LG G5 sorunları ve çözümleri: daha fazla G gücü

Modülatör olarak adlandırdık: LG G5, telefonun güçlerini değiştirmek için içeri girip çıkabilen modüller ile fiziksel olarak esnek olacak şekilde tasarlandı. Akıllı şeyler ama herhangi bir akıllı telefon gibi LG G5 de garip bug veya tahrişten muzdarip olabilir. İşte en yaygın LG G5 sorunlar ve çözümleri.

 • LG G5'i satın almak için 7 neden
 • LG G5 vs LG G4 karşılaştırması

LG G5: en son Nougat güncellemesini yükleyemiyor

Android 7.0 Nougat'ın geleceğini bildiren güncelleme bildirimini aldınız, ancak indirme ekranı düğmesinin kaybolduğu basit bir nedenden dolayı 1272.9 MB'lık paketi indiremediniz mi? Aynı sorunu yaşadığımızı öğrendik. Bu sorunu çözmek için, cihazdaki tarih ve saati değiştirin ve belirtilen indirme süresinin otomatik başlangıcına ayarlayın. LG G5'inizi yeniden başlatın ve indirmeye devam edebilmelisiniz. Bazı durumlarda, işlemi tekrarlamak gerekir, ancak bu sorunun üstesinden gelmenin etkili bir yoludur.

The corners should be dark when the screen is. If not, you may have a hardware fault. / © AndroidPIT

LG G5: görüntü sorunları

Arka plan ışığı yanlış yerlerde çok parlak

LG G5'in bazı eski modellerinde, arka plan ışığının aşırı parlak olduğu ve ekranın içine ışık saçtığı, özellikle de köşelerdeki "arka ışık saçma" da çekildi. Cihazınızı kontrol etmek için yükleyebileceğiniz ücretsiz bir uygulama var, ancak G5'iniz bunlardan biriyse, bu bir garanti işidir ve mağazaya dönmelidir.

Backlight Bleed Test

EBay'de ikinci el bir G5 veya bir Amazon pazarında satıcı düşünüyor iseniz, kanama hakkında sormaya değer: etkilenen bir G5 satın almadığınızdan emin olmak istiyorsanız.

 • Akıllı telefon ekranları açıklandı: ekran türleri, çözünürlükler ve daha fazlası

The proximity sensor should know when you’re holding the phone to your face. If it doesn’t, your screen may stay off after calls.  / © AndroidPIT

Ekran aramalar sırasında veya sonrasında yanlış çalışıyor

Bazı LG G5 cihazlarındaki yakınlık sensörleri ile ilgili bilinen bazı sorunlar var. Görevi, telefonu yüzünüze tuttuğunuz zamanı söylemek ve ekranınızı kapattığınızda söylemektir ancak ekran koruyucusuna sahip kullanıcılar, cihazı hala olmadığınızı düşündüğünü bildiriyor. Sonuç olarak, çağrılar sırasında veya bir çağrı bittiğinde özelliklere erişemezsiniz – ekran kapanır.

Bu sorunu çözmek için şunları yapabilirsiniz:

 • Ekran koruyucusunu çıkartın
 • Sensörün normal çalışıp çalışmadığını doğrulamak için AIDA64 uygulamasını indirin
 • * # 546368 # * model numarası # yazarak sensörü yeniden kalibre edin
 • Şimdi Cihaz Testine gidin > SAAT> Servis Menüsü Manuel Test> Tuş Basma Test> Arama Başlangıcı

AIDA64

Battery problems? Make sure you’re not running features you don’t need. / © AndroidPIT

LG G5: Bildirim LED'i lekeli

Birden çok kullanıcı, gelen iletileri veya üçüncü taraf uygulama bildirimlerini bildirmeleri için LED'i kapalı tuttuğunu bildirir. LED'iniz aynı işi yapıyorsa:

 • Ayarlar> Ses> Bildirim LEDine gidin
 • Bildirimler için anahtarın açık konuma getirildiğinden emin olun
 • Ardından, LED'i almayı istediğinizde yanıp sönmesini istediğiniz bildirimleri seçin

Zaten onları etkinleştirdiyseniz, tekrar kapatıp tekrar başlatmayı deneyin.

Wi-Fi issues? Reboot this first. / © AndroidPIT

LG G5: Wi-Fi çalışmıyor

Bu en yaygın akıllı telefon sorunlarından biridir ve ilk tepki, Wi-Fi yönlendiriciyi suçlamaktır – ve yeniden başlatmaktır. Ancak bu kötü adam değilse, Wi-Fi'yi kapatıp tekrar açmayı deneyin ve işe yaramazsa Ayarlar> Kablosuz bağlantısına gidin ve tekrar katılmadan önce ağınızı unutun. Bu düzeltmezse, güç tasarrufu ayarlarına göz atın: piliniz azaldığında Wi-Fi'yi devre dışı bırakabilirsiniz.

Bluetooth bağlantı sorunları ile benzer bir işlemdir. Aygıtların eşleştirme ve eşleştirme genellikle düzensiz bağlantı sorunlarını çözer.

The LG G5 doesn’t use an app drawer, although you can bring one back if you like. / © AndroidPIT

LG G5: uygulama çekmecesi yok

Bu bir hata değildir: bu bir özelliktir. Uygulamalar, uygulama çekmecisine değil, ana ekranlara gider, ancak eskisini yapmayı özlüyorsanız:

 • Ayarlar> Ekran> Giriş Ekranı> Ana Sayfa'ya gidin.
 • Uygulama çekmecenizi kurtarmak için EasyHome'u seçin

Uygulama çekmecesini bu şekilde almanın başlıca dezavantajı, metni daha da büyük hale getirmesidir. Nasıl göründüğünü beğenmezseniz, bir üçüncü taraf uygulama başlatıcısı ile daha iyi olabilirsiniz.

The LG’s battery is swappable, but you shouldn’t need a spare for everyday use.  / © AndroidPIT

LG G5: pil çok hızlı tükeniyor

Eğer bu son gelişme ise suçlu muhtemelen haydut bir uygulamadır.

 • Ayarlar'a gidin> Pil ve Güç Tasarrufu> Pil Kullanımı
 • En hungriest uygulamaları hangileri olduğunu görmek için göz atın
 • Uyguladıkları pil miktarını azaltmak için uygulamalarınızın ayrı ayarlarını yapın

Batarya boşaltımı ilk günden beri sabitse, G5'i çok zor kullanıyor olabilirsiniz. İhtiyaç duymadığınız özelliklerin olup olmadığını görmek için bildirimlere göz atın, ekran parlaklığını biraz aşağı çekmeyi deneyin ve Ayarlar> Pil ve Güç Tasarrufu bölümünde güç tasarrufu modlarını değiştirin. Ayrıca, Daima Açık gibi özellikleri ve GPS ve Bluetooth gibi hizmetleri kapatabilirsiniz; bunlar pil kullanımınızı kenara itebilirler.

Are you getting static instead of Spotify? Playing a file might fix it. / © AndroidPIT

LG G5: kulaklık girişi korkunç bir ses çıkarıyor

Bazı kullanıcılar, kulaklıkları veya bir AUX kablosunu taktıklarında kulaklık jakından gürültülü statik bir sesle karşılaştı.

Her şeyden önce, farklı bir kulaklık seti veya farklı bir kablo deneyin ve eğer bu sorunu çözmezse, G5 bir elektrik prizine bağlı olmadığında bağlantı kurmayı deneyin: sorun aynı zamanda telefonlar doldurma. Başarısız olursanız, Life'ın Good Hi-Fi parçasını çalacak olan Music'in sorunu geçici olarak çözeceğini görebilirsiniz – ancak Müzik uygulaması ilk etapta statik kaynak olmazsa da bunu yapar.

LG G5 ile herhangi bir sorunla karşılaştın mı? Onları nasıldı? Aşağıdaki yorumlardaki deneyimlerinizi paylaşın.