LG G7 Android Auto Metin Gönderme Sorunu Nasıl Çözülür?

Android Auto, bir Android kullanıcısının sahip olabileceği en kullanışlı Google uygulamalarından biridir. Gemideki sürüşü çok daha kolay ve güvenli hale getirir. Bugünün sorun giderme bölümünde, LG G7’de Android Auto’nun hiç metin göndermeyeceği özel bir konuyu ele alıyoruz. Kendi LG G7’nizde de benzer bir sorunla karşılaşırsanız, aşağıda önerilen çözümlerimizi kullanarak bununla nasıl başa çıkacağınızı öğrenin.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Sorun: Android Auto LG G7’de metin göndermiyor

LG G7’m 2018 Hyundai Elantra Value Edition’ımda Bluetooth’a bağlanmıyor. Yeni bir telefon aldım ve hala düzgün çalışmıyor. Metinleri göndermemesi dışında, Android Auto ile çoğunlukla çalışır. Metnimi alacak, bana tekrar et ama gönder dediğimde göndermeyecek. Telefon görüşmeleri yapabilir ve alabilirim ve navigasyon iyi çalışıyor.

Çözüm : Bu sorun, LG G7 cihazına özgü olabilir, çünkü LG dışındaki diğer kullanıcılardan da böyle bir şey almadık. Aşağıda deneyebileceğiniz sorun giderme adımlarını öğrenin ve hangisine yardımcı olacağını görün.

Android Otomatik İzinlerini Kontrol Edin

LG G7’nizin Android Auto uygulamasının mesajlaşma fonksiyonunu kullanmasına izin verdiğinden emin olun. Kısıtlanırsa, ilk kurulumda gereken izinleri reddettiğinizde olduğu gibi, hiçbir şekilde mesaj gönderemez.

LG G7’nizin gerekli izinleri verip vermediğini kontrol etmek için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Ayarlar uygulamasını açın.
 2. ‘Genel’ sekmesine dokunun.
 3. Uygulamalar ve bildirimler öğesine dokunun.
 4. Android Auto uygulamasını seçin.
 5. İzinler’e dokunun.

Android Oto önbelleğini temizle

Uygulamanın önbelleğiyle ilgili bir sorun olabilir. Android Auto’nun yeni bir önbellek kullandığından emin olmak için mevcut olanı silmeyi deneyin. İşte nasıl:

 1. Giriş ekranında, Ayarlar’a dokunun.
 2. ‘Genel’ sekmesine> Uygulamalar ve bildirimler’e dokunun.
 3. Uygulama bilgisi’ne dokunun.
 4. Aşağıdakileri seçmek için filtreye dokunun: Tümü, Etkin, Devre dışı
 5. İstediğiniz uygulamaya, ardından Depolama’ya dokunun.
 6. Önbelleği temizle öğesine dokunun.
 7. Onaylamak için YES tuşuna basın.

Android Auto’yu varsayılanlarına geri döndür

Android Auto uygulamasıyla doğrudan ilgilenmenin bir başka iyi yolu, fabrika ayarlarına geri getirmektir. Bu, herhangi bir yeni hatanın uygulamasını temizleyecektir ve orijinal yazılım durumunu geri yükleyecektir. Bu adımı uyguladıktan sonra tekrar kurmanız gerekir.

 1. Giriş ekranında, Ayarlar’a dokunun.
 2. ‘Genel’ sekmesine> Uygulamalar ve bildirimler’e dokunun.
 3. Uygulama bilgisi’ne dokunun.
 4. Aşağıdakileri seçmek için filtreye dokunun: Tümü, Etkin, Devre dışı
 5. İstediğiniz uygulamaya, ardından Depolama’ya dokunun.
 6. Verileri temizle öğesine dokunun.
 7. Onaylamak için YES tuşuna basın.

Ağ Ayarları Sıfırlama

Bu sorun başlamadan önce bir ağ ayarı veya ayarları değiştirilmiş olabilir. LG G7 ThinQ cihazınızın Bluetooth işlevselliği de dahil olmak üzere tüm doğru ağ yapılandırmasına sahip olduğundan emin olmak için aşağıdakileri yapmanızı öneririz:

 1. Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Yeniden başlat ve sıfırla üzerine dokunun.
 3. Ağ ayarları sıfırla’ya dokunun.
 4. RESET SETTINGS düğmesine dokunun.
 5. Ayarları Sıfırla’ya dokunun.
 6. Android Auto programını tekrar kurun ve sorunu kontrol edin.

Önbellek bölümünü temizle

Bazen, bozuk bir sistem önbelleği sorunlara neden olabilir. Android, daha hızlı sistem önbelleği denilen uygulamaları yüklemek için geçici dosyalar kullanır. Bu önbellek eskimişse veya bozulursa, telefon performans sorunu, uygulama çökmeleri ve diğer sorunlarla karşılaşabilir. Bozuk bir sistem önbelleğinin suçlanıp suçlanmadığını görmek için önbellek bölümünü silmek üzere aşağıdaki adımları izleyin.

 1. Giriş ekranında, Ayarlar’a dokunun.
 2. ‘Genel’ sekmesine dokunun.
 3. Depolama> Dahili depolama’ya dokunun.
 4. Hesaplamanın bitmesi için menü seçeneklerinin bekleyin.
 5. Boş alan aç’a dokunun.
 6. Geçici dosyalar ve ham dosyalar’a dokunun.
 7. Aşağıdaki seçenekleri seçin:
 8. Önbelleğe alınmış veriler
 9. Tepsinin geçici dosyalarını klibi
 10. Kameradan gelen ham dosyalar
 11. Sil> SİL’e dokunun.

Güncellemeleri yükle

Cihazınızdaki yazılımın güncel olduğundan emin olmak, böcek geliştirme şansını azaltmanın yollarından biridir. Karşılaştığınız sorunu çözeceğine dair hiçbir garanti bulunmamakla birlikte, bir sorun olup olmadığınızı hala şiddetle tavsiye ediyoruz.

Fabrika ayarları

Fabrika ayarlarına sıfırlama, bu durumda ciddi bir çözümdür, ancak sorunu bu aşamada çözmenin tek etkili yolu olabilir. Yapmadan önce dosyalarınızı veya verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

 1. Ana sıfırlama yapmadan önce dahili bellekteki tüm verileri yedekleyin.
 2. Cihazı kapat.
 3. Güç ve Sesi azaltma düğmelerini basılı tutun.
 4. LG logosu göründüğünde, Ses seviyesini azaltma düğmesini basılı tutmaya devam ederken Güç düğmesini hızlıca bırakın ve tekrar basılı tutun.
 5. ‘Tüm kullanıcı verilerini sil (LG ve taşıyıcı uygulamaları dahil) ve tüm ayarları sıfırla’ mesajı göründüğünde, Evet’i vurgulamak için Sesi azalt düğmesini kullanın.
 6. Cihazı sıfırlamak için Güç düğmesine basın

Hatayı Google’a bildir

Aygıtı fabrika ayarlarına sıfırladıktan sonra bile sorun geri dönerse, Android Auto uygulamasının kendisinde bir kodlama sorunu olması gerekir. Bu durumda, konu Google’ın kendisi tarafından ele alınmalıdır. Bu sorunu kendi Samsung cihazlarımızla yaşamıyoruz, bu nedenle bu belirli telefon modelinde bilinmeyen bir aksaklık olabilir. Android Auto için resmi Yardım Sayfasını ziyaret etmeye çalışın ve Google’dan veya diğer Android kullanıcılarından doğrudan yardım alıp alamayacağınızı görün.