LG G7 ThinQ akıllı telefonun çökmesini engelleyen Facebook uygulamasını nasıl gideririm [Sorun Giderme Kılavuzu]

Yeni LG G7 ThinQ cihazınızda Facebook uygulamasını kullanırken sorun mu yaşıyorsunuz? Eğer öyleyse, bu yazı size yardımcı olabilir. Aşağıda eşlenen, LG G7 ThinQ akıllı telefonunda kilitlenmeye devam eden veya düzgün yüklenmeyen Facebook uygulamasındaki bir soruna yönelik geçici çözümler ve olası çözüm önerileridir. İhtiyaç duyulduğunda aşağıdaki adımlara başvurabilirsiniz.

Daha ileriye gitmeden önce, bu gönderiyi sorununuza çözüm bulmaya çalıştığınız için bulduysanız, telefonla sıkça bildirilen sorunların çoğuna zaten hitap ettiğimiz için sorun giderme sayfamızı ziyaret etmeyi deneyin. Okurlarımız tarafından bildirilen sorunların bazılarına zaten çözüm sunduk, dolayısıyla sizinkilerle benzer sorunları bulmaya ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaya çalıştık. Sizin için çalışmazlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunlarımızı doldurup ankete katılın.

içindekiler

 • LG G7 ThinQ'nun çökmesini engelleyen Facebook ile nasıl düzeltebilirim?
  • İlk çözüm: Facebook'u ve son uygulamaları durdurun veya temizleyin ve ardından yeniden başlatın
  • İkinci çözüm: Facebook uygulamasında önbelleği ve verileri temizle
  • Üçüncü çözüm: Facebook uygulamasını ve telefon yazılımını en son sürüme güncelleyin
  • Dördüncü çözüm: LG G7 ThinQ cihazınızda ağ ayarlarını veya tüm ayarları sıfırlayın
  • Beşinci çözüm: Facebook uygulamasını kaldırın ve ardından LG G7 ThinQ cihazınıza yeniden yükleyin.
  • Diğer seçenekler
   • Bizimle iletişime geçin
  • Ana ekrandan Ayarlar'a dokunun.
  • Genel sekmesine dokunun.
  • Uygulamalar'a dokunun.
  • Tercih ettiğiniz filtreyi seçmek için dokunun. All, Enabled ve Disabled seçeneklerinden birini seçebilirsiniz.
  • Listede Facebook uygulamasını bulun ve seçin.
  • Durmaya Zorla'ya dokunun .
  • Onaylamak için Tamam'a dokunun.
  • Arka planda çalışan tüm son uygulamaları temizlemek için Ana ekrandan Son uygulamalar simgesine dokunun. Ardından, ekranın sağ alt tarafındaki Tümünü temizle simgesine dokunun.
  • Facebook gibi yeni bir bireysel uygulamayı kapatmak için, listeden uygulamayı seçmek ve sağa doğru sürüklemek için dokunun.
  • Facebook ve diğer arka plan uygulamalarını kapatıp temizledikten sonra, LG G7 ThinQ cihazınızı şu adımlarla yeniden başlatın (yumuşak sıfırlama):

   • Güç düğmesine ve Sesi Kısma düğmesine aynı anda birkaç saniye basılı tutun ve ardından telefonun gücü çevrildiğinde iki düğmeyi de bırakın.

   Yumuşak sıfırlama, Facebook uygulamasının kararsız hale gelmesine neden olabilecek hatalı geçici dosyalar da dahil olmak üzere önbelleği temizlemeye yardımcı olur. Süreçte hiçbir veri etkilenmez.

   İkinci çözüm: Facebook uygulamasında önbelleği ve verileri temizle

   Uygulamayı kapatmaya zorlama gücü iyi değilse ve Facebook uygulaması LG G7 ThinQ cihazınızda çökmeye devam ederse, uygulama önbelleğini ve veriyi temizlemeyi deneyin. Bu, çakışmalara neden olan hatalı dosyalar da dahil olmak üzere Facebook uygulamasında önbellek olarak saklanan tüm geçici verileri siler. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

   1. Ana ekrandan Ayarlar'a dokunun.
   2. Genel sekmesine dokunun, ardından Uygulamalar ve bildirimler'i seçin .
   3. Uygulama bilgileri'ne dokunun .
   4. İstediğiniz filtreyi seçmek için dokunun. Seçenekler, Tümü, Etkin ve Devre Dışı uygulamalar içerir.
   5. Uygulamalar listesinden Facebook'u bulun ve seçin.
   6. Depolama'ya dokunun.
   7. Uygulamaya ait geçici dosyaları silmek için Önbelleği Temizle'ye dokunun.
   8. Facebook uygulama verilerini temizlemek istiyorsanız Verileri Temizle'ye dokunun, ardından onaylamak için Evet'e dokunun.

   Facebook uygulamasındaki verileri temizlemek, giriş bilgileri, kayıtlı oyunlar ve diğer alakalı veriler dahil olmak üzere uygulamadaki tüm kayıtlı verileri siler. Uygulama yeniden yüklendiğinde tekrar Facebook hesabınızda oturum açmanız gerekecek.

   Üçüncü çözüm: Facebook uygulamasını ve telefon yazılımını en son sürüme güncelleyin

   Uygulama güncellemelerini yüklemek, sorun, kötü amaçlı yazılımlara ve Facebook uygulamasına veya yazılım bileşenlerinden herhangi birine gömülen hatalara atfedilirse, potansiyel bir çözümdür. Güncellemeler sadece yeni özellikler sunmakla kalmaz, aynı zamanda belirli hatalardan kurtulmak için düzeltme eki getirmez ve aynı zamanda telefondaki mevcut uygulamaları veya sistem sorunlarını giderir. Başlamak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir:

   1. Ana ekrandan Uygulamalar simgesine dokunun.
   2. Play Store'a dokunun .
   3. Menü'ye dokunun, ardından Uygulamalarım'a gidin .
   4. Tüm uygulamaları bir seferde bekleyen güncellemelerle manuel olarak güncellemek için Tümünü Güncelle'yi seçin. Veya tek bir uygulamaya dokunup Tek bir uygulamayı güncellemek için Güncelle'ye dokunabilirsiniz.
   5. Uygulamaları otomatik olarak güncel tutmak istiyorsanız, Menü> Ayarlar> öğesine geri dönün ve ardından Uygulamaları otomatik güncelle onay kutusunu işaretlemek için simgesine dokunun.

   Cihaz yazılımını en son Android sürümüne güncellemek, sorun bazı sistem hatalarına ve kötü amaçlı yazılımlara bağlanıyorsa da yardımcı olabilir. LG G7 ThinQ cihazınızda yeni yazılım güncellemelerini kontrol etmek için şu adımları izleyin:

   1. Ana ekrandan Ayarlar'a dokunun.
   2. Genel sekmesine dokunun.
   3. Güncelleme merkezi'ne ve ardından Sistem güncellemesi'ne dokunun .
   4. Güncelleme olup olmadığını kontrol et seçeneğine dokunun .
   5. Bir güncelleme mevcutsa, gereksinimleri okuyun ve inceleyin. Tüm gereksinimler karşılanırsa, LG G7 ThinQ'nuzdaki en son yazılım güncellemesini indirmek ve yüklemek için ekrandaki talimatları izleyin.

   Güncelleme dosyası indirme ve yükleme işlemini tamamlamak için cihazınızda sabit İnternet bağlantısı ve geniş depolama alanı ve pil ömrü olmalıdır.

   Dördüncü çözüm: LG G7 ThinQ cihazınızda ağ ayarlarını veya tüm ayarları sıfırlayın

   Ağ bağlantısı sorunlarını altta yatan nedenden dışarıda bırakmak için LG G7 ThinQ cihazınızdaki ağ ayarlarını sıfırlayabilirsiniz. Bunu yapmak, kayıtlı ağlar ve parolalar dahil olmak üzere cep telefonu ve Wi-Fi ağ ayarlarını ve telefonunuzdaki Bluetooth bağlantılarını siler. İşte böyle yapıldı:

   1. Ana ekrandan Ayarlar-> Sistem menüsüne gidin.
   2. Yeniden başlat ve sıfırla'ya dokunun .
   3. Seçeneklerden Ağ ayarları sıfırla'yı seçin.
   4. Eylemi onaylamak için iki kez SIFIRLA AYARLA öğesine dokunun.

   Ağ ayarları sıfırlandıktan sonra, LG G7 ThinQ cihazınızı telefon belleğindeki bozuk veriler dahil olmak üzere önbelleğe dökmek için yeniden başlatın. Bu, cihazınızın bir sonraki çalıştırmada sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlar.

   Bu işe yaramazsa, cihazınızı varsayılan ayarlara geri yükleyebilir veya tüm sistem ayarlarını varsayılan değerlerine geri döndürebilirsiniz. İşte nasıl:

   1. Ana ekrandan Ayarlar-> Sistem menüsüne gidin.
   2. Yeniden başlat ve sıfırla'ya dokunun .
   3. Ayarları sıfırla seçeneğini seçin .
   4. Sorulduğunda, onaylamak için Ayarları Sıfırla'ya dokunun.
   5. İstenirse, cihaz PIN'inizi veya şifrenizi girin.
   6. Devam etmek için Tamam'a dokunun.

   Herhangi bir geçersiz ayar veya seçenek işlemde silinecektir. Telefonunuzda İnternet erişimini tekrar kazanmak için Wi-Fi veya hücresel ağınıza yeniden bağlanmayı unutmayın.

   Beşinci çözüm: Facebook uygulamasını kaldırın ve ardından LG G7 ThinQ cihazınıza yeniden yükleyin.

   Uygulamayı silmeden önce, önce Facebook uygulama güncellemelerini kaldırmayı deneyin. Facebook uygulaması sadece Facebook güncellemesini yükledikten sonra çökmeye veya yanlış davranmaya başladıysa bu muhtemelen gereklidir. Yeni güncellemenin, uygulamanın düzensiz olmasına neden olan hatalar içermesi olabilir. Uygulama güncellemelerini kaldırmak için, otomatik güncellemenin Facebook uygulamasını devre dışı bıraktığından emin olun ve ardından şu adımlarla devam edin:

   1. Menü simgesine dokunun.
   2. Güncellemeleri kaldır seçeneğine dokunun .
   3. İleti istemini okuyun ve inceleyin, ardından onaylamak için Tamam'a dokunun.

   Uygulama güncellemesini kaldırmanız yardımcı olmazsa ve sorun devam ederse, devam edip uygulamayı tamamen kaldırabilirsiniz. Uygulama kaldırıldıktan sonra, LG L7 ThinQ akıllı telefonunuzun mevcut Android sürümü ile uyumlu olan en son Facebook sürümünü Play Store'dan yeniden yükleyebilirsiniz. İşte nasıl:

   1. Ana ekrana gidin ve Ayarlar'a dokunun.
   2. Uygulamalar ve bildirimler'e dokunun .
   3. Uygulama bilgileri'ne dokunun .
   4. Facebook uygulamasını bulun ve seçin .
   5. Uygulamayı kaldırmak veya cihazınızdan silmek için Kaldır'a ve ardından uyarı isteminde Tamam'a dokunun.

   Uygulama kaldırıldıktan sonra LG G7 ThinQ cihazınızı yeniden başlatın veya yumuşak bir şekilde sıfırlayın ve ardından cihazınız için Facebook uygulamasının en son sürümünü aramak, indirmek ve yüklemek için Play Store'a gidin. Önbellek dosyalarını ve verileri telefon sisteminden indirmek için Facebook uygulaması yüklendikten sonra telefonunuzu yeniden başlatın. Bunu yapmak, bir sonraki çalıştırmada cihazın küçük sorunlara çarpmasını engeller.

   Diğer seçenekler

   Daha önceki tüm yöntemleri tüketdikten sonra sorun devam ederse, daha fazla yardım ve seçenek için sorunu bildirmek üzere Facebook Destek Merkezi'ne başvurun veya Facebook Yardım Merkezi'ni ziyaret edin. Herhangi bir hata kodu veya mesaj talebi görürseniz, not ettiğinizden ve not aldığınızdan emin olun. Hata kodları ve komutları, öncelikle kullanıcıların neyin yanlış gittiğini ve hatayı düzeltmek için yapılması gerekenleri ve uygulamayı istenen şekilde çalışmasını sağlamak için tasarlanmıştır.

   Bizimle iletişime geçin

   Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için size bir ücret talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ama aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınıza paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter'da bizi takip ederek kelimeyi yaymayın.