LG G7 ThinQ yavaş şarj sorununu nasıl çözülür?

Merhaba Android hayranları! LG G7 ThinQ şarj sorununu çözmek için başka bir sorun giderme makalesine hoş geldiniz. LG G7 ThinQ’nizin doğru şekilde şarj olmamasıyla ilgili bir sorun varsa, bu mesaj yardımcı olabilir. Bu konuda yapabileceğiniz şeyleri aşağıda bulabilirsiniz.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Sorun: LG G7 ThinQ şarj olmuyor

2018 Kasım’da eBay’den yeni garanti almamış. Sorun Pazartesi günü başladı. Fişinin takılı olduğunu kabul ediyor ancak şarj olmuyor, Sonra pili çıkardım ve hiçbir şey yanlış gitmemiş gibi tekrar çalıştım. Bugün aynı problem tekrar geri döndü .. Googled ve birçok şey denedim ama bazen çok yavaş şarj oluyor ve% 5’e ulaşıyor ve duruyor. Bazen beyaz daire tıpkı bir şey aramak gibi dönüyor ve sonra açmadan önce bir deyim geri gider. Başka bir LG kablosum veya bataryam yok. En son android sürümünü çalıştırır.

Çözüm: Bunun gibi bir sorun için, her zaman paylaştığımız aynı sorun giderme adımlarına uyulmalıdır. Sorunun bir donanım arızasından kaynaklanması ihtimali 50-50’dir, bu nedenle aşağıdaki sorun giderme adımları işe yaramazsa, bir profesyonelden yardım almayı düşünmelisiniz.

Zorla yeniden başlatma

LG G7 ThinQ orijinal olarak çıkartılamayan bir bataryaya sahip olacak şekilde tasarlanmıştır. Pilin çıkarılması için çaba sarf etmek yerine, doğru şekilde yapılmazsa yanlışlıkla sorunlara yol açabilecek etkilerini taklit etmeye çalışabilirsiniz. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

Güç düğmesini (sağ üst kenar) ve Sesi Azalt düğmesini (sol kenar) yaklaşık 5 saniye boyunca veya cihazın gücü dönene kadar basılı tutun.

Hata yapma ve kalıcı donanım hasarına neden olma ihtimalini azaltmak için, bu cihazdaki batarya bağlantısını kesmekten kaçının.

Başka şarj aksesuarları seti kullanın

Herhangi bir cihaz için herhangi bir şarj sorununu giderirken, şarj kablosunun ve adaptörün iyi çalışıp çalışmadığını kontrol etmek önemlidir. Başka bir aksesuar seti kolayca bulamıyorsanız, onunla yaratıcı olun. Aynı telefona sahip birini tanıyorsanız, kablolarını ve adaptörlerini kullanmayı deneyin. Resmi ve bilinen bir çalışma kablosu ve adaptörünü kullanabileceğiniz yerel bir perakende mağazasındaysanız, oraya gidip telefonunuzu kullanarak şarj edin. Bu, bu aşamada yapmanız gereken önemli bir sorun giderme adımıdır. Sorun ilk başta kabloda veya adaptörde bulunduğunda, diğer sorun giderme adımlarını yaparken zamanınızı ve çabanızı harcamaktan nefret edersiniz. Şarj kabloları ve adaptör hareketli parçalardan yoksun olabilir ancak yine de dahili olarak zarar görebilirler. Dışarıda gözle görülebilir bir hasar olmasa bile, kablonun içindeki minik teller siz bilmeden kırılabilir. Bu da şarj problemlerine yol açabilir.

Şarj portunu kontrol edin

Bu sorun giderme adımı yüzeysel ve çok sınırlıdır. Yine de, şarj sorunlarına neden olabilecek bariz fiziksel hasar izleri olup olmadığını görmek için bunu yapmak istiyorsunuz. Şarj portundaki bir kir veya içindeki bazı yabancı cisimler şarj sırasında kabloyu tıkayabilir. Bu muhtemelen şimdi sahip olduğunuz sorunlara yol açabilir. Buradaki amacın çok basit – bir göz at. Şarj portu sisteminin mükemmel çalışır durumda olup olmadığını tam olarak bilmeniz mümkün değil çünkü bu bir teknolojinin işi. Şu anda yapabileceğiniz en fazla, bir kutu basınçlı hava kullanarak portu temizlemek.

Pili kalibre et

Şarj sorunları bazen bir yazılım hatasından da kaynaklanabilir. Örneğin, cihaz durmadan uzun süre çalışırsa, bazen şarj işlemi dengesizleşebilir. Bu, Android’in gerçek pil seviyelerini kaybetmesine neden olabilir ve bu da erken kapanmalara neden olabilir. Diğer durumlarda, telefonun uygunsuz şekilde şarj olmasına da neden olabilir. Cihazınızın batarya seviyelerini tespit etmekte sorun olup olmadığını kontrol etmek için şu anda kalibre etmenizi öneririz. İşte nasıl:

 1. Bataryayı tamamen boşaltın. Bu, cihazınız kendi kendine kapanana kadar ve pil seviyesi% 0 okuyana kadar kullanılması anlamına gelir.
 2. % 100’e ulaşana kadar telefonu şarj edin. Cihazınız için orijinal şarj ekipmanı kullandığınızdan ve tamamen şarj olmasına izin verdiğinizden emin olun. Cihazınızı en az iki saat daha şarj etmeyin ve şarj sırasında kullanmayın.
 3. Geçen süreden sonra cihazınızı çıkarın.
 4. Cihazı yeniden başlatın.
 5. Telefonunuzu tamamen tamamen bitinceye kadar kullanın.
 6. 1-5 arasındaki adımları tekrarlayın.

Kötü uygulamaları kontrol et

Geçmişte birçok şarj probleminin sebeplerinden biri kötü uygulamalardır. Bazı kötü kodlanmış uygulamalar Android’i etkileyebilir ve sorunlara neden olabilir. LG G7 ThinQ cihazınızın düzgün şekilde şarj olmadığının nedenini kontrol etmek için telefonunuzu güvenli modda yeniden başlatmayı deneyin. Bir kez orada, telefonu şarj edin ve bir fark olup olmadığını görmek. İşte cihazınızı güvenli moda nasıl açacağınız:

 1. Ekran açıkken, Güç tuşunu basılı tutun.
 2. Görüntülenen seçenekler menüsünde, Kapat düğmesine basın ve basılı tutun.
 3. Güvenli Mod’da yeniden başlatmanız istendiğinde, Tamam’a dokunun.
 4. Cihazınız yeniden başlatıldıktan sonra, ekranın altında Güvenli modu görüntüler.
 5. Telefonu şarj et.

Cihazınız normalde birkaç kez güvenli modda şarj olursa, bu bir uygulamanın suçlu olduğu anlamına gelir. Hangi uygulamalarınızın soruna neden olduğunu belirlemek için, telefonu tekrar güvenli moda getirmeli ve aşağıdaki adımları izlemelisiniz:

 1. Güvenli moda önyükleyin.
 2. Sorunu kontrol et.
 3. Üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu onayladıktan sonra, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediğinizlerle başlamanızı öneririz.
 4. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.
 5. LG G7 ThinQ cihazınız hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

Fabrika ayarları

Yanlışlıkla sistemi tetikleyen bir yazılım hatası olup olmadığını kontrol etmenin en sert yolu fabrika ayarlarına sıfırlamaktır. Telefonu silmeden ve ayarlarını varsayılan değerlerine geri getirmeden önce kişisel verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

LG G7 ThinQ cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamak için:

 1. Dosyalarınızın bir yedeğini oluşturun.
 2. Giriş ekranında, Ayarlar’a dokunun.
 3. ‘Genel’ sekmesine dokunun.
 4. Yeniden başlat ve sıfırla üzerine dokunun.
 5. Fabrika verilerine sıfırla’ya dokunun.
 6. İsterseniz, SD kartı sil onay kutusuna dokunun.
 7. RESET PHONE öğesine dokunun.
 8. Tümünü sil öğesine dokunun.
 9. RESET düğmesine dokunun

LG’den destek alın

Telefon, silmenizden sonra bile şarj olurken sorunlu kalması durumunda, bunun daha derin bir nedeni olmalıdır. Arızanın arkasında bir donanım arızası olabilir. Bu durumda, büyük olasılıkla bir donanım sorunu. LG’ye başvurun, böylece sizin için bir tamir randevusu ayarlayabilirler.