LG K8 Siyah Ekran Ölüm Sorunu Nasıl Onarılır

#LG # K8, geçen Haziran 2018’de yayınlanan en son modeliyle bir bütçe Android akıllı telefon modelidir. Plastik bir gövdeden yapılmış sağlam bir yapı kalitesine ve tarafından korunan 720 x 1280 piksel çözünürlüğe sahip 5 inç IPS LCD ekrana sahiptir. Corning Gorilla Glass 3. Önünde tek bir 8MP arka kamera ve bir de 5MP selfie kamera kullanıyor. Kaputun altında, 2 GB RAM ile eşleştirilen Snapdragon 425 dört çekirdekli işlemci var. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, LG K8 Ölüm Ekranında Siyah sorunu ele alacağız.

Bu konuda bir LG K8 veya başka bir Android cihaza sahipseniz, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili olabilecek endişeleriniz için size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

LG K8 Siyah Ekran Ölüm Sorunu Nasıl Onarılır

Ölümün Siyah Ekranı sorunu, ekranda hiçbir şey görülemediğinde telefona verilen bir terimdir. Telefonunuz hala açık ve bildirimler alıyor olabilir, ancak ekran yalnızca siyah kalır veya tamamen kapalı olabilir ve yanıt vermeyebilir. Bu sorun genellikle telefon kapatıldıktan, suya batırıldıktan hemen sonra ortaya çıkar veya bir yazılım arızası nedeniyle de olabilir. Aşağıda, bu sorunu çözmek için yapmanız gereken önerilen sorun giderme adımları listelenmiştir.

Telefonu şarj et

Bu durumda yapmanız gereken ilk şey, boşalmış bir bataryanın neden olabileceği sorunu ortadan kaldırmaktır. Telefonu şarj etmek için aşağıda listelenen adımları izleyin.

    Telefonun şarj portunu, içine sıkışmış kir veya döküntülerin temizlendiğinden emin olarak bir basınçlı hava kabı kullanarak temizleyin. Telefonu duvar şarj cihazını kullanarak tam olarak şarj edin. Telefon şarj olmazsa, farklı bir şarj kablosu ve duvar şarj cihazı kullanmayı deneyin. Duvar şarj aletini kullanarak şarj etmenin başarısız olması durumunda telefonu bir bilgisayarın USB portundan şarj etmeyi de denemelisiniz.

Telefonun şarjı yeterli olduğunda, cihazı açmayı denemelisiniz ve sorunun devam edip etmediğini kontrol etmelisiniz.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştir

Telefonda depolanan geçici verilerin bozulma ve bu soruna neden olma ihtimali vardır. Bunu düzeltmek için, yazılım sıfırlaması ile yapılabilecek telefon yazılımını yenilemeniz gerekir. Cihaz kapanana kadar, yaklaşık 8 saniye sonra Güç düğmesini ve Sesi Azalt düğmesini basılı tutmanız ve ardından bırakmanız yeterlidir. Bu yapıldıktan sonra, LG K8 Siyah Ekran Ölüm Durumunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

Bazen Google Play Store’dan indirdiğiniz bir uygulama bu soruna neden olabilir. Bu genellikle uygulamanın bazı hataları varsa veya telefonla uyumlu değilse gerçekleşir. İndirdiğiniz bir uygulamanın soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekir.

    Güç tuşunu basılı tutun. Görüntülenen seçenekler menüsünde, Güç tuşunu basılı tutun. Güvenli Modda yeniden başlatmanız istendiğinde, AÇMA düğmesine dokunun. Cihazınız yeniden başlatıldıktan sonra, ekranın altında Güvenli mod görüntülenir.

Sorunun bu modda ortaya çıkmaması durumunda, büyük olasılıkla yüklediğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyordur. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Hangi uygulamaya bu soruna neden olduğunu bulmak için bir deneme yanılma yöntemi yapmanız gerekir. Telefonu normal şekilde başlatın ve bir uygulamayı kaldırın. Bu yapıldıktan sonra, sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin. Artık sorun oluşana kadar bu adımı tekrarlayın. Kaldırdığınız son uygulama büyük olasılıkla suçludur.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Bazen, telefonun özel bölümünde depolanan önbellek verileri bozulabilir. Bu olduğunda, bu genellikle telefonda bazı sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olanın bu olasılığını ortadan kaldırmak için, telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

    Güç düğmesini ve ses kısma düğmesini basılı tutun. Sistem Kurtarma ekranı göründüğünde iki düğmeyi de bırakın. Önbelleği Sil seçeneğine gitmek için ses düğmelerini kullanın ve onaylamak için güç düğmesine basın. Cihazı yeniden başlatın.

LG K8 Siyah Ekran Ölüm sorununun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Yukarıdaki adımların LG K8 Siyah Ekran Ölüm sorununu çözemediği durumda, son seçeneğiniz kurtarma modundan fabrika ayarlarına sıfırlama yapmaktır. Bu işlemin telefon verilerinizi sileceğini unutmayın; bu adıma geçmeden önce cihazınızın içeriğinin yedek bir kopyasının olduğundan emin olun.

    Cihazı kapatın. Gç ve Sesi azaltma düğmelerine basın ve basılı tutun. LG logosu göründüğünde, Sesi azaltma düğmesini basılı tutarken devam ederken Gç düğmesini hızlı bir şekilde bırakın ve yeniden tutun. ve operatör uygulamaları) ve tüm ayarları sıfırla mesajı görüntülenir, Evet’i vurgulamak için Sesi azalt düğmesini kullanın. Cihazı sıfırlamak için Güç düğmesine basın.

Sıfırlama tamamlandığında, sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin. Eğer öyleyse, bu durum büyük olasılıkla hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanmaktadır, bu durumda telefonu bir servis merkezine getirmeniz ve kontrol ettirmeniz gerekir.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.