LG K30 Nasıl Açılmıyor Sorununu Çözme

#LG # K30, geçen yıl piyasaya sürülen metal ve cam tasarımı kullanan orta sınıf bir Android akıllı telefon. İletişimi kolaylaştıran temel özelliklerin çoğunu sağlar. Bu model, HD çözünürlükte 5.3 inç IPS LCD ekrana sahipken, kaputun altında 2GB RAM ile eşleştirilmiş enerji tasarruflu bir Snapdragon 425 işlemci var. Bu sağlam bir performans cihazı olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, K30’un açılmayacağı sorununu ele alacağız.

Bir LG K30 veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, doğru bir değerlendirme yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebilmesi için olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışmanızı rica ediyoruz.

LG K30 Nasıl Açılmıyor Sorununu Çözme

Telefonunuzun ilk yapmanız gerekmediğini öğrendiğinizde, pilinin yeterli şarj olduğundan emin olmaktır. Telefon sahiplerinin telefonlarını şarj etmeyi unuttukları ve hemen hasar gördüğünü düşündükleri birkaç durum olmuştur. Cihazı şarj etmek için aşağıda listelenen adımları izleyin.

    Telefonun şarj bağlantı noktasını basınçlı hava kullanarak temizleyin. Bu bağlantı noktasında sıkışmış kir ve kalıntıların temizlendiğinden emin olun. Duvar şarj cihazını kullanarak telefonu tam olarak şarj edin. Telefonun şarj olmaması durumunda farklı bir şarj kablosu ve duvar şarj cihazı kullanmayı deneyin. Duvar şarj cihazını kullanarak şarj işleminin başarısız olması durumunda telefonu bilgisayarın USB bağlantı noktasından şarj etmeyi de denemelisiniz.

Pil tamamen şarj olduktan sonra telefonu açmayı deneyin. Hala açılmazsa, aşağıda listelenen ek sorun giderme adımlarına devam edin.

Yazılımdan sıfırlama gerçekleştirme

Küçük bir yazılım aksaklığından kaynaklanan sorunun olasılığını ortadan kaldırmak için telefon yazılımını yenilemeye çalışın. Bu, cihazı yeniden başlatarak kolayca yapılabilir. Cihaz kapanana kadar Güç düğmesini ve Sesi Kısma düğmesini yaklaşık 8 saniye basılı tutun, sonra bırakın.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

İndirdiğiniz bir uygulamanın, yüklendiklerinde telefonda sorunlara neden olacağı durumlar vardır. İndirdiğiniz bir uygulamanın soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekir.

    Güç düğmesine basın ve telefon yeniden başlatıldığında ses kısma düğmesini basılı tutmaya başlayın. Güvenli modu gördüğünüzde Sesi Kısma işlevini bırakın.

Telefon bu modda açılırsa, sorun indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonun özel bölümünde saklanan önbelleğe alınan verilerin bozulabileceği durumlar vardır. Bu olduğunda, bu genellikle telefonda belirli sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olan şeyin bu olduğunu ortadan kaldırmak için telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

    Telefonu kapatın. Aşağıdaki tuşları aynı anda basılı tutun: Sesi Kısma Tuşu + Güç / Kilit Tuşu yaklaşık 10 saniye süreyle. Sistem kurtarma ekranı görüntülendiğinde her iki tuşu da serbest bırakın. önbellek seçeneğini ve ardından seçmek için güç tuşunu seçin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama

Telefonun hala açılmaması durumunda gerçekleştirebileceğiniz son sorun giderme adımı fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bunun telefon verilerinizi sileceğini unutmayın.

    Aşağıdaki tuşları aynı anda basılı tutun: Sesi Kısma Tuşu + Güç / Kilit Tuşu yaklaşık 10 saniye süreyle. Sistem kurtarma ekranı görüntülendiğinde her iki tuşu da bırakın. Veri Sıfırlama seçeneği, ardından seçmek için açma / kapatma tuşu

Yukarıdaki adımların sorunu çözememesi durumunda, telefonu bir servis merkezine getirmeniz ve arızalı bir donanım bileşeninden kaynaklanmış olabileceğinden kontrol ettirmeniz gerekir.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuyoruz ancak hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.