LG G8S ThinQ Nasıl Kısa Mesaj Gönderemezsiniz Sorunu

#LG # G8S #ThinQ, ilk olarak Haziran 2019’da piyasaya sürülen üst düzey bir Android akıllı telefon modelidir. Ön ve arka tarafında camlı bir alüminyum çerçeve kullanan iyi bir yapı kalitesine sahiptir. Bu telefon, Corning Gorilla Glass 5 tarafından korunan 1080 x 2248 piksel çözünürlüğe sahip 6.21 inç G-OLED ekran kullanıyor. Önünde çift selfie kamera sistemi varken arka tarafta üçlü kamera sistemi var. Kaputun altında, 6GB RAM ile eşleştirilen Snapdragon 855 octa çekirdekli işlemciyi bulacaksınız. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde LG G8S ile kısa mesaj gönderemiyoruz sorununu çözeceğiz.

Bu konuda bir LG G8S ThinQ cihazına veya başka bir Android cihaza sahipseniz, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili olabilecek endişeleriniz için size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

LG G8S ThinQ Nasıl Kısa Mesaj Gönderemezsiniz Sorunu

Aşağıda listelenen önerilen sorun giderme adımlarını gerçekleştirmeden önce telefonunuzun en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmalısınız. Bir güncelleme varsa, önce onu indirmenizi ve yüklemenizi öneririm. Bu, eski bir yazılım sürümünün neden olduğu sorunun olasılığını en aza indirecektir.

Bölgenizin iyi bir ağ sinyali olduğunu doğrulayın.

Şebeke sinyali olmayan bir bölgedeyseniz kısa mesaj gönderemez veya alamazsınız. Bunun kapsamaya bağlı bir sorun olup olmadığını doğrulamak için, aynı ağın altındaki diğer cihazların da yakın çevresinde aynı sorunu yaşayıp yaşamadığını kontrol edebilirsiniz.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştir

Cihazınız, performansını artırmak için genellikle geçici verileri depolar. Bu verilerin bozulmasına neden olabilecek, bu da telefonda sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir. Soruna neden olan şey buysa, telefon yazılımınızı yenilemeniz gerekir. Bu, cihazdaki herhangi bir bozuk geçici veriyi ortadan kaldırması gereken telefonu yeniden başlatarak yapılabilir. Bu adım, bu durumda gerekli olan telefona ağ bağlantısını da sıfırlar.

  Güç ve Sesi azaltma tuşunu 45 saniye kadar basılı tutun. Aygıt yeniden başlatılıncaya kadar bekleyin.

LG G8S ThinQ’un kısa mesaj gönderemediğini kontrol edin, sorun hala devam ediyor.

SIM kartınızı kontrol edin

Bazen sorun telefon SIM kartındaki bir sorundan kaynaklanır. Bu, SIM kartla ilgili bir sorunsa, telefonu kapatıp SIM kartı çıkararak bu durum düzeltilebilir. SIM kartı tekrar takmadan önce birkaç dakika bekleyin, ardından telefonu açın. Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Arızalı bir SIM kartın neden olduğu problemi ortadan kaldırmak için telefonunuzda farklı bir SIM kart kullanmayı da denemelisiniz.

Mesajlaşma uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizle

Bazen mesajlaşma uygulamasında depolanan veriler bozulabilir ve mesajlaşma sorunlarına neden olabilir. Soruna neden olanın bu olmadığından emin olmak için mesajlaşma uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizlemeniz gerekir.

  Giriş ekranında, Ayarlar’a dokunun. ‘Genel’ sekmesine,> Uygulamalar ve bildirimlere dokunun. EVET

LG G8S ThinQ’un kısa mesaj gönderemediğini kontrol edin, sorun hala devam ediyor.

Sorunun Güvenli Modda olup olmadığını kontrol edin

Bazen indirdiğiniz bir uygulama bu soruna neden olabilir. Soruna neden olanın bu olup olmadığını kontrol etmek için, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekir.

  Ekran açıkken, Güç tuşunu basılı tutun. Görüntülenen seçenekler menüsünde, Gücü kapatın ve basılı tutun. ekran.

Bu modda bir metin mesajı gönderip alabiliyorsanız, sorun indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Ağ ayarlarını sıfırla

Sorunun telefonunuzdaki yanlış bir ağ ayarından kaynaklandığı durumlar vardır. Bu olasılığı ortadan kaldırmak için telefon şebekesi ayarınızı sıfırlamanız gerekir.

Telefon şebekesi ayarlarınızı sıfırladığınızda aşağıdakiler geçerli olacaktır:

  Saklanan Wi-Fi ağları silinecek. Bağlı bağlı bağlantılar silinecek. Eşleştirilmiş Bluetooth cihazları silinecek. Arka plan veri senkronizasyon ayarları açılacak. Müşteri tarafından elle açılıp kapatılan uygulamalarda kısıtlayıcı ayarlar sıfırlanacak varsayılan ayarlara göre. İş seçimi modu otomatik olarak ayarlanacaktır. Tercih edilen mobil şebeke türü en iyi değere ayarlanacaktır.

Sıfırlamayı, aşağıda listelenen adımları uygulayarak yapabilirsiniz:

  Herhangi bir ana ekrandan, sola kaydırın ve Ayarlar öğesine dokunun. Genel sekmesini seçin veya kaydırın ve Sıfırla öğesine dokunun ve Sıfırla öğesine dokunun. Ağ ayarları sıfırlama> SIFIRLAMA AYARLARI> Ayarları Sıfırla. tamamlandı.

LG G8S ThinQ’un kısa mesaj gönderemediğini kontrol edin, sorun hala devam ediyor.

Önbellek bölümünü sil

Telefonunuz geçici verileri, cihazın uygulamaları sorunsuz bir şekilde çalıştırmasına yardımcı olan kendi depolama alanında özel bir bölümde saklar. Bu veriler bozulursa, cihazda sorunlar oluşabilir. Soruna neden olanın bu olmadığından emin olmak için telefonun önbellek bölümünü silmeniz gerekir.

  Giriş ekranında, Ayarlar’a dokunun. ‘Genel’ sekmesine dokunun. Depolama> Dahili depolama alanına dokunun. Hesaplamanın bitmesi için menü seçeneklerinin beklemesi. Boş alan açın. Geçici dosyalar ve ham dosyalar için dokunun. Aşağıdaki seçenekleri seçin: Önbelleğe alınmış veriler, Klip tepsi geçici dosyaları, CameraTap gelen Ham dosyaları Sil> SİL.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Telefon hala metin mesajı gönderemiyorsa gerçekleştirebileceğiniz son sorun giderme adımlarından biri fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bunun telefon verilerinizi sileceğini ve böylece devam etmeden önce telefon verilerini yedeklemenin en iyisi olduğunu unutmayın.

  Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini gerçekleştirmeden önce verileri dahili hafızaya yedekleyin. Ana ekrandan, Ayarlar.’Genel ‘sekmesine dokunun. Yeniden Başlat ve Sıfırla. Fabrika verilerine sıfırla. – Tümünü sil – RESET

Ayrıca, donanım tuşlarını kullanarak fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini de yapabilirsiniz.

  Ana sıfırlama yapmadan önce dahili bellekteki tüm verileri yedekleyin. Cihazı kapatın. Gç ve Sesi azaltma düğmelerine basın ve basılı tutun. LG logosu göründüğünde, Sesi basılı tutmaya devam ederken Gç düğmesini hızlıca bırakın ve tekrar basılı tutun ‘Tüm kullanıcı verilerini sil (LG ve taşıyıcı uygulamaları dahil) ve tüm ayarları sıfırla’ mesajı göründüğünde, Evet’i vurgulamak için Sesi azalt düğmesini kullanın. Cihazı sıfırlamak için Güç düğmesine basın.

Sıfırlamadan sonra sorun hala devam ediyorsa, bu sorunla ilgili servis sağlayıcınıza başvurmanız gerekir.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı çabucak cevaplayacağımızı garanti etmiyoruz. Size yardımcı olabilirsek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.