LG G2 Mikrofon ile Sorunları Düzeltme

Birçok kullanıcının sık sık karşılaştığı ve bu konuda şikayet ettiği LG G2 mikrofon ile ilgili bazı sorunlar var. Mükemmel konuştuğunuzda problemle karşılaşmış olabilirsiniz, ama diğer taraftaki insanlar sizi net olarak alamıyorlar. Fısıldıyor ya da mırıldanıyor gibi onlara geliyor. LG G2 cep telefonunun bir kullanıcısıysanız ve LG G2 Mikrofon ile ilgili sorunlarla karşılaşıyorsanız, birkaç nedenden dolayı çözülebilen çeşitli nedenlerden dolayı olabilir.

Bu problemden kurtulmak için üç yöntem tartışılmaktadır.

LG G2 Mikrofon ile Sorunları Düzeltme

Ayrıca bkz. LG G2'de gecikme sorunu nasıl giderilir

İlk yöntem

İlk yöntem, gürültü bastırma özelliğini kapatmanızı gerektirir. Bu arama ayarlarına giderek yapılabilir. Bu gürültü bastırma özelliği, net bir ses oluşturmak için bir filtre olarak çalışır. Bu, çağrı ve ses kalitesini daha iyi hale getirmek için entegre edilmiştir. Ses kalitesinde bir engel olabilecek tüm sesler kaldırılır, ancak bazen daha fazla gürültü filtresi bu belirsiz hacmine neden olan farklı bir sonuç üretir. Bu yüzden LG G2 Mikrofon ile ilgili sorunlarla karşılaştığınızda Gürültü bastırma özelliğini kapatmanız önerilir.

İkinci yöntem

Bazen mikrofon deliğine yeterince toz veya kir varsa bu sorun oluşur. Sıkıştırılmış havanın üflenmesi deliğin dışına kirletebilir. Böylece, mikrofona basınçlı hava üfleyerek sorunu çözmeyi deneyebilirsiniz.

Üçüncü yöntem

Telefonu en son sürüm firmware ile güncellemek, bu konuda birçok kullanıcıya yardımcı oldu. Telefonunuzun herhangi bir güncelleme sürümü mevcutsa, telefonunuzu güncellemek için indirin ve yükleyin. LG G2 mikrofon ile sorun da bu yöntemle çözülebilir.

Bu nedenle, yukarıdaki yöntemleri kullanıp nedenini anlamaya çalışın ve sorunu düzeltmeye çalışın.