LG G8 ThinQ Nasıl MMS Sorunu Gönderemezsiniz

#LG # G8 #ThinQ, geçtiğimiz nisan 2019’da piyasaya sürülen birinci sınıf bir Android akıllı telefon modelidir. Aynı zamanda IP68 sertifikalı ve aynı zamanda camlı bir alüminyum çerçeveden yararlanan bir MIL-STD-810G uyumlu cihazdır. ön ve arka. Corning Gorilla Glass 5 tarafından korunan 1440 x 3120 piksel çözünürlüğe sahip 6.1 inç P-OLED ekrana sahip. Önünde çift selfie kamera sistemi varken arka tarafta çift kamera sistemi var. Kaputun altında, 6GB RAM ile eşleştirilen Snapdragon 855 octa çekirdekli işlemciyi bulacaksınız. Her ne kadar bu telefon herhangi bir büyük problemden muzdarip olmasa da, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde LG G8 ThinQ ile MMS gönderemiyoruz.

Bu konuda bir LG G8 ThinQ cihazına veya başka bir Android cihaza sahipseniz, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili olabilecek endişeleriniz için size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

LG G8 ThinQ Nasıl MMS Sorunu Gönderemezsiniz

Aşağıda listelenen önerilen sorun giderme adımlarından herhangi birini yapmadan önce telefonunuzun en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak daima en iyisidir. Bir güncelleme varsa, önce onu indirmenizi ve yüklemenizi öneririm. Bu, en azından eski bir yazılım sürümünün neden olduğu sorunun olasılığını en aza indirecektir.

Bir MMS mesajını başarılı bir şekilde gönderip alabilmeniz için önce operatörünüzün telefonunuzda ihtiyaç duyacağı iki şey vardır. Öncelikle, telefonunuz aktif bir mobil veri aboneliğine sahip olmalıdır ve güçlü bir mobil veri sinyali, tercihen LTE aldığını gösterir. İkincisi, telefonunuzun doğru APN ayarlarına sahip olması gerekir. Bu ayarlar her operatör için benzersizdir, bu nedenle telefonunuzdaki APN ayarlarını, operatörünüzün kullandıklarıyla karşılaştırdığınızdan ve gerektiğinde gerekli değişiklikleri yaptığınızdan emin olun. Operatör APN ayarlarınızı web sitelerinden veya müşteri hizmetleri yardım hattından alabilirsiniz.

Telefonunuzun APN’sine aşağıdaki adımları izleyerek ulaşabilirsiniz:

    Ana ekrandan, Ayarlar. Net Ağlar ’sekmesine dokunun. Diğer> Mobil ağlar> Erişim Noktası İsimleri.

Telefonunuzun her iki koşulu karşılaması ve sorunun devam etmesi durumunda, aşağıda listelenen ek sorun giderme adımlarına devam etmeniz gerekir.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştir

Bu işlem, soruna neden olabilecek bozuk geçici verileri kaldıracak olan telefon yazılımını yenileyecektir. Bu prosedürü gerçekleştirmek için, cihaz kapatılıncaya kadar yaklaşık 8 saniye kadar Güç düğmesini ve Sesi Azalt düğmesini basılı tutun, sonra bırakın. Bu yapıldıktan sonra bir MMS göndermeyi deneyin.

Mesajlaşma uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizle

Bazen kısa mesaj uygulamasında bozuk veri bulunması bu soruna neden olabilir. Bu olasılığı ortadan kaldırmak için, kısa mesaj uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizlemeniz gerekir.

    Giriş ekranında, Ayarlar’a dokunun. ‘Genel’ sekmesine,> Uygulamalar ve bildirimlere dokunun. Uygulama bilgisine dokunun. AllTap (Mesajlaşma) uygulamasına, ardından Depolama’ya dokunun.

LG G8 ThinQ’un MMS gönderemediğinden emin olun, sorun hala devam ediyor.

Sorunun Güvenli Modda olup olmadığını kontrol edin

Google Play Store’dan indirdiğiniz bir uygulamanın yüklendiğinde telefonda sorunlara neden olabileceği durumlar vardır. İndirdiğiniz bir uygulamanın soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için, telefonu yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalıştırılmasına izin verildiğinden Güvenli Modda başlatmanız gerekir.

    Ekran açıkken, Güç tuşunu basılı tutun. Görüntülenen seçenekler menüsünde, Gücü kapatın ve basılı tutun. Güvenli Modda yeniden başlatmanız istendiğinde, Tamam öğesine dokunun. Cihaz yeniden başladığında, cihazın altındaki Güvenli modu görüntüler. ekran.

LG G8 ThinQ’un MMS gönderemediğinden emin olun, sorun hala devam ediyor. Sorunun bu modda ortaya çıkmaması durumunda, büyük olasılıkla yüklediğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyordur. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Bu soruna neden olan uygulamayı bulmak bir deneme yanılma yöntemi olacaktır. Telefonu normal şekilde başlatın ve sorun oluşmadan önce en son indirdiğiniz uygulamayı kaldırın. Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra sorun artık oluşana kadar bu adımı tekrarlayın. Bu uygulama büyük olasılıkla soruna neden olan şeydir.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonun özel bölümünde depolanan önbellek verilerinin bozulabileceği durumlar vardır. Bu olduğunda, bu genellikle telefonda bazı sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olanın bu olasılığını ortadan kaldırmak için, telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

    Giriş ekranında, Ayarlar’a dokunun. ‘Genel’ sekmesine dokunun. Depolama> Dahili depolama alanına dokunun. Hesaplamanın bitmesi için menü seçeneklerinin bekleyin. tepsi geçici dosyaları, kameradan Ham dosyalar. dokunun Sil> SİL

LG G8 ThinQ’un MMS gönderemediğinden emin olun, sorun hala devam ediyor.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Yukarıdaki adımların LG G8 ThinQ cihazını tamir edememesi durumunda MMS mesajı gönderilemiyorsa, son seçeneğiniz fabrika ayarlarına sıfırlama işlemidir. Sıfırlama yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun çünkü işlem sırasında bu işlem silinir.

    Cihazı kapatın. Gç ve Sesi azaltma düğmelerine basın ve basılı tutun. LG logosu göründüğünde, Sesi azaltma düğmesini basılı tutarken devam ederken Gç düğmesini hızlı bir şekilde bırakın ve yeniden tutun. ve operatör uygulamaları) ve tüm ayarları sıfırla mesajı görüntülenir, Evet’i vurgulamak için Sesi azalt düğmesini kullanın. Cihazı sıfırlamak için Güç düğmesine basın.

Sıfırlama işlemi tamamlandıktan sonra telefonunuzu tekrar kurun, ardından sorunun devam edip etmediğini kontrol edin. Bu durumda, bu konuyla ilgili olarak operatörünüze danışmalısınız.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.