LG G7 ThinQ şarj etmeyi durdurdu ve açılmıyor (bir daire içinde soru işareti gösteriliyor)

LG G7 ThinQ cihazınız şarj edilirken ve yanıt vermedeki herhangi bir girişimi engellerken yanıt vermediyse, düzeltmeye çalışabileceğiniz birkaç sorun giderme adımı vardır. Aşağıdaki önerilerimizi uygulayarak neler yapabileceğinizi öğrenin.

Devam etmeden önce, #Android sorununuza yönelik çözümler arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili bir çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabilecekleriniz varsa, lütfen bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını zaten denediyseniz, bunları yanıtladığımızdan emin olun.

Sorun: LG G7 ThinQ şarj etmeyi durdurdu ve açılmıyor (bir daire içinde soru işareti gösteriliyor)

Merhaba. Bu yüzden bugün telefonum dondu ve yeniden başlattığımda açılmıyordu. Bunun yerine, şarj cihazına koyduğumda, bir daire içindeki soru işareti belirir ve soru işareti yanıp sönüyor ancak telefon hala yanmıyor. Şarj olurken ve şarj cihazının kapalıyken sert sıfırlamayı denedim. Şarj cihazını değiştirmeye çalıştım ve hiçbir şey değişmedi. Umarım bana yardım edebileceksiniz. Şimdiden teşekkürler!

Çözüm: LG G7 ThinQ ürününüz bir daire içinde bir soru işareti gösteriyorsa, bu şarj olduğunu ve yapmanız gereken tek şey, pilin sistemi yeniden başlatmanızı sağlamak için yeterli güce sahip olmasını bekleyin. Pil tamamen boşalmışsa, şarj edilmesi biraz zaman alabilir. Cihazı yeniden başlatmayı denemeden önce en az bir saat bekleyin.

Başka bir kablo ve adaptör kullanın

Şarj kablosu veya adaptör arızalıysa, şarj düzensiz olabilir veya hiç çalışmayabilir. Şarj aksesuarlarınızla ilgili bir sorun olup olmadığını görmek için başka bir set kullanmayı deneyin. LG G7 ThinQ kullanan birini tanıyorsanız, cihazınızdaki pili doldurmak için kablo ve adaptörünü kullanın. Yerel LG perakendecinizi de ziyaret ederek, orijinal aksesuarlarla telefonunuzu şarj edebilirsiniz. Yine, yeniden açmaya çalışmadan önce pilin en az bir saat şarj olmasını sağlayın.

Zorla yeniden başlat

Cihazın yanıt vermemesi durumunda, bir “pil çekme” nin etkilerini simüle ederek sistemi yeniden başlatmak istersiniz. Bu, herhangi bir kişisel veriyi silmez, böylece güvenli bir şekilde yapılabilir. Zorla yeniden başlatma, pilin fiziksel olarak çıkarılmasına eşdeğerdir. Pili LG G7 ThinQ'nuzdan çıkaramazken, zorla yeniden başlatma yaparak etkilerini taklit edebilirsiniz. Bunu yapmak için, Güç ve Sesi kısma tuşunu 8 saniye basılı tutun. Bu, cihazı, pilin bağlantısı kesilmiş gibi kapanmaya zorlar ve sonra pili tekrar takmış gibi tekrar açabilirsiniz.

Bir bilgisayardan şarj edin

Bazı kullanıcılar, bir USB kablosuyla bir bilgisayara bağlandıktan sonra şarj olmayacak cihazlarını yeniden canlandırabilirler. Herhangi bir farklılık olup olmadığını görmek için denemenizi öneririz. Telefonu en az bir saat bu şekilde şarj etsin. Daha sonra, zorla yeniden başlatın ve ne olduğunu görün.

Bir powerbank kullan

Bazı powerbanks veya taşınabilir şarj cihazları, cihazınızdaki bataryayı hızlı bir şekilde tamamlamak için gerekli enerjiyi sağlayabilir. Bu yöntemi kullanarak telefonunuzu şarj ettiğinizde ne olduğunu görmeye çalışın. Çalışacağının garantisi yok ama denemeye değer.

Kurtarma için önyükleme ve sıfırlama

Cihazınızın yazılım varsayılanlarını geri yüklemek sorunu çözmede yardımcı olabilir. Bu, sorunun nedeni bir yazılım hatası nedeniyle ortaya çıkabilir. LG G7 ThinQ'nuzu fabrika ayarlarına sıfırlayın:

 1. Cihazı kapatın.
 2. Güç ve Sesi kısma düğmelerini basılı tutun.
 3. LG logosu görüntülendiğinde, Sesi kısma düğmesini basılı tutmaya devam ederken Güç düğmesini hızlıca bırakın ve yeniden tutun.
 4. 'Tüm kullanıcı verilerini sil (LG ve operatör uygulamaları dahil) ve tüm ayarları sıfırla' mesajı görüntülendiğinde, Evet 'i vurgulamak için Sesi kıs düğmesini kullanın.
 5. Cihazı sıfırlamak için Güç düğmesine basın.

Cihazı başarıyla Kurtarma Moduna başlatabilir ve ana sıfırlama işlemini gerçekleştirirseniz, dahili bellekteki tüm verileri kaybedersiniz. Bu durumda bu bekleniyor. Bu verileri önceden kaydetmenizin bir yolu olmayacak, böylece onları kesinlikle kaybedeceksiniz. Bunun etrafında bir yolu yok.

Profesyonel yardım alın

Ekran ölmüşse veya tamamen yanıt vermiyorsa ve cihazla hiçbir şey yapamıyorsanız, yukarıdaki önerileri atlayın ve bir teknisyenin incelemesine izin verin. Hasara bağlı olarak, cihaz tamir edilebilir. Aksi takdirde, muhtemelen onu değiştirmek zorunda kalacaksınız.

 

Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan iseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlar için ücretsiz çözümler sunuyoruz. Bu nedenle, Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir. Yanıtlarımızı bir sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemeyiz. Bu nedenle, sorununuzun zamana duyarlı olması durumunda, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen arkadaşlarınıza kelimelerinizi yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy'un sosyal ağ varlığına sahip olmasının yanı sıra, Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.

içindekiler

 • Sorun: LG G7 ThinQ şarj etmeyi durdurdu ve açılmıyor (bir daire içinde soru işareti gösteriliyor)
   • Başka bir kablo ve adaptör kullanın
   • Zorla yeniden başlat
   • Bir bilgisayardan şarj edin
   • Bir powerbank kullan
   • Kurtarma için önyükleme ve sıfırlama
   • Profesyonel yardım alın
  • Bizimle meşgul