LG Q Stylo 4 Black Screen of Death Issue Nasıl Onarılır

#LG # QStylo4, Haziran 2018’de piyasaya sürülen yerleşik bir stylus ile birlikte gelen orta sınıf bir Android akıllı telefon. Bu telefon, 1080 x 2160 piksel çözünürlüğe sahip 6.2 inç IPS LCD ekrana sahip. Kaputun altında 2GB RAM ile eşleştirilmiş bir Snapdragon 450 işlemci bulacaksınız. Bu sağlam bir performans cihazı olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, LG Q Stylo 4 Siyah Ekran Ölüm sorununu ele alacağız.

Bir LG Q Stylo 4 veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

LG Q Stylo 4 Black Screen of Death Issue Nasıl Onarılır

Bir Android cihazda meydana gelebilecek önemli bir sorun, ekranının siyah kalmasıdır. Bu sorun ortaya çıktığında, telefon hala açık olabilir ve bildirimler alabilir, ancak ekranında hiçbir şey görülemez veya tamamen kapalı olabilir ve hiç yanıt vermeyebilir. Ölümün Siyah Ekranı sorunu olarak da adlandırılan bu sorun genellikle telefon düşürüldükten, suya batırıldıktan hemen sonra ortaya çıkar veya bir yazılım aksaklığından kaynaklanabilir. Bu sorunu gidermek için yapmanız gereken önerilen sorun giderme adımları aşağıda listelenmiştir.

Telefonu şarj etme

Yapmanız gereken ilk şey, boşalan bir pilin neden olduğu sorunun olasılığını hemen ortadan kaldırabilmeniz için telefonun pilinin yeterli şarj olduğundan emin olmaktır.

    Telefonun şarj bağlantı noktasını, içine sıkışmış kir veya kalıntıların temizlendiğinden emin olarak bir basınçlı hava kabı kullanarak temizleyin. Telefonu şarj cihazıyla tamamen şarj edin. Telefonun şarj olmaması durumunda farklı bir şarj kablosu ve duvar şarj cihazı kullanmayı deneyin. Duvar şarj cihazını kullanarak şarj işleminin başarısız olması durumunda telefonu bilgisayarın USB bağlantı noktasından şarj etmeyi de denemelisiniz.

Telefonun şarjı yeterli olur olmaz açmayı deneyin ve LG Q Stylo 4 Siyah Ekran Ölüm sorununun devam edip etmediğini kontrol edin.

Yazılımdan sıfırlama gerçekleştirme

Bu durumda yapmanız gereken bir sonraki şey, cihazı yeniden başlatarak yapılabilecek telefon yazılımını yenilemektir. Bu genellikle bir yazılım aksaklığından kaynaklanan küçük sorunları düzeltir. Bu prosedürü gerçekleştirmek için, cihaz kapanana kadar Güç düğmesini ve Sesi Kısma düğmesini yaklaşık 8 saniye basılı tutup bırakın. Bu yapıldıktan sonra telefonun açılıp açılmadığını kontrol edin.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Bazen telefonun özel bölümünde saklanan önbelleğe alınmış veriler bozulabilir. Bu olduğunda, bu genellikle telefonda belirli sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olan şeyin bu olduğunu ortadan kaldırmak için telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

    Güç düğmesini ve ses azaltma düğmesini basılı tutun. Sistem Kurtarma ekranı göründüğünde her iki düğmeyi de bırakın. Önbelleği Sil’e gitmek için ses seviyesi düğmelerini kullanın ve onaylamak için güç düğmesine basın.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama

Yukarıdaki adımların LG Q Stylo 4 Siyah Ekran Ölüm sorununu çözememesi durumunda, son seçeneğiniz fabrika ayarlarına sıfırlamaktır. Bu işlemin telefon verilerinizi sileceğini unutmayın, bu nedenle bu adıma geçmeden önce cihazınızın içeriğinin yedek bir kopyasına sahip olduğunuzdan emin olun.

    Cihazı kapatın.Güç ve Sesi azaltma düğmelerini basılı tutun.LG logosu göründüğünde, Sesi kısma düğmesini basılı tutmaya devam ederken Güç düğmesini hızlı bir şekilde serbest bırakın ve ardından yeniden basılı tutun. ve taşıyıcı ayarları) ve tüm ayarların sıfırlanması mesajı görüntülendiğinde, Evet’i vurgulamak için Sesi kısma düğmesini kullanın. Cihazı sıfırlamak için Güç düğmesine basın.

Sıfırlama tamamlandıktan sonra sorunun devam edip etmediğini kontrol edin. Bunu yaparsa, bu büyük olasılıkla hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanır, bu durumda telefonu bir servis merkezine getirmeniz ve kontrol ettirmeniz gerekir.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuyoruz ancak hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.