LG G3 Kendini Kapatma Nasıl Onarılır

LG G3'ünüz kendi kendine sık sık kapanıyor mu? Eh, o zaman sadece bir tane değilsiniz, bir çok LG G3 kullanıcısı bu sorunu yaşıyor. Birçok LG G3 kullanıcısı, forumda yeni akıllı telefonlarının sık sık kapatılma alışkanlığının olduğunu bildirdi. Bazı kullanıcılar için, Güç düğmesine basıldığında telefon normale döner ancak bazı kullanıcıların pili çıkarması ve telefonun normale dönmesini sağlamak için yeniden takması gerekir.

Tp, LG G3'ün kendisini kapatması sorununu çözüyor, burada bazı adımları tartışacağız. Bu problemden kurtulmak için onları takip edebilirsiniz. LG G3 cihazınızla başka sorunlarla karşılaşırsanız, akıllı telefonunuzla ilgili hemen hemen tüm sorunlara çözüm bulabileceğiniz Technobezz'i ziyaret edin.

Ayrıca bakınız: LG G3 ortak sorunlar ve bunların nasıl düzeltileceği

LG G3 için Olası Düzeltmeler Kendiliğinden Kapanıyor

Pili yeniden takın

Telefonunuz herhangi bir sebep olmaksızın kendi kendine kapanırsa, öncelikle, Güç düğmesine basıp basılı tutarak telefonu başlatmayı deneyin. Telefon yeniden başlatıldıktan sonra onu kullanın ve sorunun tekrar oluşup oluşmadığını kontrol edin. Telefonunuz bir sebep olmadan tekrar kapanırsa, G3'ün pilini çekin ve 30 saniye sonra tekrar takın. Yeniden yerleştirildikten sonra, cihazınızı yeniden başlatın ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin. Bazı okuyucularımız için, bataryayı yeniden takarak çalıştı.

 

Konum hizmetini devre dışı bırak

Birçok kullanıcı, LG G3'teki konum servislerini devre dışı bırakarak sık sık kapatılan sorundan başarıyla kurtulabileceklerini bildirmişlerdir. Yani, bu seçeneği de deneyebilirsiniz. Bunun için:

 • Cihazınızın Ayarlar menüsüne gidin
 • Konum üzerine dokunun
 • Konumun yanındaki anahtarı kapat

Bu, cihazınızdaki konum hizmetlerini devre dışı bırakır. Telefonunuzu her zamanki gibi kullanın ve konum hizmetleri devre dışıyken sorun olup olmadığını kontrol edin. Sorun çözülürse, hizmete gerçekten ihtiyacınız olmadıkça konum hizmetlerini devre dışı bırakın.

 

LG G3 Yazılımınızı Güncelleyin

LG, otomatik kapanma problemini kabul etti ve sorunu çözmek için bir güncelleme yayınladı. En son güncellemeleri indirmek daima güncel hataların ve yazılım sorunlarının çözülmesini sağlar. Yazılımla ilgili sorunları önlemek için telefonunuzu daima güncel tuttuğunuzdan emin olun. LG G3 yazılımınızı güncellemek için şu adımları izleyin:

 • G3'ünüzün Ayarlar menüsüne gidin.
 • Cihaz Hakkında'ya dokunun
 • Cihazınızın yeni güncellemeleri kontrol edebilmesi için Yazılım Güncellemeleri üzerine dokunun.

Yeni bir güncelleme bulursa, telefonunuzu en son yazılıma güncellediğinizden emin olun.

Bazı okuyucular, telefonun yeni güncellemeleri göstermediğini ve aynı sorunla karşılaştığınızı gördükten sonra, cihazınızı LG G3 PC Suite'in kurulu olduğu bir bilgisayara bağlayıp güncellemeleri indirin.

 

SD kartı kaldır

Bazen hatalı veya bozuk bir SD kart, yeni LG G3'ünüzde bu tür sorunlara neden olabilir. Bu nedenle, SD kartını cihazınızdan çıkarın ve sorunun SD kartta olup olmadığını kontrol etmek için telefonunuzu her zamanki gibi kullanın. Telefonunuzu sorunsuz kullanabiliyorsanız ve kapatma sorunu tamamen ortadan kalktıysa, SD kartınız soruna neden oluyordu. Telefonunuzda aynı SD kartı kullanmak isterseniz, karttaki tüm verileri ilk önce başka bir cihaza taşımak ve kartı cihazda kullanmadan önce formatlamak en iyisidir.

 

Fabrika ayarları

Yukarıdaki tüm düzeltmeleri denediyseniz, ancak herhangi bir verimli sonuç elde edemediyseniz, fabrika ayarlarına sıfırlama, bu LG G3 cihazını tek başına kapatmanın en iyi yoludur. Ancak bundan önce telefonunuzdaki tüm verileri yedekleyin, çünkü bu işlem her şeyi siler. Aşağıdaki adımları uygulayarak fabrika ayarlarına sıfırlama yapabilirsiniz:

 • Telefonunuzun Ayarlar menüsüne gidin
 • Yedekle ve Sıfırla'ya dokunun
 • Fabrika Ayarlarına dokunun

Seçiminizi onaylamak için Tamam'a dokunun. Telefonunuzun tüm bilgileri silmesine ve orijinal durumuna geri dönmesine izin verin.

Önceki yöntemi biraz zor buluyorsanız veya yapmakta zorlanıyorsanız, telefonunuzu kapatın.

 • Sesi Kısma tuşuna ve Güç tuşuna basın ve LG G3 logosu görünene kadar basılı tutun.
 • Logoyu gördükten sonra Güç tuşunu bırakın ve basın ve tekrar basılı tutun.
 • Fabrikada Sabit sıfırlama ekranı göründüğünde, seçenekleri seçin ve onaylamak için tuşlarını bırakın ve Güç tuşunu kullanın.
 • Fabrika ayarlarına sıfırlama tamamlandıktan sonra, belirli bir uygulamayı yükledikten sonra sorun tekrar oluşuyorsa bir saat izleyin.

 

pil

Bu sorun herhangi bir yazılım sorunu nedeniyle gerçekleşmiyorsa, fabrika ayarlarına sıfırlama bu durumda size yardımcı olamaz. Bazen gevşek veya bozuk batarya LG G3'ün kendiliğinden kapanması sebebi olabilir, bu yüzden pili çıkartın ve sorunun çözülüp çözülmediğini görmek için telefondaki başka bir LG G3 pilini kullanmayı deneyin. Telefon normal çalışıyorsa, pil ile ilgili sorun. Eski olanı yeni bir bataryayla değiştirmeniz gerekiyor. Pilin sorun olup olmadığını belirlemek zor olabileceğinden, bir tamir atölyesine götürmek en iyisidir.

Telefonunuz garanti kapsamındaysa ve değiştirilmesini isterseniz, operatörünüze veya satıcınıza da başvurabilirsiniz.

Ayrıca bakınız: LG G3'te ekran görüntüleri nasıl alınır