LG G5 kullanıcıları, ses seviyesi açıkken bile aramalar sırasında duyamıyor [Sorun Giderme Kılavuzu]

Birçok LG G5 (# LGG5) sahibinin, aramalar sırasında hattın diğer ucundaki kişiyi duyamayacağından şikayet ederken, diğerleri arayanların onları duyamayacağını söyledi. Bir amiral gemisi ve premium bir cihaz olan G5 için, özellikle daha popüler meslektaşları yerine LG cihazlarına alışkın olan insanlar için beklentiler yüksektir.

LG-G5-calls-problems

Bu yazıda, bu sorunları çözeceğim ve bir sorun giderme kılavuzu hazırlayacağım, böylece gerçekten bir sorun varsa, bir teknisyenden yardım almadan cihazınızı düzeltmek için bir şansınız olacak. Bu sorun giderme kılavuzu, teknoloji sizin için kontrol ederken sizi mağazaya gidip sırada beklemekten çok fazla sorundan kurtarabilir.

Daha ileri gitmeden önce, telefonunuzla ilgili başka endişeleriniz varsa, her hafta ele aldığımız her sorunu listelediğimiz LG G5 sorun giderme sayfamızı ziyaret ettiğinizden emin olun. Sizinkine benzer veya kendinizle ilgili sorunları bulun ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Sizin için işe yaramıyorlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurarak bize ulaşmaktan çekinmeyin.

LG G5 olası kulaklık sorununu giderme

G5’inizi telefon görüşmeleri yaparken kullanırken, iki bileşenin sorunsuz bir şekilde çalışması beklenir – kulaklık ve mikrofon. Bu bölümde, olası kulaklık sorununu ele alalım.

Kulaklık aslında kulağınıza yakın yerleştirdiğiniz küçük bir hoparlördür, böylece kişinin diğer hattaki sesini duyabilirsiniz. Ayrıca aşınma ve yıpranma nedeniyle hasar görmesi gibi hoparlörlere özgü hasarlardan da muzdarip olabilir.

Görüşmeler sırasında diğer kişiyi duyamıyorsanız, bu bir kulaklık sorunu olduğu anlamına gelmez, ancak mümkündür. Bu yüzden sorunun gerçekte ne olduğunu belirlemek için bazı sorun giderme işlemleri yapmamız gerekiyor. Bununla birlikte, gerçekten kulaklıkla ilgili bir sorunsa, telefonu bir mağazaya götürmek ve sorunun sizin için bir teknolojiye sahip olması dışında düzeltmek için yapabileceğiniz hiçbir şeyin olmadığını lütfen unutmayın, ancak bundan önce, yapmanız gerekenler :

1. Adım: Kulaklıkların bağlantısını kesin

Bu, sesin diğer bileşenlere yönlendirilmediğinden emin olmak içindir. Bildiğiniz gibi, bir kulaklıklı mikrofon seti takıldığında ses kulaklıktan değil, kulaklıklı mikrofon setinden duyulur. Kablolu bir kulaklık kullanıyorsanız, neden kulaklıktan arama yaparken diğer kişiyi duyabileceğiniz açıktır.

Bununla birlikte, bir Bluetooth kulaklık eşleştirilmiş veya telefonunuza bağlıysa da aynı şey olur. Kulaklıklar söz konusu olduğunda, bu, bir kulaklığın oyunda olup olmadığını hemen belirleyemeyeceğiniz için, kablolu bir set kullanmaktan ziyade soruna neden olma olasılığı daha yüksektir. Bu nedenle, böyle bir sorunu giderirken cihazınızda Bluetooth’u devre dışı bırakmanız daha iyidir.

2. Adım: Aramalar sırasında kulaklığı kullanmayı deneyin

İlk adımda soruna neden olmayan bir kulaklığı iki kez kontrol etmenizi istesem de, bu noktada telefon görüşmesi sırasında bir kulaklık kullanmanızı istiyorum. Amaç, diğer kişiyi kulaklıktan duyup duyamayacağınızı bilmektir.

Telefonun içinde bir çip şeklinde mini bir amplifikatör var ve sesi kulaklıktan ve kulaklıktan yönlendirmekten sorumlu. Bu nedenle, bir kulaklık kullanırken sadece bulmayı duyabiliyorsanız, sorun kulaklıkta olabilir, aksi takdirde ciddi bir donanım sorunu olabilir.

3. Adım: Aramalar sırasında hoparlörü etkinleştirin

Bu, sorunun önemli bileşenlerden biriyle ilgili olup olmadığını belirlemenin başka bir yoludur. Hoparlör modundayken, aynı amplifikatör sesi hoparlörlerden kanalize etmekten sorumludur. Bu nedenle, hoparlör iyi çalışıyorsa, kulaklığın sorunları olan kulaklık olduğunu gösterecektir, aksi takdirde, cihazı önce sıfırlamanızı öneririm, ancak telefonu zaten mağazaya getirmelisiniz.

    Sesi Kısma ve Güç tuşlarını basılı tutun. (Cihazın şu anda normal şekilde önyüklenmesini önlemek için basılacak tuşun sırasını izleyin.) LG logosu görüntülendiğinde, Güç tuşunu hızlıca bırakın, ancak Sesi Kısma tuşunu basılı tutmaya devam ederken tekrar basılı tutun. Fabrika verilerine sıfırla ‘görüntülendiğinde, Evet’i vurgulamak için Sesi Kısma düğmesini kullanın. Sıfırlamayı onaylamak için Güç tuşuna basın.’ Tüm kullanıcı verilerini sil ve varsayılan ayarları geri yükle ‘ile istendiğinde, Evet’i vurgulamak için Sesi Kısma tuşunu kullanın. düğmesine basın.

LG G5 olası mikrofon sorununu giderme

Yanılmıyorsam G5’in sadece bir mikrofonu var. Tipik telefon görüşmeleri ve ses kaydı sırasında kullandığı budur. Bu nedenle, arayan kişi aramalar sırasında duyamıyorsa, olası mikrofon sorunu için telefonunuzda hemen sorun giderin.

Mikrofon cihazın altında bulunur. Küçük deliği bulun ve onu engelleyen bir şey olup olmadığını görmeye çalışın. Bu soruna neden olacak bir kum tanesi daha yeterlidir. Demek istediğim, mikrofonun bulunduğu deliği bir şey tıkıyorsa, soruna neden olan şey olabilir. Cihazınıza zarar vermeden çıkarabilir veya sizin için tamir edecek bir teknisyen bulabilirsiniz.

Öte yandan, mikrofonu engelleyen hiçbir şey olmadığını doğruladıysanız şu adımları deneyin:

1. Adım: Ses kaydetmeye çalışın

Gerçekten bir ses olmadan bir ses kaydedebilir ve herhangi bir sorun yaşamadan çalabiliyorsanız, mikrofon güvenlidir. Ancak, ses boğuk veya net görünmüyorsa, hiçbir şeyin onu engellemediğini iki kez kontrol edin, çünkü bir şey var gibi görünüyor.

2. Adım: Cihazı güvenli modda başlatın

Bu adım, bir üçüncü taraf uygulamasının sorunla ilgisi olup olmadığını söyleyecektir. Güvenli modda önyükleme yapmak bu olasılığı ortadan kaldırır, bu yüzden yapmaya değer:

    Ekran açıkken Güç tuşunu basılı tutun. Görüntülenen seçenekler menüsünde Güç düğmesini basılı tutun. ‘Güvenli modda yeniden başlat’ istemi görüntülenir. Güvenli Modda yeniden başlatmak için Tamam’a dokunun. Cihaz ‘Güvenli mod’u gösterecektir. ekranın alt kısmında.

Bu durumdayken, bir arama yapmaya çalışın ve diğer taraftaki kişinin sizi iyi duyabildiğini görün, çünkü eğer öyleyse, soruna neden olan bir uygulama var, aksi takdirde telefonunuzu sıfırlamaktan başka seçeneğiniz yoktur.

3. Adım: Video kaydedin

Mikrofonla ilgili bir sorun olduğunda video kaydetmek bize bir kez daha söyleyecektir. En azından sıfırlamadan önce bunu yapın. Ancak her şey başarısız olursa ve telefonu mağazaya getirmeye karar verirseniz, önce telefonunuzu sıfırlayın.

    Sesi Kısma ve Güç tuşlarını basılı tutun. (Cihazın şu anda normal şekilde önyüklenmesini önlemek için basılacak tuşun sırasını izleyin.) LG logosu görüntülendiğinde, Güç tuşunu hızlıca bırakın, ancak Sesi Kısma tuşunu basılı tutmaya devam ederken tekrar basılı tutun. Fabrika verilerine sıfırla ‘görüntülendiğinde, Evet’i vurgulamak için Sesi Kısma düğmesini kullanın. Sıfırlamayı onaylamak için Güç tuşuna basın.’ Tüm kullanıcı verilerini sil ve varsayılan ayarları geri yükle ‘ile istendiğinde, Evet’i vurgulamak için Sesi Kısma tuşunu kullanın. düğmesine basın.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.