LG G7 ThinQ akıllı telefonunuz PC'niz tarafından tanınmıyorsa ne yapmanız gerekir (kolay adımlar)

Telefonunuzun bilgisayarınız tarafından tanınmasıyla ilgili sorunlarla karşılaştığınızda, telefonunuzda veya bilgisayarınızda bir sorun olması gerekir. Ve bunun nedeninin iki olası nedeni olabilir – ya bir yazılım hatası ya da hatalı donanım hatalıdır. Bu yazıda ele alınan bir Windows PC tarafından tanınan LG G7 ThinQ akıllı telefon ile ilgili bir sorun var. Aynı LG akıllı telefonunda aynı sorunla uğraşırken hangi seçenekleri denemeniz gerektiğini öğrenmek için okumaya devam edin.

Şimdi, başka bir şeyden önce, telefonunuzla ilgili başka sorunlarınız varsa, okuyucularımız tarafından bildirilen yüzlerce soruna çözüm önerdiğimiz için sorun giderme sayfamıza da göz attığınızdan emin olun. Oranlar, halihazırda sahip olduğunuz soruna zaten bir çözüm sunmuş olabileceğimiz, bu sayfada sizinkilerle benzer sorunları bulmaya çalışmamız ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaktan çekinmemizdir. Çalışmıyorlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunlarımıza ilişkin anketimizi doldurun ve bize ulaşmak için gönderiye basın.

içindekiler

 • LG G7 ThinQ'nizi sorun giderme
  • İlk çözüm: LG G7 ThinQ cihazınızı yeniden başlatın (yumuşak sıfırlama).
  • İkinci çözüm: LG G7 ThinQ cihazınızda çalışan uygulamaları kapatın.
  • Üçüncü geçici çözüm: LG G7 ThinQ cihazınızdaki yazılımı en son sürüme güncelleyin.
  • Dördüncü çözüm: LG G7 ThinQ cihazınızda USB hata ayıklama modunu etkinleştirin.
  • Beşinci çözüm: LG G7 ThinQ cihazınızda önbellek bölümünü silin.
 • Bilgisayarınızı sorun giderme
  • İlk geçici çözüm: Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
  • İkinci geçici çözüm: Güvenlik yazılımını (anti-virüs / güvenlik duvarı) devre dışı bırakın.
  • Üçüncü geçici çözüm: Bilgisayarınızda USB sürücülerini yönetin.
   • Bizimle iletişime geçin
  • Güç düğmesine ve Sesi Kısma düğmesine aynı anda birkaç saniye basılı tutun ve ardından telefonun gücü çevrildiğinde iki düğmeyi de bırakın.

  Cihazınızın önyüklemeyi bitirmesine izin verin ve orijinal USB kablosu veya veri konektörü kullanarak bilgisayarınıza tekrar takın. Bilgisayarınız tarafından tespit edilmiş olup olmadığını kontrol edin. Değilse, bir sonraki geçici çözümle devam edin.

  İkinci çözüm: LG G7 ThinQ cihazınızda çalışan uygulamaları kapatın.

  Arka planda çalışan son uygulamalar, özellikle bozuk veya kilitlendiklerinde de çakışmalara neden olabilir. Bu olduğunda, telefonunuzun diğer uygulamaları veya sistem işlevleri etkilenebilir. Bunun, cihazınızın bilgisayar sistemiyle bağlantı kurmasını engelleyen bir şey olmadığından emin olmak için, şu adımları uygulayarak LG telefonunuzdaki tüm çalışan uygulamaları kapatın veya kapatın:

  1. Ana ekrandan Ayarlar'a dokunun.
  2. Genel sekmesine dokunun.
  3. Uygulamalar'a dokunun.
  4. Tüm uygulamaların bir listesini görüntülemek için Tüm için dokunun.
  5. Listeden bir uygulama seçmek için dokunun.
  6. Durmaya Zorla'ya dokunun .
  7. Onaylamak için Tamam'a dokunun.

  Tüm uygulamaları sonlandırdıktan sonra cihazınızı bilgisayarınıza bağlamayı tekrar deneyin ve zaten çalışıp çalışmadığını görün. Aksi halde, sorun gidermeye devam edin.

  Üçüncü geçici çözüm: LG G7 ThinQ cihazınızdaki yazılımı en son sürüme güncelleyin.

  Telefonunuz için en yeni yazılım sürümünü yüklemek, hatalar ve kötü amaçlı yazılımların suçlanması durumunda potansiyel bir çözüm olabilir. LG G7 ThinQ'nuz için yeni güncellemeyi kontrol etmek için şu adımları izleyin:

  1. Ana ekrandan Ayarlar'a dokunun.
  2. Genel sekmesine dokunun.
  3. Güncelleme merkezi'ne ve ardından Sistem güncellemesi'ne dokunun .
  4. Güncelleme olup olmadığını kontrol et seçeneğine dokunun .

  Bir güncelleme mevcutsa, gereksinimleri okuyun ve inceleyin. Tüm gereksinimler karşılanırsa, LG G7 ThinQ'nuzdaki en son yazılım güncellemesini indirmek ve yüklemek için ekrandaki talimatları izleyin.

  Dördüncü çözüm: LG G7 ThinQ cihazınızda USB hata ayıklama modunu etkinleştirin.

  USB hata ayıklama modunu etkinleştirmek, akıllı telefonunuz ve bir bilgisayar arasında doğru bir bağlantı kurmanıza yardımcı olabilir. Bu, bilgisayar akıllı telefonunuzu algılayamadığında veya okumayı başaramadığında önerilir. LG G7 ThinQ akıllı telefonunuzdaki USB hata ayıklama modunu nasıl etkinleştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

  1. Ana ekrana gidin.
  2. Ayarlar-> Sistem-> Geliştirici seçenekleri menüsüne gidin.
  3. Telefon hakkında, ardından Yazılım Bilgisi'ne dokunun .
  4. Ardından, 7 kez Yapılandırma'ya dokunun.
  5. Bir geliştirici seçenekleri uyarı mesajıyla istendiğinde, devam etmek için Tamam'a dokunun.
  6. Etkinleştirmek veya açmak için USB hata ayıklama seçeneğine dokunun.
  7. USB hata ayıklamaya izin ver mesajı ile istendiğinde, onaylamak için Tamam'a dokunun.

  LG akıllı telefonunuzu USB hata ayıklama modunu etkin hale getirerek bilgisayarınıza yeniden bağlamayı deneyin ve şimdi bilgisayar tarafından tespit edilip edilmediğini görün. Değilse, o zaman bir sonraki uygun çözüme geçin.

  Beşinci çözüm: LG G7 ThinQ cihazınızda önbellek bölümünü silin.

  Sorun, bozuk önbellek veya telefonun sistem klasörlerinden geçici dosyalar tarafından yapılan küçük sistem hatalarından kaynaklanıyorsa, önbellek bölümünün silinmesi gerekebilir. Aksi takdirde, önbellek dosyaları dahil olmak üzere telefonunuzun sistem önbellek bölümünden tüm önbellek ve geçici veriler silinir. İşte böyle yapıldı:

  1. Ana ekrandan Ayarlar'a dokunun.
  2. Genel sekmesine dokunun.
  3. Depolama'ya dokunun.
  4. Dahili depolama alanını seçin, ardından menü seçeneklerini hesaplamayı bitirmek için bekleyin.
  5. Serbest Alan'a dokunun .
  6. Geçici dosyalar ve ham dosyalar'a dokunun .
  7. Önbelleğe alınan veriler, Klip tepsisi geçici dosyaları ve kameradaki Raw dosyaları dahil olmak üzere verilen seçeneklerden herhangi birini seçin .
  8. İşlemi onaylamak için iki kez Sil'e dokunun.

  Telefon belleğini ve işletim sistemini temizlemek ve yenilemek için telefonunuzu yeniden başlatın veya yumuşak bir şekilde sıfırlayın. Ardından LG G7 ThinQ cihazınızı bilgisayarınıza USB üzerinden bağlamayı tekrar deneyin.

  Bunların ya da LG telefonunuzun hiçbiri hala PC'niz tarafından tanınmıyorsa, büyük olasılıkla bilgisayar hatalıdır. Bu noktada, bilgisayarınızı gidermeniz ve telefonunuzu tekrar bağlamayı denemeniz gerekir.

  Bilgisayarınızı sorun giderme

  İlk olarak, bilgisayarınızın harici USB'lerini harici USB aygıtlarından çıkarın. Bunu yapmak, diğer harici cihazlarınızın hiçbirinin telefonla ve bilgisayar sisteminizin bağlantısına neden olmasına neden olmaz. Bilgisayarınız LG G7 ThinQ'nuzu başka herhangi bir harici aygıt takılı değilken hala tanıyamıyorsa, daha sonra bu geçici çözümleri deneyin.

  İlk geçici çözüm: Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

  Bilgisayar sisteminizin USB üzerinden güvenli bir şekilde bağlandığında bile telefonunuzu tanımasını engelleyebilecek yazılım hatalarını temizlemek için yeniden başlatma yardımcı olabilir. Windows PC'nizdeki Başlat-> Yeniden Başlat menüsünden veya Ctrl tuş bileşimlerini kullanarak olağan yeniden başlatma yapabilirsiniz. Yeniden başlatmadan önce LG G7 ThinQ cihazınızı bilgisayardan ayırın. Sonra tekrar USB bağlantı noktasına takın, bilgisayar açılışı tamamlanır.

  İkinci geçici çözüm: Güvenlik yazılımını (anti-virüs / güvenlik duvarı) devre dışı bırakın.

  Bazı güvenlik yazılımları, bir antivirüs veya güvenlik duvarı olsun, güvenlik tehdidi algılandığında, herhangi bir harici aygıtın bilgisayarın işletim sistemine erişmesini engelleyebilir. Akıllı telefonunuzu bilgisayarın USB portuna bağladığınız an, diğer harici cihazlar arasında okunacaktır. Bu nedenle, bilgisayarda etkinleştirilen herhangi bir güvenlik yazılımının, telefonunuzu, güvenlik tehdidi algıladığı için bilgisayar sistemi ile bağlantı kurmasını engellemesi olasıdır.

  Bu durumda, akıllı telefonunuzun tanınması için güvenlik ayarlarını yönetebilir veya bilgisayarınızdaki güvenlik yazılımını geçici olarak devre dışı bırakabilirsiniz.

  Güvenlik yazılımınızdaki izinleri ve diğer seçenekleri yapılandırma konusunda daha fazla yardım için, yazılım geliştiricisine veya Microsoft Destek'e başvurabilirsiniz.

  Üçüncü geçici çözüm: Bilgisayarınızda USB sürücülerini yönetin.

  Bilgisayarınızın belirli cihazları tanıması için belirli USB sürücüleri gereklidir. Bu, bilgisayarınızın LG G7 ThinQ cihazı için doğru sürücüye sahip olması gerektiğini söyledi. LG destek web sitesinden gerekli sürücülerin listesini kontrol edebilir ve LG Mobile sürücüleri ve yazılım listesini görebilirsiniz. İşletim sisteminiz için gereken LG mobil yazılım sürücüsünü doğrudan bu sayfadan indirebilirsiniz. Alternatif olarak, yeni LG akıllı telefonunuzu algılamak için bilgisayarınıza hangi sürücü türlerini kuracağınıza dair daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

  Windows PC'nizde sürücü seçeneklerinin nasıl yapılandırılacağı konusunda daha fazla yardım için Microsoft Destek'e başvurabilir veya Windows Yardım Merkezi'ni ziyaret edebilirsiniz. Gelişmiş ayarlar yapılandırmasında size yol gösterebilir ve bilgisayarınızın LG G7 ThinQ akıllı telefonunuzu tanıması için hangi sürücünün gerektiğini belirlemenize yardımcı olabilirler.

  Bizimle iletişime geçin

  Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için size bir ücret talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ama aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınıza paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter'da bizi takip ederek kelimeyi yaymayın.

  Okumak isteyebileceğiniz mesajlar:

  • Açılmayacak LG G7 ThinQ nasıl düzeltilir (kolay adımlar)
  • LG G7 ThinQ'nuz bir WiFi ağına bağlanamıyorsa ne yapmanız gerekir (kolay adımlar)
  • LG G7 ThinQ cihazınızla SMS veya kısa mesaj gönderemeyen ve alamayan [Sorun Giderme Kılavuzu] ile ne yapmalısınız?
  • Ekran titreme sorunu ile LG G7 ThinQ nasıl düzeltilir (kolay adımlar)