LG K30 Açılmama Sorunu Nasıl Onarılır

#LG # K30, metal ve cam tasarımı kullanan, geçen yıl piyasaya sürülen bir orta sınıf Android akıllı telefon. İletişimi kolaylaştıran temel özelliklerin çoğunu sağlar. Bu model HD çözünürlüğünde 5.3 inç IPS LCD ekrana sahipken, kaputun altında 2GB RAM ile eşleştirilen enerji tasarruflu Snapdragon 425 işlemci bulunuyor. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde K30 ile başa çıkacağız.

Bu konuda bir LG K30 veya başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

LG K30 Sorun Açılmıyor Nasıl Onarılır

Telefonunuzun açılmadığını öğrendiğinizde, yapmanız gereken ilk şey, pilinin yeterli düzeyde şarj olduğundan emin olmaktır. Telefon sahiplerinin telefonlarını şarj etmeyi unuttukları ve derhal hasar gördüğünü düşündükleri birkaç durum oldu. Cihazı şarj etmek için aşağıda listelenen adımları izleyin.

 • Telefonun şarj portunu basınçlı hava kabı kullanarak temizleyin. Bu portta sıkışan kir veya döküntülerin temizlendiğinden emin olun.
 • Telefonu duvardaki şarj cihazını kullanarak tam olarak şarj edin.
 • Telefon şarj olmazsa, farklı bir şarj kablosu ve duvar şarj cihazı kullanmayı deneyin. Ayrıca, duvar şarj aletini kullanarak şarj etmenin başarısız olması durumunda telefonu bir bilgisayarın USB portundan şarj etmeyi de denemelisiniz.

Batarya tam olarak şarj olduğunda, telefonu açmayı deneyin. Hala açılmıyorsa, aşağıda listelenen sorun giderme adımlarına devam edin.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştirin

Küçük bir yazılım aksaklığından kaynaklanabilecek problemi ortadan kaldırmak için telefon yazılımını yenilemeye çalışın. Bu, sadece cihazı yeniden başlatarak kolayca yapılabilir. Aygıt kapanana, yaklaşık 8 saniye sonra Güç düğmesine ve Sesi Azalt düğmesine basın ve sonra bırakın.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

İndirdiğiniz bir uygulamanın yüklendiğinde telefonda sorunlara neden olacağı durumlar vardır. İndirdiğiniz bir uygulamanın soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için telefonu yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalıştırılmasına izin verildiğinden Güvenli Modda başlatmanız gerekir.

 • Güç düğmesine basın ve telefon yeniden başlatıldığında, sesi kısma düğmesini basılı tutmaya başlayın.
 • Güvenli mod gördüğünüzde Sesi Azaltın.

Telefon bu modda açılırsa, sorun indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonun özel bölümünde depolanan önbellek verilerinin bozulabileceği durumlar vardır. Bu olduğunda, bu genellikle telefonda bazı sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olanın bu olasılığını ortadan kaldırmak için, telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

 • Telefonu kapat.
 • Aşağıdaki tuşları aynı anda basılı tutun: Sesi Azaltma Tuşu + Gç / Kilit Tuşu yaklaşık 10 saniye basılı tutun.
 • Sistem kurtarma ekranı görüntülendiğinde her iki tuşu da bırakın.
 • Önbelleği sil seçeneğini vurgulamak için ses tuşuna, ardından seçmek için güç tuşuna basın.
 • Telefonu tekrar başlatın.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Telefonun hala açılmaması durumunda gerçekleştirebileceğiniz en son sorun giderme adımı fabrika ayarlarına sıfırlama işlemidir. Bunun telefon verilerinizi sileceğini unutmayın.

 • Telefonu kapat.
 • Aşağıdaki tuşları aynı anda basılı tutun: Sesi Azaltma Tuşu + Gç / Kilit Tuşu yaklaşık 10 saniye basılı tutun.
 • Sistem kurtarma ekranı görüntülendiğinde her iki tuşu da bırakın.
 • Fabrika Ayarlarına Sıfırlama seçeneğini vurgulamak için ses tuşuna, ardından seçmek için güç tuşuna basın.
 • Telefonu tekrar başlatın.

Yukarıdaki adımların sorunu çözmemesi durumunda, telefonu bir servis merkezine götürmeniz ve bunun zaten hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanmış olabileceğinden kontrol ettirmeniz gerekir.