LG K30 Ekran Titrek Sorunu Nasıl Onarılır

#LG # K30, birkaç iyi özelliğe sahip, geçen yıl geç saatlerde piyasaya sürülen bir orta sınıf Android akıllı telefon. Bu telefon 720 x 1280 piksel çözünürlüğe sahip 5,3 inç IPS LCD ekrana sahip. Önünde tek bir 13MP arka kamera ve tek bir 5MP selfie kamera var. Kaputun altında, 2GB RAM ile birleştirildiğinde cihazın uygulamaları sorunsuzca çalıştırmasını sağlayan Snapdragon 425 işlemci var. Her ne kadar bu güçlü bir performans telefonu olsa da, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde LG K30 ekran titremesi sorununu çözeceğiz.

Bu konuda bir LG K30 veya başka bir Android cihaza sahipseniz, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

LG K30 Ekran Titrek Sorunu Nasıl Onarılır

Bu özel sorun için önerilen sorun giderme adımlarından herhangi birini yapmadan önce, telefonunuzun ilk önce en yeni yazılım sürümünde çalıştığından emin olun. Bir güncelleme varsa, önce onu indirmenizi ve yüklemenizi öneririm. En son yazılım sürümünü yükledikten sonra, aşağıda listelenen sorun giderme adımlarını uygulayın.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştir

Bu durumda yapmanız gereken ilk şey, yazılım sıfırlaması ile yapılabilecek telefon yazılımını yenilemektir. Bu genellikle yanıt vermeyen bir cihazda yapılsa da, bu durumda da çalışması gerekir. Bu adımı gerçekleştirmek için, sadece yaklaşık 8 saniye sonra güç kesilinceye kadar Güç düğmesini ve Ses Kısma düğmesini basılı tutun, sonra bırakın. Telefonunuz yeniden başlatılmalıdır. Bu yapıldıktan sonra ekranın titremeye devam edip etmediğini kontrol edin.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

Bazen Google Play Store’dan indirdiğiniz bir uygulama yüklendiğinde LG K30 ekranının titremesine neden olabilir. Bu, söz konusu uygulamada hala hatalar varsa veya cihazınızla uyumluluk sorunları varsa oluşur. İndirdiğiniz bir uygulamanın soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekir.

    Ekran açıkken, Güç tuşunu basılı tutun.

Sorunun bu modda ortaya çıkmaması durumunda, büyük olasılıkla yüklediğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyordur. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Hangi uygulamanın soruna neden olduğunu bulmak için telefonu normal şekilde başlatmanız ve ardından bir uygulamayı kaldırmanız gerekir. Uygulama kaldırıldıktan sonra ekranın titremeye başladığını kontrol edin. Ekran titremeye başlayana kadar bunu tekrarlayın. Kaldırdığınız son uygulama büyük olasılıkla suçludur.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Bazen, telefonun özel bölümünde depolanan önbellek verileri bozulabilir. Bu olduğunda, bu genellikle telefonda bazı sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olanın bu olasılığını ortadan kaldırmak için telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

    Giriş ekranından, Ayarlar’a dokunun. ‘Genel’ sekmesine dokunun. Depolama> Dahili depolama’ya dokunun. tepsi geçici dosyaları, kameradan Ham dosyalar. dokunun Sil> SİL

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Yukarıdaki adımların LG K30 ekran titremesi sorununu çözmemesi durumunda son seçeneğiniz fabrika ayarlarına sıfırlamaktır. Sıfırlama yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun çünkü işlem sırasında bu işlem silinir.

    Aygıtı kapatın. Güç ve Sesi azaltma düğmelerine basın ve basılı tutun. LG logosu göründüğünde, Sesi azaltma düğmesini basılı tutarken devam ederken Güç düğmesini hızlıca bırakın ve yeniden basılı tutun. ve operatör uygulamaları) ve tüm ayarları sıfırla mesajı görüntülenir, Evet’i vurgulamak için Sesi azalt düğmesini kullanın. Cihazı sıfırlamak için Güç düğmesine basın.

Sıfırlama işlemi tamamlandıktan sonra telefonunuzu tekrar kurun, ancak henüz herhangi bir uygulama yüklemeyin, ardından ekranın titremeye başladığını kontrol edin. Eğer öyleyse, bu durum büyük olasılıkla hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanmaktadır, bu durumda telefonu bir servis merkezine getirmeniz ve kontrol ettirmeniz gerekir.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.