LG G3 ipuçları ve püf noktaları: LG akıllı telefonunuzu anlayın

LG G3, bir takım yenilikçi yazılım özelliklerine sahiptir. Android Lollipop'un kullanıma sunulmasıyla birlikte, orijinal özelliklerinden bazıları değişti veya çalışmayı bıraktı ancak çoklu ekran uygulamalarını kullanma becerisine daha fazla erişim olanağından keşfedilecek çok şey kaldı. LG G3 ipuçlarımızdan yararlanarak bunları nasıl yapacağınızı ve daha fazlasını keşfedin.

  • LG G3 incelemesi
  • LG G3 ile nasıl ekran görüntüsü alabilirim?

Get the most out of your device with our LG G3 tips and tricks. © ANDROIDPIT

Amazon.com

LG G3

$193.85

Go To Shop

1. Vuruntu işlevselliğinden faydalanın

LG G3, onları etkinleştirmek için dokunma becerilerinize güvenen bazı araçlara sahiptir. Ekranı açmak ve kapatmak için ekrana iki kez dokunabilirsiniz (ancak ekran açıkken giriş ekranında boş bir yere tıklarsanız çalışır).

Geleneksel bir model kilidi yerine cihazınızı kilitlemek ve kilidini açmak için bir vuruş kodu kullanabilirsiniz ve tek bir dokunuşla bile cihazınızın ekranını uyandırabilirsiniz.

Şeyleri ayarlamak için, Ayarlar menüsündeki "Genel" sekmesinde, Güvenlik> Ekran Kilitle> Ekran kilidini seçin seçeneğine gidin. Knock Code'u seçerseniz, Knock Code modelinizi oluşturmanız ve onaylamanız istenir. Ayrıca, kodunuzu unutmanız halinde yedek pin ayarlamanız istenecektir.

2. Akıllı ekranı kullanma

LG, bu özellik ile Samsung oyun kitabından bir sayfa çıkardı: Etkinleştirildiğinde, Akıllı ekran, cihazınıza baktığınız sürece ekranınızı aydınlatmaya devam edecektir. Özellikle tek bir şeyi okurken veya uzun süre harcarsanız kullanışlı bir özelliktir.

Kullanmak için Ayarlar> Ekran'a gidin ve Akıllı ekranı işaretleyin .

3. Ekran görüntülerini alın ve QuickMemo + ile açıklama yapın +

Ekran görüntülerini hemen her Android cihazla alabilirsin, ancak LG'nin QuickMemo + işlevi (veya QMemo +) ekran görüntüsüne el yazısı ile notlar eklemenize izin verir. QuickMemo + 'ya başlamanın iki yolu vardır: Hızlı Ayar menüsündeki simgeye veya QuickMemo + gezinme düğmesini ana ekranınıza ekleyerek erişebilirsiniz.

QuickMemo+ lets you take notes anywhere. / © ANDROIDPIT

4. Sistem yazı tipini değiştirin

Ana ekranınızı canlandırmak ya da uygulamalarınızda daha eğlenceli bir yazı tipi görmek istiyorsanız, burada metin stillerini zevkinize uyacak şekilde uyarlayabileceğiniz için LG kurtarma görevini üstlenir.

Başlamak için, Ayarlar> Ekran> Yazı tipi türüne gidin. Tek yapmanız gereken tercih ettiğiniz yazı tipi türünü seçmektir.

The font on the LG G3 can be changed in just a few simple steps. / © ANDROIDPIT

5. Tek elle işlem

LG G3 bazı harika özelliklere sahip güçlü bir akıllı telefon ancak karşımıza bakalım – biraz avuç da olabilir. Neyse ki LG G3, bu sorunu hafifletmek için özel olarak tasarlanmış tek elle çalıştırma özelliğine sahiptir.

Tek elle işlem etkinleştirildiğinde, çevirici, klavye ve kilit ekranının hizalamasını ayarlayarak akıllı telefonunuzu tek elle kullanmayı kolaylaştırabilirsiniz.

Bunu ayarlamak için, Ayarlar> Genel> Tek elle çalıştırma bölümüne gidin. Bunu yaptıktan sonra, etkinleştirmek istediğiniz özelliklerin kutularını işaretleyin ve gidebilirsiniz.

One-handed operation makes multitasking easy on the LG G3. / © ANDROIDPIT

Opinion by Angela PalmerThe LG G3’s One-handed operation gives it an added level of functionalityWhat do you think?505029 participants

6. Gezinme düğmelerini ayarlayın

Optimus UI karşılaştırmasında açıkladığımız gibi, G3'ün gezinme düğmelerini uygun görürseniz onu taşıyabilirsiniz. Soldaki ev düğmesini ister misiniz? Sağdaki geri düğmesi nasıl olur?

Sorun değil, bu kapasitif düğmelerin düzenini değiştirebilir veya Ayarlar> Ekran> Ev düğmelerine> Düğme kombinasyonuna gitmeden kullanmadığınızda bunları gizleyebilirsiniz . Buradan, düğmelerinizi istediğiniz gibi sürükleyip bırakabilirsiniz.

Customize the navigation buttons on the LG G3. / © ANDROIDPIT

7. Kameraya hızlı erişim ve not uygulamaları

Sesli düğmeleri, bekletmeden doğrudan uzun basarak iki uygulamayı başlatmak için kullanabilirsiniz. Sesi kısma düğmesine uzun süre basarsanız kamera uygulamasını başlatırsınız, ses açma düğmesine uzun süre bastığınızda notlar uygulaması başlatılır.

Bu atamalar değiştirilemez, bu da utanç verici bir özelliktir ve G3'ünüzün bir knock kodu, pin kodu veya desen kodu ile korunması durumunda özellikler sınırlıdır; Bu durumda, iki uygulama da başlamadan önce cihazın kilidini kaldırmanız gerekir.

8. Klavye boyutunu ayarlayın

Klavye çok fazla yer kaplıyor veya biraz daha büyük olmasını istiyorsanız, LG G3'ünüzü dikey modda tuttuğunuz sürece boyutunu değiştirebilirsiniz.

Ayarlar> Dil ve Giriş> LG Klavye'ye gidin . Buradan klavyenin yüksekliği ve düzeninde istediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz. Telefonu yatay modda tuttuğunuzda veya tek elle çalıştırma modunu etkinleştirdiğinizde, klavyenin ayrılmasını da seçebilirsiniz.

Opinion by Angela PalmerI prefer smartphones which allow me to adjust features to suit my own tastesWhat do you think?505027 participants

9. Aynı anda iki uygulama kullanın

Geri düğmeye uzun süre basmak ikili pencere işlevini açar ve aynı anda ekranda çeşitli sistem uygulamalarını görüntülemenizi sağlar. Bu uygulamalar arasında tarayıcı, haritalar, haberler ve e-postalar bulunur.

Kullanmak istediğiniz iki uygulamayı ekranın üst ve alt yarısına sürükleyip bırakmanız yeterlidir. Görüntülenen iki uygulama arasındaki boyut oranı, orta çubuğu sürükleyerek de ayarlanabilir.

The LG G3 supports dual window mode for multi-tasking. / © ANDROIDPIT

10. Akıllı temizleme özelliği

Akıllı temizleme, LG'nin daha belirgin özelliklerinden biridir, zira akıllı telefonunuzda yer açmak için kullanmadığınız uygulamaları ve diğer verileri silmenizi hatırlatır. Ayrıca önbelleklerini, belirli bir süre sonra kullanılmayan uygulamalardan, geçici Küçük Tepsi dosyalarından ve uygulamalardan silmenizi önerir. Bildirim aralığı ve boşta kalma süresi varsayılan olarak 1 aydır, ancak bunların her ikisi de azaltılabilir veya genişletilebilir.

Akıllı temizleme özelliğini, Ayarlar> Genel> Akıllı temizlik'e giderek ve ardından "Geçici dosyalar", "Klasör indir" veya "Boşta uygulamalar" ile uğraşmak istediğiniz kategoriyi seçerek bulabilirsiniz.

11. Renk ayarıyla kontrastı ve görünümü kişiselleştirin

Ayarlar> Genel> Erişilebilirlik'te Renk ayarı seçeneğini bulabilirsiniz. Bununla birlikte, uygulama simgeleri de dahil olmak üzere tüm yüzeyin görünümünü ve kontrastını değiştirebilirsiniz.

Özellik etkinleştirildikten sonra, parmağınızı ekran boyunca sürüklemeniz yeterlidir ve arayüzün tamamı, seçtiğiniz rengi yansıtacak şekilde değiştirilecektir.

The LG G3 has great accessibility and color options. / © ANDROIDPIT

12. Touch assistant ile daha fazla erişilebilirlik elde edin

Ses kontrolü, açma / kapama, ana ekran, ayarlar ve geri gibi temel işlevlere, ekranınızdaki herhangi bir yere yerleştirilebilen ve tüm ekranlara erişilebilen ek bir düğme aracılığıyla erişilebilir.

Bunu etkinleştirmek için, Ayarlar> Genel> Erişilebilirlik> Dokunma Yardımcısı'na gidin . Düğme şimdi ekranınızda görünecek ve üzerine dokunulduğunda bir grup temel işlev gösteren bir menü ortaya çıkacaktır.

Universal Touch adds a floating mini-menu for quick access to key features. / © ANDROIDPIT

13. Mesajlaşma uygulaması temasını değiştirme

Mesajlaşma uygulamasının varsayılan temasının büyük bir hayranı değilseniz, değiştirebilirsiniz. Mesajlaşma uygulaması içinde Ayarlar'a gidin ve konuşma balonlarının görünümünü ve görünümünü değiştirmek için İleti dizisi temasını seçin. İsterseniz bir görüntüyü arka plan olarak da kullanabilirsiniz.

Change the appearance of the messaging app on the LG G3 with different backgrounds and speech bubbles. / © ANDROIDPIT

14. Uygulama simgelerini değiştirme

Belirli bir uygulama simgesinden hoşlanmıyorsanız, üzerine uzunca basın ve bırakın; sağ üstte küçük bir boya fırçası görünecektir. Dokunduğunuzda, değiştirme için seçebileceğiniz farklı simgelere genel bir bakış gelir.

Customize your app icons easily on the LG G3. / © ANDROIDPIT

Bu, LG G3'ünüzün sunduğu özelleştirme olanaklarına bir göz atmanızın bir parçası. Her özellik bu cihaza özel değilken, yine de tonlarca ipucu ve hileci var ki bu da G3'ü benzersiz kılıyor.

LG G3'in en sevdiğiniz özelliklerinin yorumlarında ne olduğunu bize bildirin.

LG G3 nereden alınır

Best price