LG Q Stylo 4 Ölüm Sorunu Siyah Ekran Nasıl Onarılır

#LG # QStylo4, ilk olarak Haziran 2018’de piyasaya sürülen orta sınıf bir Android akıllı telefon modelidir. Sağlam bir yapı kalitesine sahiptir ve kendi kalemi ile birlikte gelir. 1080 x 2160 piksel çözünürlüğe sahip 6,2 inç IPS LCD ekran kullanır. Arkada tek bir 13MP kamera varken, ön 5MP selfie kamerasına ev sahipliği yapıyor. Kaputun altında, 2 GB RAM ile eşleştirilen Snapdragon 450 işlemcisini bulacaksınız. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde LG Q Stylo 4 Ölümün Siyah Ekranı konusunu ele alacağız.

Bu konuda bir LG Q Stylo 4 veya başka bir Android cihaza sahipseniz, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili olabilecek endişeleriniz için size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

LG Q Stylo 4 Ölüm Sorunu Siyah Ekran Nasıl Onarılır

Telefonunuz yaptığınız herhangi bir şeye cevap vermediğinde ve ekranda hiçbir şey görünmediğinde, Zaten Black Screen of Death ekranını yaşama ihtimaliniz de vardır. Bu sorun oluştuğunda, telefon hala açık olabilir ve bildirimler alıyor olabilir, ancak ekranda hiçbir şey görülemiyor olabilir veya tamamen kapalı olabilir ve yanıt vermeyebilir. Bu, genellikle bir yazılım aksaklığından da kaynaklanabilmesine rağmen, hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanır. Aşağıda, bu sorunu çözmek için yapmanız gereken önerilen sorun giderme adımları listelenmiştir.

Telefonun bataryasını şarj etme

Bu durumda yapmanız gereken ilk şey, boşalmış bir bataryanın neden olabileceği sorunu ortadan kaldırmaktır. Aşağıda listelenen adımları uygulayarak telefonu tamamen şarj ettiğinizden emin olun.

    Telefonun şarj portunu, içine sıkışmış kir veya döküntülerin temizlendiğinden emin olarak bir basınçlı hava kabı kullanarak temizleyin. Telefonu duvar şarj cihazını kullanarak tam olarak şarj edin. Telefon şarj olmazsa, farklı bir şarj kablosu ve duvar şarj cihazı kullanmayı deneyin. Duvar şarj aletini kullanarak şarj etmenin başarısız olması durumunda telefonu bir bilgisayarın USB portundan şarj etmeyi de denemelisiniz.

Telefonun şarjı yeterli olduğunda, cihazı açmayı denemeli ve ekranın çalışıp çalışmadığını kontrol etmelisiniz.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştir

Sorunun, telefonun sakladığı bozuk önbellekteki verilerden kaynaklanma olasılığı vardır. Bu durumda yapmanız gereken bir sonraki şey, telefonu yeniden başlatarak yapabileceğiniz telefon yazılımını yenilemektir. Bu genellikle bir yazılım aksaklığından kaynaklanan küçük sorunları çözecektir. Bu prosedürü gerçekleştirmek için, cihaz kapatılıncaya kadar yaklaşık 8 saniye kadar Güç düğmesini ve Sesi Azalt düğmesini basılı tutun, sonra bırakın. Bu yapıldıktan sonra, LG Q Stylo 4 Ölüm Ekranının Siyah Sorununun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonunuz, performansını artırmak için kolay erişim için genellikle en sık kullanılan verileri saklar. Bazen telefonun özel bölümünde saklanan bu veriler bozulabilir. Bu olduğunda, bu genellikle telefonda bazı sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olanın bu olasılığını ortadan kaldırmak için, telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

    Güç düğmesini ve ses kısma düğmesini basılı tutun. Sistem Kurtarma ekranı göründüğünde iki düğmeyi de bırakın. Önbelleği Sil seçeneğine gitmek için ses düğmelerini kullanın ve onaylamak için güç düğmesine basın. Cihazı yeniden başlatın.

LG Q Stylo 4 Ölüm Ekranının Siyah Ekranı sorununun devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Yukarıdaki adımların sorunu çözmemesi durumunda, son seçeneğiniz kurtarma modundan fabrika ayarlarına sıfırlama yapmaktır. Bu işlemin telefon verilerinizi sileceğini unutmayın; bu adıma geçmeden önce cihazınızın içeriğinin yedek bir kopyasının olduğundan emin olun.

    Cihazı kapatın. Gç ve Sesi azaltma düğmelerine basın ve basılı tutun. LG logosu göründüğünde, Sesi azaltma düğmesini basılı tutarken devam ederken Gç düğmesini hızlı bir şekilde bırakın ve yeniden tutun. ve operatör uygulamaları) ve tüm ayarları sıfırla mesajı görüntülenir, Evet’i vurgulamak için Sesi azalt düğmesini kullanın. Cihazı sıfırlamak için Güç düğmesine basın.

Sıfırlama tamamlandığında, sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin. Eğer öyleyse, bu durum büyük olasılıkla hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanmaktadır, bu durumda telefonu bir servis merkezine götürmeniz ve onarıma ihtiyacınız olacaktır.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.