LG Candy Açılmıyor Nasıl Onarılır

#LG #Candy geçen yılın sonunda piyasaya sürülen bir giriş seviyesi Android akıllı telefon olarak kabul edilir. Sınıf aralığında birçok olağanüstü özelliğe sahip olduğu için düşük maliyetli bir iletişim cihazı arayan tüketiciler için mükemmel bir cihazdır. HD çözünürlükte 5 inç IPS LCD ekrana sahip, 2GB RAM ile eşleştirilen bir Snapdragon 210 işlemci kullanıyor ve 2500 mAh çıkarılabilir pili var. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, LG Candy’yi açmayacağız.

Bu konuda bir LG Candy veya başka bir Android cihaza sahipseniz, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

LG Candy Açılmıyor Nasıl Onarılır

Açılmayan bir akıllı telefona sahip olmak sinir bozucu bir sorundur. Çoğu durumda, sorun genellikle hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanır. Bunu düzeltmenin en iyi yolu, cihazı bir servis merkezine getirmektir. Ancak, sorunun bir yazılım arızasından kaynaklandığı durumlar vardır ve eğer bu suçlu ise, aşağıda listelenen sorun giderme adımlarını izlemelisiniz.

Telefonu şarj et

Bu durumda ilk önce yapmak isteyeceğiniz şey, pilin yeterli şarj olduğundan emin olmaktır. Telefon sahibinin cihazı şarj etmeyi unuttuğu birkaç durum olmuştur ve bu faktör, aşağıda listelenen adımları izleyerek ilk önce eleyeceğimiz şeydir.

    Telefonun şarj portunu basınçlı hava kabı kullanarak temizleyin. Bu bağlantı noktasına takılan kir veya pisliklerin giderildiğinden emin olun. Telefonu duvar şarj cihazıyla tamamen şarj edin. Telefon şarj olmazsa, farklı bir şarj kablosu ve duvar şarj cihazı kullanmayı deneyin. Duvar şarj aletini kullanarak şarj etmenin başarısız olması durumunda telefonu bir bilgisayarın USB portundan şarj etmeyi de denemelisiniz.

Batarya tam olarak şarj olduğunda, telefonu açmayı deneyin. Hala açılmıyorsa, aşağıda listelenen ek sorun giderme adımlarına devam edin.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştir

Küçük bir yazılım aksaklığından kaynaklanabilecek problemi ortadan kaldırmak için telefon yazılımını yenilemeye çalışın. Bu, sadece cihazı yeniden başlatarak kolayca yapılabilir. Aygıt kapanana, yaklaşık 8 saniye sonra Güç düğmesine ve Sesi Azalt düğmesine basın ve sonra bırakın.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonun özel bölümünde depolanan önbellek verilerinin bozulabileceği durumlar vardır. Bu olduğunda, bu genellikle telefonda bazı sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olanın bu olasılığını ortadan kaldırmak için, telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

    Telefonu kapatın. Aşağıdaki tuşlara aynı anda basın ve basılı tutun: Sesi Azaltma Tuşu + Gç / Kilit Tuşu yaklaşık 10 saniye basılı tutun. Sistem kurtarma ekranı görüntülendiğinde her iki tuşu da serbest bırakın. Silmek için ses tuşuna basın. önbellek seçeneği daha sonra seçmek için açma / kapatma tuşuna basın. Telefonu başlatın.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Telefonun hala açılmaması durumunda gerçekleştirebileceğiniz en son sorun giderme adımı fabrika ayarlarına sıfırlama işlemidir. Bunun telefon verilerinizi sileceğini unutmayın.

    Telefonu kapatın. Aşağıdaki tuşlara aynı anda basın ve aynı anda basılı tutun: Ses Azaltma Tuşu + Gç / Kilit Tuşu yaklaşık 10 saniye basılı tutun. Sistem kurtarma ekranı görüntülendiğinde her iki tuşu da serbest bırakın. Fabrika ayarını vurgulamak için ses tuşuna basın. Veri Sıfırlama seçeneği daha sonra seçmek için açma / kapatma tuşuna basın. Telefonu başlatın.

Yukarıdaki adımların sorunu çözmemesi durumunda, telefonu bir servis merkezine getirmeniz ve bunun zaten hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanmış olabileceğinden kontrol ettirmeniz gerekir.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.