LG G7 ThinQ manifatura sorunu düzeltmek (rastgele başarısız mesaj hatası gösterir)

Bugünün yazısı LG G7 ThinQ için başka bir mesajlaşma problemine değinecek. Sorun, kısa mesajın gönderilemediğini bildiren bir mesajı gösteren rastgele bir cihazla ilgilidir. LG G7 ThinQ cihazında da benzer bir durum varsa, deneyebileceğiniz sorun giderme adımlarını öğrenin.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Sorun: LG G7 ThinQ rastgele başarısız mesaj hatası gösteriyor

LG G7 ThinQ cihazımda Mesajlar kullanıyorum. Başarısız mesaj sembolünü birkaç haftalık bir resimli mesaja alıyorum. O haftalar boyunca karıma mesaj attığım gibi, hiçbir zaman sorun olmadı ve onları facebook'a gönderdiği için resmini çektiğini biliyorum. Birdenbire, bildirim onun ileti dizisinin yanında gösterilir. Ondan nefret ediyorum, bu yüzden bildirimi kaldırmak için silmek ya da yeniden göndermek için hangi iletinin gönderilmediğini görmek için kaydırıyorum ve her zaman oldukça eski bir resim. Bu, rastgele ve bildiğim kadarıyla, güncellemeleri yüklemekle ilgisi yok, çünkü kesinlikle göründüğü kadar sık güncelleme yapmadım.

Çözüm: Sorunun nerede olduğunu bilmenin doğrudan bir yolu olmadığından, bu sorunu çözmek zor olabilir. Olası nedenleri daraltmak için bir dizi sorun giderme adımı yapmalısınız.

Zorla yeniden başlatma

Bir cihaz uzun süre çalışmaya devam ederse, geçici sistem hataları oluşabilir. LG G7 ThinQ cihazınızı yeniden başlatmayı henüz denemediyseniz, sistemi yenilemek için “batarya çekme” nin etkilerini taklit edebilirsiniz. Bu hiçbir kişisel bilgiyi silmez, böylece güvenle yapılabilir. Zorla yeniden başlatma, pili fiziksel olarak çıkarmaya eşdeğerdir. Bataryayı LG G7 ThinQ cihazınızdan çıkaramazken, zorlamalı bir yeniden başlatma yaparak etkilerini taklit edebilirsiniz. Bunu yapmak için, Güç ve Sesi azaltma tuşunu 8 saniye basılı tutun. Bu, cihazı batarya bağlantısı kesilmiş gibi kapanmaya zorlar ve bataryayı tekrar takmışsınız gibi tekrar açar.

Önbellek bölümünü temizle

Bazen, bozuk bir sistem önbelleği sorunlara neden olabilir. Android, daha hızlı sistem önbelleği denilen uygulamaları yüklemek için geçici dosyalar kullanır. Bu önbellek eskimişse veya bozulursa, telefon performans sorunu, uygulama çökmeleri ve diğer sorunlarla karşılaşabilir. Bozuk bir sistem önbelleğinin suçlanıp suçlanmadığını görmek için önbellek bölümünü silmek üzere aşağıdaki adımları izleyin.

 1. Giriş ekranında, Ayarlar'a dokunun.
 2. 'Genel' sekmesine dokunun.
 3. Depolama> Dahili depolama'ya dokunun.
 4. Hesaplamanın bitmesi için menü seçeneklerinin bekleyin.
 5. Boş alan aç'a dokunun.
 6. Geçici dosyalar ve ham dosyalar'a dokunun.
 7. Aşağıdaki seçenekleri seçin:
 8. Önbelleğe alınmış veriler
 9. Tepsinin geçici dosyalarını klibi
 10. Kameradan gelen ham dosyalar
 11. Sil> SİL'e dokunun.

Uygulama önbelleğini temizle

Kullanılan mesajlaşma uygulamasının önbelleğinde bir hata oluştuğunda, yenileyerek temizlemeyi deneyebilirsiniz. İşte bir uygulama önbelleğini temizleme:

 1. Giriş ekranında, Ayarlar'a dokunun.
 2. 'Genel' sekmesine> Uygulamalar ve bildirimler'e dokunun.
 3. Uygulama bilgisi'ne dokunun.
 4. Aşağıdakileri seçmek için filtreye dokunun: Tümü, Etkin, Devre dışı
 5. İstediğiniz uygulamaya, ardından Depolama'ya dokunun.
 6. Önbelleği temizle öğesine dokunun.
 7. Onaylamak için YES tuşuna basın.

Eski sohbeti sil

Yazılı mesajlaşma problemlerine bazen eski konuşmalar neden olur. Rasgele başarısız mesaj hatasını göstermeye devam eden konuşma dizisini silmeye çalışın ve ne olduğunu görün. Mümkünse, daha fazla gelen ve giden iletilere yer açmak için diğer konuları silmeyi deneyin. MMS göndermek veya ekleri olan mesajlaşmayı seviyorsanız, mesajlaşma uygulamasının deposu kolayca doldurabilir.

Uygulama verilerini sil

Doğrudan söz konusu uygulama ile ilgilenmenin bir başka yolu da verilerini temizlemektir. Bu, tüm ayarlarını fabrika durumuna döndürür ve tüm mesajları siler. Metinlerinizi kaydetmek istiyorsanız, vaktinden önce onları yedeklediğinizden emin olun.

Bir uygulamanın verilerini silmek için:

 1. Giriş ekranında, Ayarlar'a dokunun.
 2. 'Genel' sekmesine> Uygulamalar ve bildirimler'e dokunun.
 3. Uygulama bilgisi'ne dokunun.
 4. Aşağıdakileri seçmek için filtreye dokunun: Tümü, Etkin, Devre dışı
 5. İstediğiniz uygulamaya, ardından Depolama'ya dokunun.
 6. Verileri temizle öğesine dokunun.
 7. Onaylamak için YES tuşuna basın.

Ağ Ayarları Sıfırlama

Bu sorun başlamadan önce bir ağ ayarı veya ayarları değiştirilmiş olabilir. LG G7 ThinQ cihazınızın doğru ağ yapılandırmasına sahip olduğundan emin olmak için aşağıdakileri yapmanızı öneririz:

 1. Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Yeniden başlat ve sıfırla üzerine dokunun.
 3. Ağ ayarları sıfırla'ya dokunun.
 4. RESET SETTINGS düğmesine dokunun.
 5. Ayarları Sıfırla'ya dokunun.

SIM'i tekrar yerleştirin

Bazı kullanıcılar SIM kartı geçici olarak kaldırarak belirli ağ sorunlarını çözmeyi başardılar. SIM'i çıkarmadan önce telefonu kapattığınızdan emin olun. Geri takmadan önce aynı şeyi yapın. Kartı çıkardıktan sonra telefonu yeniden başlattığınızdan emin olun.

Başka bir mesajlaşma uygulaması kullanın

Sorun bu aşamada kalıyorsa ve yakında ortadan kalkmıyorsa, yapılacak bir sonraki iyi şey başka bir mesajlaşma uygulamasını kullanmaktır. Uygulamada, şimdiye kadar denediğiniz adımları uygulayarak çözülemeyen bir kodlama hatası olabilir. Google Play Store'da kullanabileceğiniz birçok ücretsiz mesajlaşma uygulaması var. Google'ın kendi Android Mesajları uygulaması gibi güvenilir olanlara bağlı kalmanızı öneririz.

Fabrika ayarları

Fabrika ayarlarına sıfırlama, bu durumda ciddi bir çözümdür, ancak sorunu bu aşamada çözmenin tek etkili yolu olabilir. Yapmadan önce dosyalarınızı veya verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

 1. Ana sıfırlama yapmadan önce dahili bellekteki tüm verileri yedekleyin.
 2. Cihazı kapat.
 3. Güç ve Sesi azaltma düğmelerini basılı tutun.
 4. LG logosu göründüğünde, Ses seviyesini azaltma düğmesini basılı tutmaya devam ederken Güç düğmesini hızlıca bırakın ve tekrar basılı tutun.
 5. 'Tüm kullanıcı verilerini sil (LG ve taşıyıcı uygulamaları dahil) ve tüm ayarları sıfırla' mesajı göründüğünde, Evet'i vurgulamak için Sesi azalt düğmesini kullanın.
 6. Cihazı sıfırlamak için Güç düğmesine basın

Şebeke operatörünüze başvurun.

Yazılı mesajlaşma sorunları bazen cihazın dışındaki sorunlardan kaynaklanır. Şu ana kadar hiçbir şey işe yaramadıysa, sorunu çözmenize yardımcı olabilmeleri için şebeke operatörünüzün sorunu bilmesini sağlayın.

 

Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt almayı garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.

içindekiler

 • Sorun: LG G7 ThinQ rastgele başarısız mesaj hatası gösteriyor
   • Zorla yeniden başlatma
   • Önbellek bölümünü temizle
   • Uygulama önbelleğini temizle
   • Eski sohbeti sil
   • Uygulama verilerini sil
   • Ağ Ayarları Sıfırlama
   • SIM'i tekrar yerleştirin
   • Başka bir mesajlaşma uygulaması kullanın
   • Fabrika ayarları
   • Şebeke operatörünüze başvurun.
  • Bizimle meşgul