilde serbest bırakın ve ardından yeniden basılı tutun. ‘Tüm kullanıcı verilerini sil (LG dahil) ve taşıyıcı ayarları) ve tüm ayarların sıfırlanması mesajı görüntülendiğinde, Evet’i vurgulamak için Sesi kısma düğmesini kullanın. Cihazı sıfırlamak için Güç düğmesine basın.

Sıfırlama işlemi tamamlandıktan sonra telefonunuzu tekrar kurun ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin. Bunu yaparsa, bu büyük olasılıkla hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanır, bu durumda telefonu bir servis merkezine getirmeniz ve kontrol ettirmeniz gerekir.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuyoruz ancak hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.