LG G8 ThinQ nem tespit hatası sorunu nasıl düzeltilir

#LG # G8 #ThinQ, geçen Nisan 2019’da piyasaya sunulan en yeni premium Android akıllı telefon modellerinden biridir. Aynı zamanda IP68 sertifikalı bir MIL-STD-810G uyumlu cihazdır. Bu telefon, hem önünde hem de arkasında camlı bir Alüminyum çerçeve kullanan sağlam bir yapı kalitesine sahip. Corning Gorilla Glass 5 tarafından korunan 1440 x 3120 piksel çözünürlüğe sahip 6.1 inç P-OLED ekrana sahip. Önünde çift selfie kamera sistemi varken arka tarafta çift kamera sistemi var. Kaputun altında, 6GB RAM ile eşleştirilen Snapdragon 855 octa çekirdekli işlemciyi bulacaksınız. Her ne kadar bu telefon herhangi bir büyük problemden muzdarip olmasa da, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, nem tespit hatası nedeniyle bloke olmuş LG G8 ThinQ şarjını çözeceğiz.

Bu konuda bir LG G8 ThinQ cihazına veya başka bir Android cihaza sahipseniz, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili olabilecek endişeleriniz için size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

LG G8 ThinQ nem tespit hatası sorunu nasıl düzeltilir

Bazen “USB portunda nem tespit edildi” yazan bir hata mesajı ile karşılaşabilirsiniz. Şarjı hemen durdurun ve USB kablosunu çıkarın. Cihazınızda şarj etmeden önce USB bağlantı noktasının ve şarj kablosunun nemsiz olduğundan emin olun ”. Bu, genellikle şarj bağlantı noktası ıslakken telefonunuzda görünür. Bu olduğunda telefonunuzu şarj edemezsiniz ve bunu düzeltmenin bir yolu şarj portunun kuru olduğundan emin olmaktır. Telefonunuzun dış kısmını kuru bir bezle silin, ardından telefon şarj bağlantı noktasındaki nemi almak için bir saç kurutma makinesi kullanın. Ayrıca telefonu birkaç saat serin ve kuru bir yere yerleştirerek nemin doğal olarak buharlaşmasını sağlayabilirsiniz. Telefon kuruduktan sonra hala hata mesajı alıp almadığınızı kontrol edin.

Sorun devam ederse veya telefon su ile temas etmemiş olsa bile gerçekleşirse, aşağıda listelenen sorun giderme adımlarını uygulayın.

Telefon yazılımınızın güncellendiğinden emin olun

Telefonunuzun yazılım sürümünü kontrol etmeli ve en son sürümde çalıştığından emin olmalısınız. Bir güncelleme varsa, önce onu indirmenizi ve yüklemenizi öneririm. Güncelleştirmeyi almak için telefonunuzu LG PC Suite yazılımının en son sürümüyle bir bilgisayara bağlayabilirsiniz. Bu, eski bir yazılım sürümünün neden olduğu sorunun olasılığını en aza indirecektir.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştir

Telefonunuz daha iyi performans göstermesine yardımcı olmak için genellikle en sık kullanılan verileri kaydeder. Ancak bu veriler bazen bozulabilir ve bu soruna neden olabilir. Bu suçlu ise, yumuşak bir sıfırlama yapmanız gerekecektir. Bu prosedürü gerçekleştirmek için, cihaz kapatılıncaya kadar yaklaşık 8 saniye kadar Güç düğmesini ve Sesi Azalt düğmesini basılı tutun, sonra bırakın. Bu yapıldıktan sonra, nem tespit hatası nedeniyle hala sorun olup olmadığını LG G8 ThinQ şarjın bloke edip etmediğini kontrol edin.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

Google Play Store’dan indirdiğiniz bir uygulamanın yüklendiğinde telefonda sorunlara yol açması olasıdır. Bu genellikle uygulamada bazı hatalar olduğunda veya telefonunuzla uyumluluk sorunları olduğunda olur. İndirdiğiniz bir uygulamanın soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için, telefonu yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalıştırılmasına izin verildiğinden Güvenli Modda başlatmanız gerekir.

    Ekran açıkken, Güç tuşunu basılı tutun. Görüntülenen seçenekler menüsünde, Kapat ve yeniden başlat öğesine dokunun. Cihaz yeniden başlatılacak ve Güvenli mod kaplaması artık ekranda görünmeyecektir.

LG G8 ThinQ şarjının nem algılanan hata nedeniyle hala tıkalı olup olmadığını kontrol edin. Sorunun bu modda ortaya çıkmaması durumunda, büyük olasılıkla yüklediğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyordur. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Bazen, telefonun özel bölümünde depolanan önbellek verileri bozulabilir. Bu olduğunda, bu genellikle telefonda bazı sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olanın bu olasılığını ortadan kaldırmak için, telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

    Giriş ekranında, Ayarlar’a dokunun. ‘Genel’ sekmesine dokunun. Depolama> Dahili depolama alanına dokunun. Hesaplamanın bitmesi için menü seçeneklerinin beklemesi. Boş alan açın. Geçici dosyalar ve ham dosyalar için dokunun. Aşağıdaki seçenekleri seçin: Önbelleğe alınmış veriler, Klip tepsi geçici dosyaları, kameradan Ham dosyalar. dokunun Sil> SİL

LG G8 ThinQ şarjının nem algılanan hata nedeniyle hala tıkalı olup olmadığını kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Yukarıdaki adımların tespit edilememesi durumunda, LG G8 ThinQ şarjının nem tespit hatası nedeniyle bloke olması durumunda son seçeneğiniz fabrika ayarlarına sıfırlamaktır. Sıfırlama yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun çünkü işlem sırasında bu işlem silinir.

    Cihazı kapatın. Gç ve Sesi azaltma düğmelerine basın ve basılı tutun. LG logosu göründüğünde, Sesi azaltma düğmesini basılı tutmaya devam ederken Gç düğmesini hızlı bir şekilde bırakın ve tekrar basılı tutun. ve operatör uygulamaları) ve tüm ayarları sıfırla mesajı görüntülenir, Evet’i vurgulamak için Sesi azalt düğmesini kullanın. Cihazı sıfırlamak için Güç düğmesine basın.

Sıfırlama işlemi tamamlandıktan sonra telefonunuzu tekrar kurun, ancak henüz herhangi bir uygulama yüklemeyin, ardından sorunun devam edip etmediğini kontrol edin. Eğer öyleyse, bu durum büyük olasılıkla hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanmaktadır, bu durumda telefonu bir servis merkezine getirmeniz ve kontrol ettirmeniz gerekir.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.