LG G3 On Lagging Sorun On Fix Nasıl?

LG G3 şüphesiz piyasadaki en iyi akıllı telefonlardan biridir. İnanılmaz kamera, etkileyici ses ve kolay navigasyon, dünyanın her yerinde telefonu en çok satanlar haline getiriyor. Ama bazı mandallar da var. LG G3'te gecikme sorunu yaygın bir sorundur. Çözünürlükleri otomatik olarak değiştirme, Bluetooth sorunu, baş aşağı modda video yakalama, hızlı pil drenajı – uzun bir sorun satırı vardır. Bir Android telefon olmak için çeşitli uygulamalar donanım yazılımı uyumluluğu sorunu oluşturur. Yeni uygulamalar telefonun düzgün çalışmasını engelleyebilir. Güncellemeler, performansını daha yavaş hale getirebilir. Bu tür sorunların düzeltilmesi oldukça kolaydır. Çoğu zaman çevrimiçi forumlar ve teknoloji toplulukları, ortaya çıkan sorundan günler sonra düzeltmeleri yayınlarlar. Bu Smartphone'daki en rahatsız edici sorun için LG G3'teki gecikme sorununa ilişkin birkaç yaygın çözüm.

Ayrıca bkz. – LG G3'ün kendisi nasıl kapanır?

LG G3'teki gecikme sorunlarını giderme adımları

Uygulamaları çalıştıran arka planı kapat

Telefonun aşırı yüklenmesi nedeniyle sorun ortaya çıkabilir. Bu özellikli tekno hayranı ellerinde tutmak için çok heyecanlanan müşteriler, genellikle bir seferde birkaç uygulamayı açıyorlar. Onlar nadiren düzgün kapatmaya özen gösterirler. Çoğu telefon bir sorun oluşturmazken, LG G3 çok sayıda uygulama bir seferde açıldığında aşırı derecede yavaşlar. Kapatmak için Ayarlar> Uyg.> Çalıştır'a gidin ve tüm açılan uygulamaları kapatın. WhatsApp açıkken sadece bir veya iki önemli sürekli kullanılanları bulundurun.

Görüntü kaynağı – androidcentral.com

İşletim Sistemini Güncelle

LG G3'teki gecikme sorunu Android işletim sistemi güncellenerek kolayca çözülebilir. Android 5.0 Lollipop önceki KitKat işletim sisteminden çok daha iyi çalışıyor. Uyumluluk sorunlarının çoğu güncellenen Lollipop'ta yerleşik düzeltmelere sahip. Geciken sorunu düzeltmenin yanı sıra, telefonların hızını ve çoklu görev kapasitesini de büyük ölçüde artırıyor. Ancak, ironik olarak bazı uygulamaların hala üzerinde çalışan sorunlar var.

Telefon ayarlarını değiştir

LG G3 telefonu son derece hassastır. Telefon cebinde olsa bile bazen devreye girer. Bu yüksek seviyeli dokunmatik algılama, telefonların performansında bir artış sağlar. Dokunma yanıtını biraz geciktirmek için ayarlarının değiştirilmesi gecikme sorununu önemli ölçüde azaltır. Ayarlar> Erişilebilirlik> Dokunma Geri Bildirme Süresine girip orada ayarlayarak yapılabilir. Bu, telefonun cebinde yanlışlıkla hareket etmesini önler, aşırı pil tüketimini önler ve LG G3'teki gecikme ya da donma sorununun çözülmesine yardımcı olur. Telefonla yanlışlıkla numara çevirme veya uygulama açma gibi çeşitli sorunlarla karşılaşan müşteriler bu seçeneği bir nimet olarak görüyor.

Görüntü kaynağı – androidpit.com

 

Bazı yeni uygulamaları yüklemek veya uygulamalar için güncellemeleri indirmek bazen soruna neden olabilir. Bu gibi durumlarda

  • Uygulamayı kaldırmaya çalışırken sorunu çözecektir.
  • Bu işe yaramazsa, tamamen kaldırıldıktan sonra önbelleği temizlemeye çalışın.
  • Sorun devam ederse, TWRP özel kurtarma araç kiti yükleyin.
  • Bu tamamlandığında, telefonu kurtarma moduna alın. Bilgisayarı güvenli modda yeniden başlatmak benzer.
  • Önce telefonu kapatın ve tekrar açın. Güç ve ses düğmelerine, önyükleme yaparken bir dakika boyunca basın.
  • LG logosu görüntülendiğinde kısa bir süre bırakın ve tekrar bir arada tutun. Telefon yeniden başlatılacak.
  • LG G3'teki gecikme sorunu çoğu durumda bu adımdan sonra çözüldü. Telefon yeniden başlatıldığında, daha önce kaydettiğiniz veriler kaybolabilir. Daha önce bir yedek aldığınızdan emin olun.

LG G3 telefon, yüksek grafik oyunları ve son derece yüksek kaliteli videolar ile mükemmel çalışıyor. Hala deneysel modda olan gelişmiş ses tesisleri ve çeşitli özel özelliklere sahiptir. Telefon, tüm teknoloji meraklılarına uyacak şekilde tasarlanmıştır. Yani telefonda meydana gelen herhangi bir sorunu çözmek oldukça kolaydır. Piyasadaki diğer pahalı telefonlarla karşılaştırıldığında LG G3 için çok geniş bir destek ağı var. Sadece bir avuç dolusu kullanıcı herhangi bir sorunla karşılaşır. Şirket, müşteri şikayetlerinin ele alınmasında ve o sırada ve o sırada meydana gelen sorunları çözmek için derhal düzeltmeler yapılmasında çok alıcıdır. Onlar da forumlarda güncel tutmak, böylece LG G3 üzerinde geri kalan sorunla karşı karşıya kalan kullanıcıların hiçbir zaman bunu çözebilir. Düzeltmeler, bir çocuğun bunları deneyebileceği kadar kolaydır. Anakartı çıkarmanızı isteyen hiçbir sorun yok.