LG G7 ThinQ'nuz bir WiFi ağına bağlanamıyorsa ne yapmanız gerekir (kolay adımlar)

İnternet, günümüzde akıllı telefonların ve LG G7 ThinQ gibi üstün cihazların tüm etkileyici donanım özelliklerine ve özelliklerine sahip olmasının nedenlerinden biri de hücresel ve WiFi ağları üzerinden internete bağlanma sorunları içermemesinin nedenlerinden biri. İster beğenip beğenmese de, problemler hala ortaya çıkabilir ve karşılaştığımız en yaygın olanlardan biri, artık bağlanmak veya Internet bağlantısı almak için kullandığı WiFi ağına artık bağlanamayacağıdır.

Bu yüzden, bu yazıda, bir WiFi ağına bağlanamayan LG G7 ThinQ cihazınızı sorun gidermede size yol göstereceğim. Geçmişte benzer sorunlarla karşılaştık ve bu tür bir sorun, yazılımla ilgili küçük bir sorundan veya çok ciddi bir donanım sorunundan kaynaklanabilir. Burada, bunun nedenini belirlemeye çalışacağız ve iyi bir şekilde düzeltebilecek bir çözüm bulmaya çalışacağız. Bu cihazın sahiplerinden veya bu konuyla ilgili herhangi bir akıllı telefondan biriyseniz, bu makalenin size bir şekilde yardımcı olabileceği gibi okumaya devam edin.

Şimdi, başka bir şeyden önce, telefonunuzla ilgili başka sorunlarınız varsa, okuyucularımız tarafından bildirilen yüzlerce soruna çözüm önerdiğimiz için sorun giderme sayfamıza da göz attığınızdan emin olun. Oranlar, halihazırda sahip olduğunuz soruna zaten bir çözüm sunmuş olabileceğimiz, bu sayfada sizinkilerle benzer sorunları bulmaya çalışmamız ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaktan çekinmemizdir. Çalışmıyorlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunlarımıza ilişkin anketimizi doldurun ve bize ulaşmak için gönderiye basın.

içindekiler

 • Kablosuz ağa bağlanamayan LG G7 ThinQ'nızda nasıl sorun giderilir
  • İlk çözüm: LG G7 ThinQ cihazınızı yeniden başlatın
  • İkinci çözüm: Ağ Ayarlarını Sıfırla
  • Üçüncü çözüm: Yönlendiricinizi ve / veya modeminizi yeniden başlatın
  • Dördüncü Çözüm: Dosyalarınızı yedekleyin ve LG G7 ThinQ cihazınızı sıfırlayın
   • Bizimle iletişime geçin
  • Depolanan Wi-Fi ağları silinecek.
  • Kayıtlı bağlı bağlantılar silinecek.
  • Eşleştirilmiş Bluetooth cihazları silinecek.
  • Arka plan veri senkronizasyonu ayarları açık.
  • Müşteri tarafından manuel olarak açılan / kapatılan uygulamalardaki veri kısıtlayıcı ayarları, varsayılan ayarlara sıfırlanacaktır.
  • Ağ seçim modu otomatik olarak ayarlanacaktır.
  • Tercih edilen mobil ağ türü en iyi şekilde ayarlanacaktır.

  Bu işlemi yaptıktan sonra, sadece mobil veri ve WiFi açık kalacak, böylece kullanmak istediğinizde diğer ağ işlevlerini etkinleştirmelisiniz. LG G7 ThinQ'nizdeki tüm ağ ayarlarını nasıl sıfırlayacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  • Ana ekrandan Ayarlar.
  • 'Genel' sekmesine dokunun.
  • Yeniden başlat ve sıfırla> Şebeke ayarları sıfırla> SIFIRLA AYARLAR> Ayarları sıfırla'ya dokunun.
  • Sıfırlamanın tamamlandığını belirtmek için 'Ağ ayarları sıfırlandı' mesajı kısaca yanıp söner.

  Bundan sonra, ağınıza yeniden bağlanmayı deneyin ve doğru şifreyi girin. Bu, bir telefonun bir WiFi ağına bağlanamadığı, ancak bir nedenden ötürü, telefonunuzun hala WiFi ağınıza bağlanamadığında en etkili çözümdür, sonraki prosedürü deneyin.

  Üçüncü çözüm: Yönlendiricinizi ve / veya modeminizi yeniden başlatın

  Kendi WiFi ağınızla ilgili sorun yaşıyorsanız, modemlerinizi, yönlendiricinizi veya kullandığınız başka bir sinyal güçlendiriciniz gibi ağ ekipmanınızı yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz. Özellikle bu bağlantıdan önce bağlantı hızının düştüğünü fark ederseniz, sorunun bu cihazlarda olması ihtimali her zaman vardır.

  Ancak, yalnızca bir kamuya veya başka bir WiFi ağına bağlanmaya çalışıyorsanız, yöneticinin şifreyi değiştirmesi her zaman mümkündür. Bu ağı telefonunuzda unutmayı deneyebilir ve kimlik doğrulamanın geçip geçmediğini görmek için yeniden bağlanmayı deneyebilirsiniz. Ya da, aynı ağa bağlanmak için diğer cihazlarınızı kullanmayı deneyebilirsiniz ve eğer onlar da bağlanamayacaklarsa, telefonunuzun bir sorunu olmaz.

  Dördüncü Çözüm: Dosyalarınızı yedekleyin ve LG G7 ThinQ cihazınızı sıfırlayın

  Her şey, sorunu çözmek için başarısız olursa, bu son çare. Sorun firmware ile yapılmışsa, bir sıfırlama onu düzeltebilir, ancak önemli dosyalarınızı ve verilerinizi, özellikle de telefonunuzun dahili depolama alanına kaydedilenleri, silinecekleri şekilde yedeklediğinizden emin olun.

  1. Ana sıfırlama yapmadan önce dahili hafızadaki tüm verileri yedekleyin.
  2. Cihazı kapatın.
  3. Güç ve Sesi kısma düğmelerini basılı tutun.
  4. LG logosu görüntülendiğinde, Sesi kısma düğmesini basılı tutmaya devam ederken Güç düğmesini hızlıca bırakın ve yeniden tutun.
  5. 'Tüm kullanıcı verilerini sil (LG ve operatör uygulamaları dahil) ve tüm ayarları sıfırla' mesajı görüntülendiğinde, Evet'i vurgulamak için Sesi kıs düğmesini kullanın.
  6. Cihazı sıfırlamak için Güç düğmesine basın.

  Sorun sıfırlama işleminden sonra devam ederse ve ağ cihazlarınızla ilgili olmadığından eminseniz, telefonu bir mağazaya ya da dükkana geri götürmeniz gerekir, böylece bir teknisyen problemi çözecektir. Yaygın bir sorunsa, mağaza hemen biriminizi değiştirebilir.

  Bizimle iletişime geçin

  Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için size bir ücret talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ama aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınıza paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter'da bizi takip ederek kelimeyi yaymayın.

  Ayrıca kontrol etmek isteyebileceğiniz mesajlar:

  • Ekran titreme sorunu ile LG G7 ThinQ nasıl düzeltilir (kolay adımlar)
  • LG G7 ThinQ cihazınızla SMS veya kısa mesaj gönderemeyen ve alamayan [Sorun Giderme Kılavuzu] ile ne yapmalısınız?
  • LG G7 ThinQ'nuzun ekranı titremeye devam ederse ne yapmanız gerekir (kolay adımlar)
  • Açılmayacak LG G7 ThinQ nasıl düzeltilir (kolay adımlar)