LG G3 On Pil Boşaltma Sorunu Nasıl Onarılır

LG G3, bir Snapdragon 801 işlemci, 3 GB RAM ve güçlü bir Quad HD ekran ile çalışan güçlü akıllı telefonlardan biridir. Bu güçlü akıllı telefon, 1440 x 2560 piksel çözünürlükle 5.5 inç ekranla birleştirildi. Tüm bu özelliklerle LG G3'ün diğer bir büyük avantajı 3,000 mAh batarya. Yani herhangi bir batarya problemi olmamalıdır. Bazı LG G3 sahipleri pil ömrünün iyi olduğunu, diğer bazı kullanıcıların ise pil performansından hayal ettiklerini bildirdi. Batarya çok hızlı boşalmakta olup, bu normal değildir.

Yani, LG G3 On Pil Drenaj Sorunu birçok insan için gitmeden önce iki kez düşünmek için sebebi. Ama bu yazıda olduğu kadar düşünecek bir şey yok, LG G3'te Pil Drenaj Sorunu'nu nasıl düzeltebileceğimizi tartışacağız. Tek yapmanız gereken aşağıdaki adımları takip etmek ve bu problemden kurtulmak.

Ayrıca bkz. LG G3'te ekran görüntüsü alma

LG G3 On Pil Boşaltma Sorunu Düzeltmek için Adımlar

> Yapmanız gereken ilk şey, Pil Tasarrufu seçeneğini kullanmaktır. Bunun için Ayarlar> Pil bölümüne gidin ve ardından Pil Tasarrufu'nu seçin. Pil ömrünü korumak için kullanıcıların belirli bir seviye ayarlamasına ve seviyeye bağlı olarak bazı özelliklerin kapanmasına izin verilecektir.

 

Görüntü kaynağı – www.gottabemobile.com

> Kullanmıyorken GPS, NFC, 3G ve Bluetooth gibi bazı özellikleri de devre dışı bırakabilirsiniz.

> LG G3 On Pil Boşaltma Sorunu herhangi bir kaba uygulaması nedeniyle olabilir. En genel pil gücünün nerede bulunduğunu Ayarlar> Genel> Pil> Pil Kullanımı bölümüne giderek kontrol edebilirsiniz. Belirli bir uygulamanın suçlu olduğunu görürseniz, o uygulamanın ayarlarını kontrol edin ve güncel olduğundan emin olun. Ve uygulamanın bu kadar kullanışlı olmadığını görüyorsanız, en iyi yol aynı şeyi kaldırmanızdır.

> Bu pil boşaltma sorununu gidermek için önbellek bölümünü de silebilirsiniz. Aşağıdaki adımlar şunlardır:

  • Ayarlar'a dokunun
  • Genel Seç
  • Depolama'ya dokunun
  • Önbelleğe alınmış verileri seçin, ardından Tamam'a basın.

> Yukarıdaki adımların tümü bu sorunu çözmek için başarısız olursa, bir ana sıfırlama gerçekleştirin. İşte bunun için adımlar:

  • Ayarlara git
  • Genel
  • Yedekleme'yi ve sıfırlamayı vurgulayın
  • Tercih edilen bir yedekleme yöntemi seçin
  • Fabrika Verilerini Sıfırla'yı seçin