LG G6 Metin Mesajları Sorun ve İlgili Diğer Sorunları Göndermek Sonsuza Kadar Alır

#LG # G6, su geçirmez ve toz geçirmez özelliğine sahip alüminyum bir gövde kullanan bu yıl piyasaya sunulan bir amiral gemisidir. Bu hoş bir özellik ve geçen yılın amiral gemisi modelinde, modüler tasarımı nedeniyle su geçirmez korumanın bulunmadığı bir gelişme. Bu telefonda göreceğiniz ilk şey, 2.880 x 1440 piksel çözünürlüğe ve 18: 9 en boy oranına sahip etkileyici 5.7 inç IPS LCD ekranı. Ayrıca, bu telefonla müzik keyfi çıkarmayı sağlayan bir Hi-Fi Quad DAC özelliği de vardır. Her ne kadar herhangi bir sorun yaşamadan bu telefonu birincil sürücüsü olarak kullanan pek çok insan olmasına rağmen, bugün ele alacağımız sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, LG G6 metin mesajlarını ele alacağız, sorun ve diğer sorunları göndermek sonsuza dek sürecek.

Bu konuda bir LG G6 veya başka bir Android cihaza sahipseniz, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Bu serideki önceki bölümlere göz atmak istiyorsanız bu bağlantıya göz atın.

Bize Facebook ve Google+ sosyal medya hesaplarımızdan da ulaşabilirsiniz.

LG G6 Metin Mesajları Göndermek Sonsuza Kadar Alır

Sorun: Kocam ve ben az önce bir LG G6 aldık ve ikimiz de aynı problemi yaşıyoruz: kısa mesajlar (özellikle resimli mesajlar) sonsuza dek sürüyor ve bazen hiç bitmiyor. İkimiz de mükemmel sinyaller veriyoruz ve çevrimiçi olabiliriz ve sorunsuz bir şekilde arama yapabilirsiniz. Her iki telefonumuza da geldiği için, bir yerin ayarlandığı veya eksik olan bir şey olduğunu düşündüm. Çevrimiçi bir şey bulamadım ve mağazada çalışan sprint insanları işe yaramaz hale geldi. Lütfen bunu çözmenin bir yolunu biliyorsanız lütfen bana bildirin. Teşekkürler!

İlgili Sorun: İki gün önce LG G6’m garip davranmaya başladı. Metinlerim gönderilmek yerine gönderim demeye devam etti. En azından bazıları geçti. Rozet bildirimleri, uygulamaya girdikten sonra güncellenmiyor. Pil iki kat daha hızlı bitiyor. Kapatıldı ve birkaç kez yeniden başlatıldı. Değişen metin uygulaması ve bu daha iyi görünüyor, ancak bildirimler güncellenmiyor. Önbellek temizlendi. Herhangi bir fikir?

Çözüm: Sorun yalnızca kısa mesaj göndermek için özellikle resimli mesaj göndermekle izole edilirse, kontrol etmeniz gereken ilk şey, telefonun iyi bir mobil veri sinyali alıp almadığıdır. Resimli mesajlar genellikle mobil veriler kullanılarak gönderildiğinden aktif bir mobil veri aboneliğiniz olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir.

Kontrol edilmesi gereken bir sonraki şey telefonun APN ayarları. Resimli mesajlar göndermek ve almak için cihazınızdaki ayarları düzeltmeniz gerekir.

Sprint ağı için APN ayarları aşağıdaki gibidir.

    İsim: SprintAPN: cinet.spcsProxy: <Leave in Blank> Liman: <Leave in Blank> Kullanıcı adı: <Leave in Blank> Parola: <Leave in Blank> Sunucu: <Not Set> MMSC: <Leave it blank> MMS proxy: 68.28.31.7MMS bağlantı noktası: BlankMCC: 3234MNC: 15 Kimlik doğrulama türü: <Leave in Blank> APN tipi: sadece varsayılan olanı kullanınAPN Protokolü: aynı, sadece Varsayılan olana bırakın

Ayrıca, telefonunuzun +17044100000 olan doğru mesaj numarası ayar setine sahip olduğundan emin olmalısınız. Bu numarayı mesaj ayarlarından görüntüleyebilirsiniz.

Telefonunuzun doğru ayarları olması durumunda, aşağıda listelenen sorun giderme adımlarına ilerlemelisiniz.

    Metin mesajı uygulamasının önbelleğini ve verilerini uygulama yöneticisinden temizlemeyi deneyin. Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin. Telefonu Güvenli Modda başlatın. Sorun bu modda mı oluyor? Eğer değilse, indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Bunun hangi uygulama olduğunu bulun ve kaldırın. Sorunun başka yerlerde olup olmadığını kontrol etmeye çalışın. Bu durumda değilse, bölgenizde bir ağ sorunu olabilir. Telefonunuzun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeyi deneyin. Telefon verilerinizi geri alın ve ardından fabrika ayarlarına sıfırlayın.

LG G6 Bazı Uygulamalarda Bilgilendirme Rozetleri Almıyor

Sorun: Merhaba, bildirimler alıyorum tamam, ancak Facebook gibi belirli uygulamalarda yalnızca kırmızı bir açılır numara alıyorum. Gmail’de ve ebay’da kırmızı bir pop-up numarası bulamıyorum. Bunu nasıl değiştirebilirim? Bir süredir anlamaya çalıştım ve telefondaki ve uygulamadaki ayarları kontrol ettim. Yardımın için teşekkür ederim

Çözüm: Bu özel sorun için Badgeprovider uygulamasının önbelleğini ve verilerini uygulama yöneticisinden temizlemeyi denemelisiniz. Bu yapıldıktan sonra telefonunuzu yeniden başlatın ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

LG G6 Doğru Zamanda Başlamıyor

Sorun: İşteyken telefonum doğru zamanı tutmuyor, 4 saat ileri okuyor. İşten ayrılıp eve giderken doğru zamana sahibim.

İlgili Sorun: Telefonu sıfırladım. Hem cihazdaki veri bağlantısını sıfırla, hem de Verizon da onların ucunda yaptı. Zamanın düzgün çalışacağı tek zaman, manuel olarak ayarladığım ve Otomatik saat / tarih ve otomatik saat / bölgeyi kapattığım zamandır. Verizon teknisyenlerinin telefon değişimi dışında hiçbir cevabı yoktur. Bunu hafta sonu yaptım ve bugün işe geldiğimde de oldu. Etrafımda Verizon’u olan başka kimse sorunu yaşamıyor.

Çözüm: Bu durumda ilk önce yapmanız gereken şey, telefonun en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmaktır. Öyleyse, önce telefonunuzu güncellemenizi öneririm. Bu yapıldıktan ve sorun devam ettikten sonra, aşağıda listelenen aşağıdaki sorun giderme adımlarını uygulayın.

    Telefonu Güvenli Modda başlatın. Sorun hala bu modda mı oluyor? Eğer değilse, indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın. Telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silin. Telefon verilerinizi geri alın ve fabrika ayarlarına sıfırlayın.

Yukarıdaki adımlar sorunu çözemezse, telefonun bir servis merkezinde kontrol edilmesi gerekir.

LG G6 Grup Metnini Almıyor

Sorun: Son zamanlarda TMobile’e geçti ve LG G6 telefonuna sahip. Orijinal metni grup metninde almıyorum, yalnızca bir kişiden gelen yanıtları alıyorum. Kocamda aynı telefon var, fakat herhangi bir problemi yok. Mobil mağazaya gittiler ve sorunun ne olduğunu bilmiyorlardı ya da sorunu çözdüler. Bana android meselesine bir Iphone olduğunu söyledi. Android telefonlar grubu metin bende aynı sorunu vardı. Bunu düzeltmek için ne yapılabilir?

Çözüm: Grup mesajının asıl göndereni bir iPhone kullanıyorsa, Mesaj ayarlarını kontrol etmelerini ve “SMS olarak gönder” açık olduğundan emin olun. Bu, alıcı iMessage’i görüntüleyemediğinde, iMessage’ın metin mesajlarına dönüştürülmesine izin verir. Bu yapıldığında, gönderenin telefondaki mesaj dizisini silmesini sağlayın. Telefonunuzdaki kısa mesaj dizisini de silmelisiniz. Yazılı mesajlaşma uygulamanızın önbelleğini ve verilerini temizleyerek devam edin. Başka bir grup metni başlatmalarını sağlayın, ardından tüm mesajları şimdi alıp alamayacağınızı kontrol edin. Etkin bir mobil veri aboneliğiniz olduğundan ve grup metinleri genellikle mobil veri kullandığından telefonun mobil anahtarının açık olduğundan emin olun.

LG G6 Resimleri Gri Çubuklara Sahip

Sorun: Galeriye veya Google fotoğraflarına fotoğraflara bakarken gri çubuklar. Diğer cihazlarda aynı resimlerde yok. Müzik çalarda, farklı denedim, şarkılar kesildi. Bazıları önceki lg g5 ile mükemmel çalışan SD karttan tamamen eksik.

Çözüm: microSD kartta depolanan resimlerin bozulmuş olması çok muhtemeldir. Bu, microSD kartındaki bazı bozuk sektörlerden dolayı olabilir. Bunu, kartı telefondan çıkartarak ve bilgisayarınızın kartı okumasına izin vererek daha da doğrulayabilirsiniz. Resimler hala gri çubuklara sahipse, bu resimler bozulur. Bunu düzeltmenin en iyi yolu yeni bir microSD kart almak.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı çabucak cevaplayacağımızı garanti etmiyoruz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.