LG G7 ThinQ akıllı telefonda kilitlenmeye devam eden Facebook uygulaması nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]

Yeni LG G7 ThinQ cihazınızda Facebook uygulamasını kullanırken sorun mu yaşıyorsunuz? Eğer öyleyse, bu yazı size yardımcı olabilir. Aşağıda, LG G7 ThinQ akıllı telefonunda kilitlenmeye veya düzgün yüklenmemeye devam eden Facebook uygulamasındaki bir soruna önerilen geçici çözümler ve olası çözümler önerilmektedir. Gerektiğinde aşağıdaki izlenecek yollara başvurabilirsiniz.

Daha ileri gitmeden önce, sorununuza bir çözüm bulmaya çalıştığınız için bu yayını bulduysanız, telefonla ilgili yaygın olarak bildirilen sorunların çoğuna zaten değindiğimiz için sorun giderme sayfamızı ziyaret etmeyi deneyin. Okuyucularımız tarafından bildirilen bazı sorunlara zaten çözümler sunduk, bu nedenle sizinkine benzer sorunları bulmaya ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaya çalışın. Sizin için işe yaramıyorlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve gönder’i tıklayın.

Kilitlenmeye devam eden Facebook ile LG G7 ThinQ nasıl düzeltilir?

Sorun gidermeden önce Wi-Fi İnternet bağlantınızı kontrol edin ve telefonunuzun bağlı olduğundan ve İnternet erişiminin istikrarlı olduğundan emin olun. Facebook gibi çevrimiçi uygulamalar, İnternet bağlantısı olmadan istendiği gibi çalışmaz. Telefonunuz İnternet’e bağlıyken sorun devam ederse, devam edin ve LG G7 ThinQ akıllı telefonunuzdaki yazılım sorunlarını giderin.

İlk çözüm: Facebook ve son uygulamaları durdurmaya veya temizlemeye zorla, sonra yeniden başlat

Uygulamalar bozuk olduklarında hileli olabilir ve sık sık çökmeler birincil belirtiler arasındadır. Facebook uygulamanızda olup bitenler buysa, uygulamayı durdurmaya veya son uygulamaları temizlemeye yardımcı olabilir. İşte o zaman gerçekleştirmeyi denemeniz gerekenler:

  Ana ekrandan Ayarlar öğesine dokunun. Genel sekmesine dokunun. Uygulamalar öğesine dokunun. Tercih ettiğiniz filtreyi seçmek için dokunun. Tümü, Etkin ve Devre Dışı arasından seçim yapabilirsiniz. Listeden Facebook uygulamasını bulun ve Facebook uygulamasını seçin. Durmaya Zorla seçeneğine dokunun, ardından onaylamak için Tamam seçeneğine dokunun. Arka planda çalışan tüm son uygulamaları silmek için Ana Ekrandan Son uygulamalar simgesine dokunun. ekran. Ardından, ekranın sağ alt tarafındaki Tümünü temizle simgesine dokunun. Facebook gibi yeni bir uygulamayı kapatmak için listeden uygulamayı seçmek için sağa sürükleyin.

Facebook ve diğer arka plan uygulamalarını zorla kapatıp temizledikten sonra, LG G7 ThinQ cihazınızı aşağıdaki adımlarla yeniden başlatın (yumuşak sıfırlama):

  Güç düğmesini ve Sesi Kısma düğmesini aynı anda birkaç saniye basılı tutun ve ardından telefon kapatıldığında iki düğmeyi de bırakın.

Yazılımdan sıfırlama, Facebook uygulamasının kararsız hale gelmesine neden olabilecek hatalı geçici dosyalar dahil olmak üzere önbelleğin temizlenmesine yardımcı olur. İşlem sırasında hiçbir veri etkilenmez.

İkinci çözüm: Facebook uygulamasındaki önbelleği ve verileri temizleyin

Uygulamayı kapatmaya zorlama iyi olmazsa ve Facebook uygulaması LG G7 ThinQ’nuzda çökmeye devam ederse, sonraki uygulama önbelleğini ve verilerini temizlemeyi deneyin. Bu, çakışmaya neden olan hatalı dosyalar da dahil olmak üzere Facebook uygulamasında önbellek olarak depolanan tüm geçici verileri siler. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

  Ana ekrandan Ayarlar öğesine dokunun. Genel sekmesine dokunun, ardından Uygulamalar ve bildirimler öğesini seçin. Uygulama bilgisi öğesine dokunun. İstediğiniz filtreyi seçmek için dokunun. Seçenekler Tümü, Etkin ve Devre Dışı uygulamaları içerir. Uygulamalar listesinden Facebook’u bulun ve seçin.Uygulama için geçici dosyaları silmek için Önbelleği Temizle’ye dokunun. Facebook uygulama verilerini temizlemek istiyorsanız, Verileri Temizle’ye dokunun ve onaylamak için Evet’e dokunun. .

Facebook uygulamasından veri temizlenmesi, giriş bilgileri, kaydedilmiş oyunlar ve diğer ilgili veriler de dahil olmak üzere uygulamada depolanan tüm verileri siler. Uygulama yeniden yüklendiğinde Facebook hesabınızda tekrar oturum açmanız gerekir.

Üçüncü çözüm: Facebook uygulamasını ve telefon yazılımını en son sürüme güncelleyin

Sorun, kötü amaçlı yazılımlara ve Facebook uygulamasına veya yazılım bileşenlerinden herhangi birine gömülü hatalara bağlıysa, uygulama güncellemelerini yüklemek de potansiyel bir çözümdür. Güncellemeler sadece yeni özellikler sunmakla kalmaz, aynı zamanda belirli hatalardan kurtulmak ve aynı zamanda telefondaki mevcut uygulamaları veya sistem sorunlarını gidermek için düzeltme yamaları getirir. Başlamak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir:

  Ana ekranda Uygulamalar simgesine dokunun. Play Store’a dokunun. Menü’ye dokunun, ardından Uygulamalarım’a gidin. Bekleyen güncellemelerle tüm uygulamaları bir kerede manuel olarak güncellemek için Tümünü Güncelle’yi seçin. Veya tek bir uygulamaya dokunup tek bir uygulamayı güncellemek için Güncelle’ye dokunabilirsiniz.Uygulamaları otomatik olarak güncel tutmak istiyorsanız Menü-> Ayarlar-> bölümüne dönün ve ardından Uygulamaları otomatik güncelle onay kutusunu işaretlemek için simgesine dokunun.

Sorun bazı sistem hataları ve kötü amaçlı yazılımlardan kaynaklanıyorsa, cihaz yazılımının en son Android sürümüne güncellenmesi de yardımcı olabilir. LG G7 ThinQ’nuzun kablosuz olarak yeni yazılım güncellemelerini kontrol etmek için şu adımları izleyin:

  Ana ekrandan Ayarlar öğesine dokunun.Genel sekmesine dokunun.Güncelleme merkezi öğesine, ardından Sistem güncelleme öğesine dokunun.Güncellemeyi kontrol et seçeneğine dokunun.Güncelleme mevcutsa gereksinimleri okuyun ve gözden geçirin. Tüm gereksinimler karşılanırsa, LG G7 ThinQ cihazınıza en son yazılım güncellemesini indirmek ve yüklemek için ekrandaki talimatları izleyin.

Güncelleme dosyası indirme ve yükleme işlemini tamamlamak için cihazınızın kararlı bir İnternet bağlantısı, geniş depolama alanı ve pil ömrü olmalıdır.

Dördüncü çözüm: LG G7 ThinQ cihazınızdaki ağ ayarlarını veya tüm ayarları sıfırlayın

Ağ bağlantısı sorunlarını temeldeki nedenden çıkarmak için LG G7 ThinQ cihazınızdaki ağ ayarlarını sıfırlamak yardımcı olabilir. Bunu yaptığınızda, kaydedilmiş ağlar ve şifreler ile telefonunuzdaki Bluetooth bağlantıları dahil olmak üzere hücresel ve kablosuz ağ ayarları silinir. İşte böyle yapılır:

  Ana ekrandan Ayarlar-> Sistem menüsüne gidin. Yeniden başlat ve sıfırla öğesine dokunun. Seçeneklerden Ağ ayarları sıfırla seçeneğini seçin. İşlemi onaylamak için AYARLARI SIFIRLA üzerine iki kez dokunun.

Ağ ayarları sıfırlandıktan sonra, LG G7 ThinQ cihazınızı telefonun belleğindeki bozuk veriler dahil önbelleği boşaltmak için yeniden başlatın. Bu, cihazınızın bir sonraki çalıştırışında sorunsuz çalışmasını sağlar.

Bu işe yaramazsa, cihazınızı varsayılan ayarlara geri yükleyebilir veya tüm sistem ayarlarını varsayılan değerlerine sıfırlayabilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Ana ekrandan Ayarlar-> Sistem menüsüne gidin. Yeniden başlat ve sıfırla öğesine dokunun. Ayarları sıfırla seçeneğini seçin. İstendiğinde, onaylamak için Ayarları Sıfırla seçeneğine dokunun.

İşlem sırasında geçersiz ayarlar veya seçenekler temizlenir. Telefonunuzdaki İnternet erişimini yeniden kazanmak için Kablosuz ağınıza veya hücresel ağınıza yeniden bağlanmayı unutmayın.

Beşinci çözüm: Facebook uygulamasını kaldırın ve ardından LG G7 ThinQ’nuza yeniden yükleyin

Uygulamayı silmeden önce önce Facebook uygulama güncellemelerini kaldırmayı deneyin. Bu, Facebook uygulaması yalnızca Facebook için güncelleme yükledikten sonra çökmeye veya yanlış davranmaya başlarsa gereklidir. Yeni güncelleme, uygulamanın düzensizleşmesine neden olan hatalar içeriyor olabilir. Uygulama güncellemelerini kaldırmak için, otomatik güncellemenin Facebook uygulamasının devre dışı bırakıldığından emin olun ve ardından şu adımlarla devam edin:

  Menü simgesine dokunun. Güncelleştirmeleri kaldır seçeneğine dokunun. Mesaj istemini okuyun ve gözden geçirin, ardından onaylamak için Tamam öğesine dokunun.

Uygulama güncellemesinin kaldırılması yardımcı olmazsa ve sorun devam ederse, devam edip uygulamayı tamamen kaldırabilirsiniz. Uygulama kaldırıldıktan sonra, LG L7 ThinQ akıllı telefonunuzun mevcut Android sürümüyle uyumlu en son Facebook sürümünü Play Store’dan yeniden yükleyebilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Ana ekrana gidin, ardından Ayarlar’a dokunun. Uygulamalar ve bildirimler’e dokunun. Uygulama bilgisi’ne dokunun. Facebook uygulamasını bulun ve seçin. Uygulamayı kaldırmak veya uygulamayı cihazınızdan silmek için Kaldır’a dokunun, ardından uyarı isteminde Tamam’a dokunun.

Uygulama kaldırıldıktan sonra LG G7 ThinQ cihazınızı yeniden başlatın veya yumuşak sıfırlayın ve ardından cihazınız için Facebook uygulamasının en son sürümünü aramak, indirmek ve yüklemek için Play Store’a gidin. Arızalı önbellek dosyalarını ve telefon sistemindeki verileri boşaltmak için Facebook uygulaması yüklendikten sonra telefonunuzu yeniden başlatın. Bunu yapmak, bir sonraki çalıştırıldığında cihazın küçük sorunlara çarpmasını önleyecektir.

Diğer seçenekler

Önceki tüm yöntemleri kullandıktan sonra sorun devam ederse, daha fazla yardım ve seçenek için sorunu bildirmek üzere Facebook Destek ile iletişime geçin veya Facebook Yardım Merkezi’ni ziyaret edin. Herhangi bir hata kodu veya mesaj istemi görürseniz, onu okuduğunuzdan ve not aldığınızdan emin olun. Hata kodları ve istemler öncelikle kullanıcıları neyin yanlış gittiğini ve hatayı düzeltmek ve uygulamanın istendiği gibi çalışmasını sağlamak için ne yapılması gerektiğini bildirmek için tasarlanmıştır.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.