LG G6 ip uçları ve püf noktaları: akıllı telefonunuzu geliştirin

LG G6 inanılmaz bir telefon. 18: 9 oranına sahip benzersiz Univisium ekranı bu cihazı her zamankinden daha rahat hissettiriyor ve buna ek olarak ekran-vücut oranı oranı yüzde 78.5 ile olağandışı. Ancak, bu cihazla birlikte ekrandan başka şeyleri bilmeniz gereken çok şey var.

  • LG G6 incelemesi: şeylere bakmanın yeni bir yolu
  • LG G6 ekranın yuvarlatılmış köşelerindeki avantajları ve benzersiz oranı nedir?

Önümüzde atlamak için ne? Atlamak:

  • Görüntüle
  • Kamera
  • pil
  • Özelleştirme
  • verimlilik

LG G6 ekran ipuçları ve püf noktaları

Yazı tipi ve boyut

Cihaz ayarları sekmesinde, birkaç ilginç özellik bulacaksınız. Özelleştirebileceğimiz ilk şey metin yazı tipi ve boyutu. Bu seçenekleri yazı tipi bölümünde bulacağız. Altı farklı yazı tipi ve ayrıca seçim için altı farklı boyut vardır. Son olarak, tüm sistem metnini cesur bir seçenek var.

Personalize your phone by changing the font and size on the LG G6. / © AndroidPIT

Uygulama ölçekleme

G6'daki ekran oldukça özel. Dikey olarak tutulduğunda, diğer cihazlardan çok daha fazla bilgi gösterir, ancak manzara modundayken tamamen farklı bir hikaye. Uygulamalarda pek çok sorun yaşamamanız gerekir; endişelenmeniz gereken oyunlar budur. Şu an için 2: 1 ekran oranıyla uyumlu birkaç oyun var, ancak geliştiriciler hızla yükseliyor.

G6, tüm ekranın daha iyi kullanılabilmesi için uygulamaların ve oyunların biçimini ayarlamanıza izin veren bir özellikle birlikte gelir. Her bir uygulamayı üç farklı format boyutunda test etmenizi ve daha sonra, en çok ekran alanı kullanarak bilgi kaybetmeden en iyi dengeyi seçmenizi öneririm.

Adjust apps to the display properly on the LG G6. / © AndroidPIT

Ekran boyutu ve Rahatlık görünümü

Ayarlar> Ekran'da, ekran boyutunu değiştirebiliriz. Bu, simgeleri ve ekrandaki diğer öğelerin boyutunu değiştirerek onları daha iyi görmek ya da daha fazla alan oluşturmak içindir.

Hızlı görünüm simgelerinden ve ayrıca Ayarlar> Ekran> Konfor görünümünden Comfort görünümünü etkinleştirebilirsiniz, üç farklı yoğunluk seviyesi ve siyah beyaz seçeneği bulunur. Telefonun ekranında uzun süre okumak isterseniz, bu mod gözlerinize daha az yorucu olur.

Her zaman ekranda

Bu noktada, bu benim için temel bir özellik gibi görünüyor. Çok uzun zaman önceye kadar, zamanı kontrol etmek isterseniz telefonunuzu uyandırmanız gerekiyordu. Bu alışkanlık, öyle gözükmese de, çok fazla pil ömrü tüküyor.

Daima açık ekranınızda her zaman biraz bilgi tutar. Bu nedenle, zamanı veya tarihi kontrol etmek gibi şeyler, ekranı açmak zorunda kalacağımız zamana kadar çok fazla güç harcamaz. Artı, bir bildiriminiz varsa bir uygulama simgesi açılır.

Always-on is a feature that you’ll use more than you think on the LG G6. / © AndroidPIT

KnockON

Bu, LG'nin bilinen özelliklerinden biridir. Parmak izi sensörüne sahip ve cihazın arkasında bulunan güç düğmesi bulunan herhangi bir cihaz için de önemlidir. KnockON ile telefonunuzu almadan bir masada yatarken cihazı uyandırabilirsiniz. Tek yapmanız gereken ekranı iki kez hafifçe vurmaktır. Kapatmak için, ev veya kilit ekranında boş bir alanda tekrar iki kez hafifçe vurun.

Bu seçeneği etkinleştirmek için, Ayarlar> Ekran> Gelişmiş ayarlar> KnockON'a gidin .

LG G6 kamera püf noktaları ve püf noktaları

Kare kamera

LG G6 üzerindeki kamera, Lomography tarafından bazı Diana analog kameralar tarafından çekilenlere benzer şekilde, 1: 1 oranında kare fotoğraf çekebiliyor. Ancak işler orada durmaz. İki ve dört atış derlemeleri oluşturabiliriz. Ayrıca, bir örnek resim koyabileceğiniz, örnekle eşleşen farklı fotoğraflar çekebileceğiniz ve sonra bir derleme veya bir GIF oluşturabileceğiniz bir Kılavuz çekim modu var. Buradaki tek sınır, kendi yaratıcılığınızdır.

Square photo format on the LG G6. / © AndroidPIT

Bu özellik ana ekranda hızlı erişim düğmesine sahiptir veya kamera uygulamasını kullanabilirsiniz. 'Otomatik' üzerine tıklayarak, 'kare' kameraya veya manuel moda geçebilirsiniz.

I’m sure you can do better than I did. / © AndroidPIT

Videolar ve fotoğraflar için maksimum çözünürlük

Varsayılan olarak, görüntüler 18: 9'da çekildiğinden G6'daki resim çözünürlüğü yalnızca 8.7 MP'dir ve bu şekilde tüm ekran üzerinde görülebilirler. Ancak kameradan en iyi sonucu almak istiyorsanız, dişli çark simgesini tıklayarak ayarları girin ve ardından fotoğraf boyutunu seçin 4: 3 (13 MP).

Bu videolar için de aynı şey. Varsayılan olarak, 18: 9 HD'de çekiliyorlar. Bunu değiştirmek için, kamera ayarlarına gidin ve çözünürlüğü UHD 16: 9'da 4 K'ye değiştirin veya daha sonra biraz slo-mo yapmak istiyorsanız FHD 16: 9'u 60 fps'de öneririm.

Peynir Deklanşörü

Fotoğraf makinesi ayarlarında 'Peynir kapağı anahtarı' nı seçin. Etkinleştirildiğinde, aşağıdaki kelimeleri söyleyerek bir fotoğraf çekebilirsiniz: "Peynir", "gülümseme", "viski", "kimchi" veya "LG". Aslında gerçekten iyi çalışıyor.

Hızlı paylaşım

LG G6 kamera uygulamasında, çektiğiniz son fotoğrafı doğrudan sosyal medyada paylaşmanızı sağlayan bir düğme var. Tek yapmanız gereken sekmeyi açın ve fotoğrafı paylaşmak istediğiniz uygulamayı seçin.

Share images in the blink of an eye. / © AndroidPIT

LG G6 pil ipuçları ve püf noktaları

Ayarlar> Genel> Pil ve güç tasarrufunda , bir çok faydalı özellik var.

Pil yüzdesini göster

Etkinleştirmeniz gereken ilk şey, 'durum çubuğundaki pil yüzdesi göster' seçeneğidir. Böylelikle, ne kadar pil kaldýđýný daima biliyoruz.

Batarya koruyucu

Güç tasarrufu özelliğini iki şekilde ayarlayabilirsiniz: manuel olarak veya piliniz% 15 veya% 5'e düştüğünde otomatik olarak açılmasını isteyebilirsiniz. Bu mod, mümkün olan en fazla enerjiden tasarruf etmek için ekran parlaklığını, arka plan uygulamalarını ve Wi-Fi bağlantılarını kontrol edecektir.

Opinion by Luis OrtegaThe first thing I do when I get a new phone is to set the battery to a mode that optimizes itWhat do you think?505075 participants

Oyuncak pil tasarrufu

Ayrıca oyunlar için özel olarak tasarlanmış bir güç tasarrufu modu da var. Toplamda üç mod vardır: biri çözünürlüğü azaltarak biraz pil tasarrufu sağlıyor, oynamak üzereyken bir diğeri azami tasarruf sağlıyor ve oyun deneyimini hiçbirinden feda etmemek için üçüncü kişi özelleştirilebiliyor.

LG G6'yı özelleştirmek için ipuçları ve püf Noktalar

Temayı değiştir

LG G6, bir tema yükleyerek simgelerin stilini ve sistemin bütününü değiştirmenize olanak tanır. Bunu yapmanın iki yolu vardır: Birincisi, giriş ekranında boş bir alanı basıp basılı tutarak Temalar'ı seçmektir. Diğer taraftan, Ayarlar> Ekran> Tema'ya giderek.

Beş farklı önceden kurulum teması bulacaksınız, ancak Smartworld uygulamasıyla daha fazlasını da indirebilirsiniz (LG'nin pazarı).

Five preinstalled themes and a lot more to download. / © AndroidPIT

Ayarlar menüsünü liste olarak göster

LG G6'daki ayarlar menüsü tüm seçenekleri dört sekmeye ayırır: ağlar, sesler ve bildirim, ekran ve genel. Bu kuruluş kesinlikle Android stok değildir ve herkesin beğenisine göre olmayabilir. Ancak endişelenmenize gerek yok çünkü sağ üst köşedeki üç noktayı tıklayarak geleneksel listeye geri dönebilirsiniz.

Choose the settings format you like the most on the LG G6. / © AndroidPIT

Başlatıcı davranışını değiştir

LG'nin son kumarlarından biri, bir uygulama çekmecesi olmayan bir fırlatıcıya sahip olmaktı. Bu, hem çok Android stok değil, hem de pozitif olanlar pek hoşunuza gitmiyor. Ayarlar> Ekran> Giriş ekranı> Ev Seç öğesinde, uygulama çekmecesi (Ev) yok, tam uygulama çekmecesi (LG UI 4.0) veya basit bir sürüm (EasyHome) olmak üzere üç seçenek arasından seçim yapabilirsiniz.

You can choose to have an app drawer or not on the LG G6. / © AndroidPIT

Son ana ekran sekmesine geldiğinizde kaydırma efektini kapatın

Ayarlar> Ekran> Giriş ekranında bulduğumuz seçenekler arasında, son ana ekran sekmelerinin kaydırma efektini durdurmak için bir seçenek var. Buna 'Sürekli kaydır' denir. Bu seçenek aktive edildiğinde, son giriş ekranından birinciye veya tersine geçiş yaparsınız.

LG G6 verimlilik ipuçları ve püf noktaları

Uygulama çöp kutusu can

Yeni LG G6, bir çöp kutusu uygulaması ile birlikte geliyor. Temel olarak, çöp kutusunu bilgisayarınızda kullanabileceğiniz gibi, ihtiyacınız olmayan veya artık istemediğiniz dosyaları koyabileceğiniz gibi çalışır. Ancak burada, kullanmak istemediğiniz uygulamaları toplarsınız. Zihninizi değiştirmeniz ihtimaline karşı, tamamen silinmeden önce 24 saat boyunca çöp kutusunda kalacaklardır.

Akıllı Doktor

Bu cihazınızın belleğini optimize edebilen, her şeyin çalıştığından emin olmak için donanım test edin, enerji tüketimini hızlı bir şekilde teşhis edebilecek ve pil tasarrufu ayarlarına hızlı bir şekilde erişebilen bir LG uygulamasıdır.

One app to optimize everything on the LG G6. / © AndroidPIT

Bizimle paylaşmak istediğiniz favori özellik veya hüneriniz mi var? Aşağıdaki yorumları bize bildirin ve biz bunu bu listeye ekleyelim!

En düşük fiyat: LG G6

Best price

£304.99

Check Offer

Read Amazon customer reviews

£409.96

Check Offer

Compare prices