LG G7 bir metin mesajları sorunu gönderemezsiniz nasıl düzeltilir

#LG # G7One, ilk olarak Ekim 2018’de piyasaya sürülen ve tüketicilere hisse senedi Android deneyimi sunan bir yazılım sürümü olan Android One’da çalışmasıyla tanınan yüksek teknolojili bir Android akıllı telefon. Bu cihaz MIL-STD-810G uyumludur ve IP68 sertifikalıdır. 1440 x 3120 piksel çözünürlüğe sahip 6.1 inç IPS LCD ekran ile geliyor. Kaputun altında 4GB RAM ile eşleştirilmiş bir Snapdragon 835 işlemci var. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde LG G7 ile metin mesajı gönderemedik.

Bu konuda bir LG G7 Bir veya başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili olabilecek endişeleriniz için size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

LG G7 bir metin mesajları sorunu gönderemezsiniz nasıl düzeltilir

Aşağıda listelenen önerilen sorun giderme adımlarından herhangi birini yapmadan önce, telefonun en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak en iyisidir. Bir güncelleme varsa, o zaman önce indirmenizi ve yüklemenizi öneririz. Bu, eski bir yazılım sürümünün neden olduğu sorunun olasılığını en aza indirecektir.

Bölgenizin iyi bir ağ sinyali olduğunu doğrulayın.

Taşıyıcınızdan alım almamış bir bölgede olacağınız zamanlar olabilir. Kapsama ile ilgili bir sorun olup olmadığını doğrulamak için telefonunuzun güçlü bir sinyal alıp almadığını kontrol edebilirsiniz. Aynı ağın altındaki diğer cihazların da yakınınızda ağ sorununun neden olabileceği ihtimalini ortadan kaldırmak için yakınınızda aynı sorunu olup olmadığını da kontrol etmelisiniz.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştir

Cihazınız daha iyi performans göstermesine yardımcı olmak için genellikle geçici verileri saklar. Bazen bu veriler bozulabilir ve bu da telefonda sorun yaşanmasına neden olabilir. Soruna neden olan şey buysa, telefon yazılımınızı yenilemeniz gerekir. Bu, cihazdaki herhangi bir bozuk geçici veriyi ortadan kaldırması gereken telefonu yeniden başlatarak yapılabilir. Bu adım, bu durumda gerekli olan telefona ağ bağlantısını da sıfırlar.

  Güç ve Sesi azaltma tuşunu 45 saniyeye kadar basılı tutun. Aygıt yeniden başlatılıncaya kadar bekleyin.

LG G7 One’ın kısa mesaj gönderemediğini kontrol edin.

SIM kartınızı kontrol edin

Sorunun, telefonun SIM kartındaki bir sorundan kaynaklanma ihtimali vardır. Bu bir SIM kartla ilgili bir sorunsa, telefonu kapatıp SIM kartı çıkararak bunu düzeltebilirsiniz. SIM kartı tekrar takmadan önce birkaç dakika bekleyin, ardından telefonu açın. LG G7 One’ın kısa mesaj gönderemediğini kontrol edin.

Arızalı bir SIM kartın neden olduğu problemi ortadan kaldırmak için telefonunuzda farklı bir SIM kart kullanmayı da denemelisiniz.

Mesajlaşma uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizle

Bazen mesajlaşma uygulamasında depolanan veriler bozulabilir ve mesajlaşma sorunlarına neden olabilir. Soruna neden olanın bu olmadığından emin olmak için mesajlaşma uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizlemeniz gerekir.

  Giriş ekranında, Ayarlar’a dokunun. ‘Genel’ sekmesine,> Uygulamalar ve bildirimlere dokunun. Uygulama bilgisine dokunun. Aşağıdakini seçmek için filtreye dokunun: Tümü, Etkin, Devre Dışı İstenilen uygulamaya dokunun, ardından Storage.Tap Önbelleği temizle veya Verileri Temizle ardından öğesine dokunun. EVET

LG G7 One’ın kısa mesaj gönderemediğini kontrol edin.

Sorunun Güvenli Modda olup olmadığını kontrol edin

Google Play Store’dan indirdiğiniz bir uygulamanın bu soruna neden olması olasıdır. Soruna neden olanın bu olup olmadığını kontrol etmek için, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekir.

  Ekran açıkken, Güç tuşunu basılı tutun. Görüntülenen seçenekler menüsünde, Güç kapalı tuşunu basılı tutun. Güvenli Modda yeniden başlatmanız istendiğinde, Tamam öğesine dokunun. Cihazınız yeniden başlatıldıktan sonra, cihazınızın altındaki Güvenli modu görüntüler. ekran.

Bu modda bir metin mesajı gönderip alabiliyorsanız, sorun indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Ağ ayarlarını sıfırla

Sorunun telefonunuzdaki yanlış bir ağ ayarından kaynaklandığı durumlar vardır. Bu olasılığı ortadan kaldırmak için telefon şebekesi ayarınızı sıfırlamanız gerekir.

Telefon şebekesi ayarlarınızı sıfırladığınızda aşağıdakiler geçerli olacaktır:

  Saklanan Wi-Fi ağları silinecek. Bağlı bağlı bağlantılar silinecek. Eşleştirilmiş Bluetooth cihazları silinecek. Arka plan veri senkronizasyon ayarları açılacak. Müşteri tarafından elle açılıp kapatılan uygulamalarda kısıtlayıcı ayarlar sıfırlanacak varsayılan ayarlara göre. İş seçimi modu otomatik olarak ayarlanacaktır. Tercih edilen mobil ağ türü en iyi olarak ayarlanacaktır.

Sıfırlamayı, aşağıda listelenen adımları uygulayarak yapabilirsiniz:

  Herhangi bir ana ekrandan, sola kaydırın ve Ayarlar öğesine dokunun. Genel sekmesini seçin ya da kaydırın ve Sıfırla öğesine dokunun. Sıfırla öğesine dokunun. Ağ ayarları sıfırlama> SIFIRLAMA AYARLARI> Ayarları Sıfırla. tamamlandı.

LG G7 One’ın kısa mesaj gönderemediğini kontrol edin.

Önbellek bölümünü sil

Telefonunuz geçici verileri, cihazın uygulamaları sorunsuz bir şekilde çalıştırmasına yardımcı olan kendi depolama alanında özel bir bölümde saklar. Bu veriler bozulursa, cihazda sorunlar oluşabilir. Soruna neden olanın bu olmadığından emin olmak için telefonun önbellek bölümünü silmeniz gerekir.

  Giriş ekranında, Ayarlar’a dokunun. ‘Genel’ sekmesine dokunun. Depolama> Dahili depolama alanına dokunun. Hesaplamanın bitmesi için menü seçeneklerinin beklemesi. Boş alan açın. Geçici dosyalar ve ham dosyalar için dokunun. Aşağıdaki seçenekleri seçin: Önbelleğe alınmış veriler, Klip tepsi geçici dosyaları, CameraTap gelen Ham dosyaları Sil> SİL.

LG G7 One’ın kısa mesaj gönderemediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Telefon hala metin mesajı gönderemiyorsa gerçekleştirebileceğiniz son sorun giderme adımlarından biri fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bunun telefon verilerinizi sileceğini ve böylece devam etmeden önce telefon verilerini yedeklemenin en iyisi olduğunu unutmayın.

  Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini gerçekleştirmeden önce verileri dahili hafızaya yedekleyin. Ana ekrandan, Ayarlar. “Genel” sekmesine dokunun. Yeniden Başlat ve Sıfırla seçeneğine dokunun. Fabrika verilerine sıfırla seçeneğine dokunun. İstenirse, SD kartı sil onay kutusuna dokunun. – Tümünü sil – RESET

Ayrıca, donanım tuşlarını kullanarak fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini de yapabilirsiniz.

  Ana sıfırlama yapmadan önce dahili bellekteki tüm verileri yedekleyin. Cihazı kapatın. Gç ve Sesi kısma düğmelerine basın ve basılı tutun. LG logosu göründüğünde, Sesi basılı tutmaya devam ederken Gç düğmesini hızlıca bırakın ve tekrar basılı tutun ‘Tüm kullanıcı verilerini sil (LG ve taşıyıcı uygulamaları dahil) ve tüm ayarları sıfırla’ mesajı göründüğünde, Evet’i vurgulamak için Sesi azalt düğmesini kullanın. Cihazı sıfırlamak için Güç düğmesine basın.

Sorun sıfırlamadan sonra da devam ediyorsa, bu konuda servis sağlayıcınıza başvurmalısınız.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı çabucak cevaplayacağımızı garanti etmiyoruz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.