LG G2 Mic Çalışmıyor Sorun Ve Ses Crackles Nasıl Onarılır

LG G2 telefonunuz düzgün bir şekilde çalışıyorsa, ancak kulaklık jakına bir kulaklık takıldığında telefonunuzdaki kulaklık simgesiyle ilgili ses çatırtıları, ani görünüm ve kaybolma gibi sorunları bulursanız, büyük olasılıkla sorunların ortaya çıkmasıdır. LG G2'nizin kulaklık jakı gevşek veya reseptörler bükülmüş. Bunu onaylamak için, kulaklığınızı başka bir setle kullanmayı deneyin ve işe yarayıp yaramadığını görün. Evet ise, sorunun yalnızca LG G2 mikrofonunuzla ilgili olduğundan emin olun. LG G2 Mic Not Working Issue ve Audio Crackles'ı düzeltmek için, kulaklık jakını değiştirmeyi gerektirdiği için teknisyene gitmeniz gerekir.

Ancak, neden sadece gevşek kulaklık jakı veya bükülmüş reseptör olduğundan emin olmak için, bir teknisyene gitmeden önce aşağıdaki testleri yapın.

LG telefonunuzla başka bir problemle karşılaşırsanız, diğer mesajlarımızı da ziyaret edebilirsiniz.

LG G2 Mic çalışmıyor çalışma sorunu düzeltmek için nasıl

Ayrıca bkz. LG G2'de pil boşaltma ve yavaş şarj sorunu nasıl giderilir

Mikrofon çalışmıyor:

Bu kulaklık jakı reseptörü büküldüğünde veya iyi temas olmadığında gerçekleşir. Şimdi mikrofonun ve kulaklığın hem çalıştığını hem de çalmadığını görmek için fişi kuvvetli bir şekilde tutun. Sıkıca tutulduğunda bir yanıt alırsanız, mikrofonun yalnızca iyi temas olduğunda çalıştığı söylenir. Bu yüzden sorun kulaklık jakı kaybetme nedeniyle meydana geliyor.

Ses çatlakları

Telefona takılı fişe dokunduğunuzda ses normal olarak açılır. Kulaklık jakınız gevşekse, ses kırıklarına neden olan sorunu kontrol etmek için fişe dokunabilirsiniz.

Kulaklık simgesinin görünümü ve kaybolması

Telefon, yalnızca iyi temas olduğunda kulaklığı tespit edebilir. Gevşekse, telefon kulaklığı algılayıp görüntüleyemez. Yani, bu aniden ortaya çıkıyor ve kayboluyor aynı sebepten dolayı, yani kaybedilen kulaklık jakı da oluyor.

Bu nedenle, bunun bir neden olduğundan emin olduktan sonra, bir teknisyene giderek LG G2 mikrofonunu çalışmıyor ve ses kırıcılarını düzeltebilirsiniz. Jack'i değiştirecekler.