LG G8 ThinQ Nasıl Kısa Mesaj Gönderemezsiniz Sorunu

#LG # G8 #ThinQ, geçen Nisan 2019’da piyasaya sürülen birinci sınıf bir üst düzey Android akıllı telefon modelidir. Bu cihaz, ön ve arka tarafında camlı bir Alüminyum çerçeveden yararlanan sağlam bir yapı kalitesine sahiptir. Önde çift selfie kamera sistemi varken arkada bir ikili veya üçlü kamera sistemi (bölgeye bağlı) bulacaksınız. Kaputun altında, 6GB RAM ile eşleştirilen Snapdragon 855 octa çekirdekli işlemci. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde LG G8 ThinQ ile kısa mesaj gönderemezsiniz.

Bu konuda bir LG G8 ThinQ cihazına veya başka bir Android cihaza sahipseniz, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili olabilecek endişeleriniz için size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

LG G8 ThinQ Nasıl Kısa Mesaj Gönderemezsiniz Sorunu

Aşağıda listelenen önerilen sorun giderme adımlarını gerçekleştirmeden önce telefonunuzun en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olun. Bir güncelleme varsa, önce onu indirmenizi ve yüklemenizi öneririm. Bu, eski bir yazılım sürümünün neden olduğu sorunun olasılığını en aza indirecektir.

Bölgenizin iyi bir ağ sinyali olduğunu doğrulayın.

Şebeke sinyali olmayan bir bölgedeyseniz kısa mesaj gönderemez veya alamazsınız. Kapsama ile ilgili bir sorun olup olmadığını doğrulamak için, telefonunuzda şebeke sinyali olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Aynı ağın altındaki diğer cihazların da yakın çevresinde aynı sorunu yaşayıp yaşamadığını da kontrol etmelisiniz.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştir

Cihazınız, performansını artırmak için genellikle geçici verileri depolar. Bazen bu veriler bozulabilir ve bu da telefonda sorun yaşanmasına neden olabilir. Soruna neden olan şey buysa, telefon yazılımınızı yenilemeniz gerekir. Bu, cihazdaki herhangi bir bozuk geçici veriyi ortadan kaldırması gereken telefonu yeniden başlatarak yapılabilir. Bu adım aynı zamanda sorunun çözülmesine yardımcı olabilecek telefon şebekesiyle sıfırlar.

  Güç ve Sesi azaltma tuşunu 45 saniyeye kadar basılı tutun. Aygıt yeniden başlatılıncaya kadar bekleyin.

LG G8 ThinQ cihazının kısa mesaj gönderemediğini kontrol edin.

SIM kartınızı kontrol edin

Sorunun, telefonun SIM kartındaki bir sorundan kaynaklanıyor olabilir. Bu bir SIM kartla ilgili bir sorunsa, telefonu kapatıp SIM kartı çıkararak bunu düzeltebilirsiniz. SIM kartı tekrar takmadan önce birkaç dakika bekleyin, sonra telefonu açın. Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Arızalı bir SIM kartın neden olduğu problemi ortadan kaldırmak için telefonunuzda farklı bir SIM kart kullanmayı da denemelisiniz.

Mesajlaşma uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizle

Bazen mesajlaşma uygulamasında depolanan veriler bozulabilir ve bu soruna neden olabilir. Bunu düzeltmek için mesajlaşma uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizlemeniz gerekir.

  Giriş ekranında, Ayarlar’a dokunun. ‘Genel’ sekmesine,> Uygulamalar ve bildirimlere dokunun. EVET

LG G8 ThinQ cihazının kısa mesaj gönderemediğini kontrol edin.

Sorunun Güvenli Modda olup olmadığını kontrol edin

Bazen Google Play Store’dan indirdiğiniz bir uygulama bu soruna neden olabilir. Soruna neden olanın bu olup olmadığını kontrol etmek için, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekir.

  Ekran açıkken, Güç tuşunu basılı tutun. Görüntülenen seçenekler menüsünde, Güç kapalı tuşunu basılı tutun. Güvenli Mod’da yeniden başlatmanız istendiğinde, Tamam öğesine dokunun. Cihazınız yeniden başlatıldıktan sonra, cihazınızın altındaki Güvenli modu görüntüler. ekran.

Bu modda bir metin mesajı gönderip alabiliyorsanız, sorun indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Ağ ayarlarını sıfırla

Sorunun telefonunuzdaki yanlış bir ağ ayarından kaynaklandığı durumlar vardır. Bu olasılığı ortadan kaldırmak için telefon şebekesi ayarınızı sıfırlamanız gerekir.

Telefon şebekesi ayarlarınızı sıfırladığınızda aşağıdakiler geçerli olacaktır:

  Saklanan Wi-Fi ağları silinecek. Bağlı bağlı bağlantılar silinecek. varsayılan ayarlara göre. İş seçimi modu otomatik olarak ayarlanacaktır. Tercih edilen mobil ağ türü en iyi olarak ayarlanacaktır.

Sıfırlamayı, aşağıda listelenen adımları uygulayarak yapabilirsiniz:

  Herhangi bir ana ekrandan, sola kaydırın ve Ayarlar öğesine dokunun. Genel sekmesini seçin ya da kaydırın ve Sıfırla öğesine dokunun. Sıfırla öğesine dokunun. Ağ ayarları sıfırlama> SIFIRLAMA AYARLARI> Ayarları Sıfırla. tamamlandı.

LG G8 ThinQ cihazının kısa mesaj gönderemediğini kontrol edin.

Önbellek bölümünü sil

Telefonunuz, uygulamaları sorunsuz bir şekilde çalıştırmasına yardımcı olan veri depolama alanında özel bir bölümde veri depolar. Bu veriler bozulursa, cihazda sorunlar oluşabilir. Soruna neden olanın bu olmadığından emin olmak için telefonun önbellek bölümünü silmeniz gerekir.

  Giriş ekranında, Ayarlar’a dokunun. ‘Genel’ sekmesine dokunun. Depolama> Dahili depolama alanına dokunun. Hesaplamanın bitmesi için menü seçeneklerinin bekleyin. Boş alan boşaltın. Geçici dosyalar ve ham dosyalar için dokunun. tepsi geçici dosyaları, CameraTap gelen Ham dosyaları Sil> SİL.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Telefon hala metin mesajı gönderemiyorsa, yapabileceğiniz son sorun giderme adımlarından biri fabrika ayarlarına sıfırlama işlemidir. Bunun telefon verilerinizi sileceğini ve böylece devam etmeden önce telefon verilerini yedeklemenin en iyi yol olduğunu unutmayın.

  Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini gerçekleştirmeden önce verileri dahili hafızaya yedekleyin. Ana ekrandan, Ayarlar. “Genel” sekmesine dokunun. Yeniden Başlat ve Sıfırla seçeneğine dokunun. Fabrika verilerine sıfırla seçeneğine dokunun. İstenirse, SD kartı sil onay kutusuna dokunun. – Tümünü sil – RESET

Ayrıca, donanım tuşlarını kullanarak fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini de yapabilirsiniz.

  Ana sıfırlama yapmadan önce dahili bellekteki tüm verileri yedekleyin. Cihazı kapatın. Gç ve Sesi azaltma düğmelerine basın ve basılı tutun. LG logosu göründüğünde, Sesi basılı tutmaya devam ederken Gç düğmesini hızlıca bırakın ve tekrar basılı tutun ‘Tüm kullanıcı verilerini sil (LG ve taşıyıcı uygulamaları dahil) ve tüm ayarları sıfırla’ mesajı göründüğünde, Evet’i vurgulamak için Sesi azalt düğmesini kullanın. Cihazı sıfırlamak için Güç düğmesine basın.

Sorun sıfırlamadan sonra da devam ediyorsa, bu konuda servis sağlayıcınıza başvurmalısınız.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı çabucak cevaplayacağımızı garanti etmiyoruz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.