LG G7 ThinQ "Telefon çalışmıyor" hatası nasıl düzeltilir

LG G7 ThinQ’da “Telefon çalışmıyor” hatası genellikle bir yazılım hatası veya uygulama sorunu nedeniyledir. Aşağıdaki bu hatayı nasıl çözeceğinizi öğrenin.

Devam etmeden önce, size kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Sorun: LG G7 ThinQ “Telefon çalışmıyor” hatası nasıl düzeltilir

Telefon simgesine bastığımda, sadece iki seçenekle “Telefon çalışmıyor” diyor, uygulamayı kapatıyor veya geri bildirim raporu gönderiyor.

Çözüm: Uygulama hatalarıyla ilgili sorunlara gelince, sorunun nerede olduğunu hemen bilmenin yolu yoktur. “Telefon çalışmıyor” ile nasıl başa çıkılacağı konusundaki önerilerimizi izlediğinizden emin olun.

Uygulamayı yeniden başlatın . Sorunlu bir uygulamayı yeniden başlatmaya zorlamak genellikle etkili bir çözümdür. Telefon uygulamasının kapandığından ve normal şekilde yeniden başladığından emin olun. Bu, uygulamayı yenilemek ve oluşmuş olabilecek geçici hataları temizlemektir. İşte yapabilecekleriniz:

 1. Giriş ekranından, Ayarları aç.
 2. Uygulamalar ve bildirimler öğesine dokunun.
 3. Uygulama bilgisi'ne dokunun.
 4. Bulun ve ardından Telefon uygulamasını seçin.
 5. Not Sistem uygulamaları görünmüyorsa, Menü simgesine Menü simgesi (sağ üst) ve ardından Sistemi göster öğesine dokunun.
 6. Durdurmaya zorla öğesine dokunun.
 7. Tamam'a dokunun.

Telefonu yeniden başlatmaya zorla. Bir cihaz uzun süre çalışmaya devam ederse, geçici sistem hataları oluşabilir. LG G7 ThinQ cihazınızı yeniden başlatmayı henüz denemediyseniz, sistemi yenilemek için “batarya çekme” nin etkilerini taklit edebilirsiniz. Bu hiçbir kişisel bilgiyi silmez, böylece güvenle yapılabilir. Zorla yeniden başlatma, pili fiziksel olarak çıkarmaya eşdeğerdir. Bataryayı LG G7 ThinQ cihazınızdan çıkaramazken, zorlamalı bir yeniden başlatma yaparak etkilerini taklit edebilirsiniz. Bunu yapmak için, Güç ve Sesi azaltma tuşunu 8 saniye basılı tutun. Bu, cihazı, batarya bağlantısı kesilmiş gibi kapatmaya zorlar ve bataryayı tekrar takmışsınız gibi tekrar açar.

Telefon uygulaması izinlerini kontrol edin . Bazı uygulamaların düzgün çalışması için kapsamlı izinlere ihtiyacı vardır. Aynı stok Telefon uygulaması gibi tüm temel uygulamalar için de geçerlidir. Bir şekilde sınırlıysa, çökebilir ve "Telefon çalışmıyor" hatasını gösterebilir.

LG G7'nizin gerekli izinleri verip vermediğini kontrol etmek için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Ayarlar uygulamasını açın.
 2. 'Genel' sekmesine dokunun.
 3. Uygulamalar ve bildirimler öğesine dokunun.
 4. Telefon uygulamasını seçin.
 5. İzinler'e dokunun.

Telefon uygulaması önbelleğini temizle. Uygulamanın önbelleğiyle ilgili bir sorun olabilir. Phone uygulamasının yeni bir önbellek kullandığından emin olmak için geçerli olanı silmeyi deneyin. İşte nasıl:

 1. Giriş ekranında, Ayarlar'a dokunun.
 2. 'Genel' sekmesine> Uygulamalar ve bildirimler'e dokunun.
 3. Uygulama bilgisi'ne dokunun.
 4. Aşağıdakileri seçmek için filtreye dokunun: Tümü, Etkin, Devre dışı
 5. İstediğiniz uygulamaya, ardından Depolama'ya dokunun.
 6. Önbelleği temizle öğesine dokunun.
 7. Onaylamak için YES tuşuna basın.

Telefon uygulamasını varsayılanlara sıfırla. Uygulamanın verilerinin silinmesi, hiçbir şey işe yaramazsa önbelleğin temizlenmesini izler. Bunu yaparak, Phone uygulaması tekrar kurulur çünkü fabrika durumuna geri döner. Kaybetmemek için kişilerinizi ve diğer verileri zaman zaman yedeklediğinizden emin olun. İsterseniz, kaydetmek için Google sunucularını veya bulutunu kullanabilirsiniz.

Kişilerinizi korumak için gerekli adımları attığınızda, devam edip verileri temizleyebilirsiniz. İşte nasıl:

 1. Giriş ekranında, Ayarlar'a dokunun.
 2. 'Genel' sekmesine> Uygulamalar ve bildirimler'e dokunun.
 3. Uygulama bilgisi'ne dokunun.
 4. Aşağıdakileri seçmek için filtreye dokunun: Tümü, Etkin, Devre dışı
 5. İstediğiniz uygulamaya, ardından Depolama'ya dokunun.
 6. Verileri temizle öğesine dokunun.
 7. Onaylamak için YES tuşuna basın.

Kötü üçüncü taraf uygulaması olup olmadığını kontrol edin . Bir uygulamayı yükledikten sonra sorun başladıysa, o uygulamayı silin ve hatayı düzeltip düzeltmediğine bakın. Kötü bir uygulama sorunu olup olmadığına dair hiçbir fikriniz yoksa, devam edin ve telefonunuzu güvenli modda yeniden başlatın.

İşte bunun nasıl yapılacağı:

 1. Ekran açıkken, Güç tuşunu basılı tutun.
 2. Görüntülenen seçenekler menüsünde, Kapat düğmesine basın ve basılı tutun.
 3. Güvenli Mod'da yeniden başlatmanız istendiğinde, Tamam'a dokunun.
 4. Cihazınız yeniden başlatıldıktan sonra, ekranın altında Güvenli modu görüntüler.
 5. Telefonu şarj et.

Cihazınız güvenli moddayken hiçbir üçüncü taraf uygulamasının çalıştırılamayacağını unutmayın. Bu, tüm kesinlikle bir sorun app var demektir ki hata durmalıdır. Suçluyu tanımlamak için eski güzel eleme sürecini kullanmalısın. İşte tam olarak yapmanız gerekenler:

 1. Güvenli moda önyükleyin.
 2. Sorunu kontrol et.
 3. Üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu onayladıktan sonra, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediğinizlerle başlamanızı öneririz.
 4. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.
 5. LG G7 ThinQ cihazınız hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

Ağ Ayarları Sıfırlama. Bu sorun başlamadan önce bir ağ ayarı veya ayarları değiştirilmiş olabilir. “Telefon çalışmıyor” hatasını düzeltip çözmeyeceğini görmek için cihazınızın ağ ayarlarını temizlemeyi deneyin.

 1. Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Yeniden başlat ve sıfırla üzerine dokunun.
 3. Ağ ayarları sıfırla'ya dokunun.
 4. RESET SETTINGS düğmesine dokunun.
 5. Ayarları Sıfırla'ya dokunun.
 6. Sorunu kontrol et.

SIM'i tekrar yerleştirin. Geçmişte benzer bazı durumlarda, SIM kartın geçici olarak çıkarılması şebeke ve Telefon uygulaması hatalarının düzeltilmesine yardımcı olur. Davanızda denediğinizden emin olun ve çalışıp çalışmadığını görün.

Verilerin bozulmasını önlemek için, kartı çıkarmadan önce telefonunuzu kapattığınızdan emin olun. Takmadan önce aynısını yapın.

Önbellek bölümünü temizle. Bazen, bozuk bir sistem önbelleği sorunlara neden olabilir. Android, daha hızlı sistem önbelleği denilen uygulamaları yüklemek için geçici dosyalar kullanır. Bu önbellek eskimişse veya bozulursa, telefon performans sorunu, uygulama çökmeleri ve diğer sorunlarla karşılaşabilir. Bozuk bir sistem önbelleğinin suçlu olup olmadığını görmek için, önbellek bölümünü temizlemek için aşağıdaki adımları izleyin.

 1. Giriş ekranında, Ayarlar'a dokunun.
 2. 'Genel' sekmesine dokunun.
 3. Depolama> Dahili depolama'ya dokunun.
 4. Hesaplamanın bitmesi için menü seçeneklerinin bekleyin.
 5. Boş alan aç'a dokunun.
 6. Geçici dosyalar ve ham dosyalar'a dokunun.
 7. Aşağıdaki seçenekleri seçin:
 8. Önbelleğe alınmış veriler
 9. Tepsinin geçici dosyalarını klibi
 10. Kameradan gelen ham dosyalar
 11. Sil> SİL'e dokunun.

Güncellemeleri yükle. Cihazınızdaki yazılımın güncel olduğundan emin olmak, böcek geliştirme şansını azaltmanın yollarından biridir. Karşılaştığınız sorunu çözeceğine dair hiçbir garanti bulunmamakla birlikte, bir sorun olup olmadığınızı hala şiddetle tavsiye ediyoruz.

Fabrika ayarları. Fabrika ayarlarına sıfırlama, bu durumda ciddi bir çözümdür, ancak sorunu bu aşamada çözmenin tek etkili yolu olabilir. Yapmadan önce dosyalarınızı veya verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

 1. Ana sıfırlama yapmadan önce dahili bellekteki tüm verileri yedekleyin.
 2. Cihazı kapat.
 3. Güç ve Sesi azaltma düğmelerini basılı tutun.
 4. LG logosu göründüğünde, Ses seviyesini azaltma düğmesini basılı tutmaya devam ederken Güç düğmesini hızlıca bırakın ve tekrar basılı tutun.
 5. 'Tüm kullanıcı verilerini sil (LG ve taşıyıcı uygulamaları dahil) ve tüm ayarları sıfırla' mesajı göründüğünde, Evet'i vurgulamak için Sesi azalt düğmesini kullanın.
 6. Cihazı sıfırlamak için Güç düğmesine basın

 

Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt almayı garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.

içindekiler

 • Sorun: LG G7 ThinQ “Telefon çalışmıyor” hatası nasıl düzeltilir
 • Bizimle meşgul