LG G6 ile sorunlarınız mı var? Bu çözümleri deneyin

Hatta yepyeni, high-end telefonların sorunları payına sahiptir ve LG G6 istisna değildir. Kullanıcılar, yazılım hataları ve hatta bazıları donanımdan kaynaklanan sorunlar bildirdiler. Tuhaf hata mesajları alıyorsanız, parmak izi tarayıcınızla ilgili sorun yaşıyorsanız veya başka sorunlar yaşıyorsanız endişelenmeyin. Burada en sık karşılaşılan LG G6 sorunlarının hepsine çözümlerimiz var.

  • LG G6 incelemesi: şeylere bakmanın yeni bir yolu
  • Sizi yönlendirmenize yardımcı olacak ipuçları ve püf Noktalar LG G6

LG G6 sorunları

“Device corrupt” error“Moisture in USB port” warning
Headphone jack problemFingerprint scanner issues
“OK Google” not working 

LG G6 "Aygıt bozuk" hatası

Kullanıcılar, LG G6 cihazlarını rasgele çöktüğünü görmüş ve yeniden başlattıklarında "Cihazınız bozuk, güvenilir olamaz ve düzgün çalışmayabilir" diyen bir hata mesajı görüntülenir. Ekranda, hatanın anlamını açıklayan başka bir cihazda bir bağlantı (g.co/ABH) ziyaret talimatı verilmektedir. Hata yaklaşık 10 saniye görünür, o zaman telefonunuz her zamanki gibi önyüklemeye devam etmelidir.

Önyükleyicinin kilidini açarsanız, bunun Nougat'ın Onaylı Önyükleme işlemi nedeniyle gerçekleşmesi beklenirken, bunu yapmamış olan kullanıcılar bile gerçekleşiyor. Bu sorunun resmi bir çözümü henüz yok, ancak gelecekte bir güncelleme olabilir. O gün gelene kadar telefonu yeniden başlatmak sorunları çözebilir ancak birkaç denenmesi gerekebilir. Bu işe yaramazsa, fabrika ayarlarına sıfırlama işlemine başvurmanız gerekebilir.

Here are the error messages users are seeing. / ©
Android Central forum user Selvinsosa

LG G6 "Nem USB bağlantı noktasında" uyarısı

Kullanıcılar, nem bulma ihtimaliniz olmasa bile, "USB portundaki Nem" uyarı mesajını bildirdiler. Ayrıca, bazen kullanıcılar ayrıca, takılı bir şey olmadığında USB'ye bildirim takılı ve tekrar tekrar sesler duyuyorlar. Bu hayali nem bildirimleri ve hiçbir şey takılı olmadığında yapılan bildirimler, enkaz veya kötü şarj kablosundan kaynaklanıyor olabilir. Öncelikle, sorunun şarj kablosuyla birlikte olup olmadığını görmek için başka bir kablo denemelisiniz. Bir kullanıcı telefonun yıkanması gerektiğini söylüyor ve USB portunun temizlenmesi sorunu çözdü. Böylece, telefonu ıslatmaya çalışabilir ve bağlantı noktasını yumuşak bir bezle dikkatle temizleyerek herhangi bir kir veya tozu temizleyip sonra da telefonu iyice kurulayabilirsiniz.

If you’re having issues with the USB port, try these tips! / © AndroidPIT

LG G6 Kulaklık girişi sorunu

Bazı kullanıcılar, LG G6'nın kulaklık girişi ile ilgili sorunları bildirdiler. Şikayetlerin arasında, arka planda statik gürültü ve şarkıları rastgele duraklatma, oynatma veya atlama gibi gereksiz yere Google Yardımcısı'nı etkinleştirmek de vardı. Kulaklıkları veya telefonun yerini bile olsa, sorunu herkes için çözmedi. Gerçi bütün umut kaybolmaz. Bu sorun tanıdık geliyorsa, LG G3'de benzer bir kulaklık girişi sorunu oluştu ve şans eseri zaten bir düzeltme bulunmuştur. Dahili mikrofonlu kulaklıkları kullanmak, bu garip, istenmeyen davranışları ve statik gürültüyü önler. Bu nedenle, biraz güçlük çekin ve sadece bir mikrofonlu yeni kulaklıklar deneyin.

This issue is very easy to fix with a new set of headphones that have an integrated mic. / © AndroidPIT

LG G6 Parmak izi tarayıcı sorunları

Bazıları, LG G6'nın parmak izi tarayıcısının yavaş olmasını ya da kayıtlı parmak izini tanımaya çalışmak için birkaçını deniyor. Tarayıcının olması gerektiği gibi hızlı ve doğru olmasını sağlayan çoğu kullanıcı için durum böyle değil. Dolayısıyla, telefonunuzun kilidi yavaşsa, bir sorun var. Kayıtlı parmak izini silmeyi deneyin ve tarayıcınızı parmağınızla yeniden kurmayı deneyin. Aynı parmak izini iki kez de kaydedebilir ve daha iyi tanınma şansı elde edebilirsiniz. Hile yapmazsa, Ayarlar> Genel> Telefon yönetimi> Cihaz depolama> Dahili bellek bölümündeki önbelleği temizlemeyi deneyin, Önbellek verileri seçeneğini temizleyin.

If your fingerprint scanner is slow, there are ways to fix it. / © AndroidPIT

LG G6 "Tamam Google" çalışmıyor

Google Assistant'ı başlatmak için kullanılan sesli komut bazı LG G6 kullanıcıları için çalışmıyor. "Tamam Google" sözcüğünün yanıt vermediğini ve ses modelini başarılı bir şekilde yeniden düzenleyemediğini tespit ederseniz önbelleğin temizlenmesini ve ses tanımayı yeniden eğitmeyi içeren aşağıdaki çözümü denemek isteyeceksiniz. "OK Google" 'nın tekrar çalışmasını istiyorsanız Ayarlar> Uygulamalar> Google uygulaması> Depolama Alanı> Alan yönetin'e gidin ve ardından Tüm verileri temizle'ye gidin. Bundan sonra, ses modeli yeniden eğitim verebilir ve sorununuz çözülmelidir.

Make “OK Google” work again by clearing the Google app cache and retraining the voice recognition. / © AndroidPIT

Sorununuz çözülüp çözülmediğini bize bildirmek için bir yorum bırakmayı unutmayın veya burada listelenmeyen bir sorun yaşıyorsanız. LG G6'ya iyi şanslar!

Kaynak: Android Kurumu

LG G6 nereden alınır

Best price

5.7-inch LG G6 H871 32GB UNLOCKED AT&T 32GB 4GB RAM LTE 13MP Android Smartphone

£304.99

£304.99 total

Check Offer