LG Q Stylus Screen Titrek Sorunu Nasıl Onarılır

#LG #QStylus ilk kez bir kalemle gelen Ağustos 2018’de piyasaya sürülen bir orta sınıf Android akıllı telefon modeli. Bu IP68 sertifikalı bir cihazın yanı sıra MIL-STD-810G uyumludur. 1080 x 2160 piksel çözünürlüğe sahip 6,2 inç IPS LCD ekrana sahip. Arkada tek bir 16MP kamera ve önde tek bir 8MP selfie kamera var. Kaputun altında 4GB RAM ile eşleştirilmiş bir Mediatek MT6750 octa çekirdekli işlemci var. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde LG Q Stylus ekran titremesi sorununu çözeceğiz.

Bu konuda bir LG Q Stylus veya başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

LG Q Stylus Screen Titrek Sorunu Nasıl Onarılır

Aşağıda listelenen önerilen sorun giderme adımlarını gerçekleştirmeden önce telefonunuzun en son yazılım sürümünde çalışmasını sağlamak en iyisidir. Bir güncelleme varsa, önce onu indirmenizi ve yüklemenizi öneririm.

Telefonun ekranının titremesine neden olabilecek faktörlerden biri, bir yazılım arızasıdır. Bir uygulama soruna neden olan cihaza indirilmiş olabilir veya uygulamadaki bazı bozuk veri biçimleri suçludur. Şu anda yapacağımız şey, bu sorunu gidermek için telefonun yazılımında sorun gidermektir.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştir

Bu durumda yapmanız gereken ilk şey, telefonu yeniden başlatarak yapabileceğiniz telefon yazılımını yenilemektir. Bu genellikle tepkisiz bir cihazda yapılmasına rağmen, bu durumda da işe yarayacaktır. Bu prosedürü gerçekleştirmek için, cihaz kapatılıncaya kadar yaklaşık 8 saniye kadar Güç düğmesini ve Sesi Azalt düğmesini basılı tutun, sonra bırakın. Bu yapıldıktan sonra ekranın titremeye devam edip etmediğini kontrol edin.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

Bazen Google Play Store’dan indirdiğiniz bir uygulama, yüklü olduğunda LG Q Stylus ekranının titremesine neden olabilir. Bu genellikle uygulamanın bazı hataları olduğunda veya telefon yazılımı sürümüyle uyumlu olmadığında gerçekleşir. İndirdiğiniz bir uygulamanın soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekir.

    Ekran açıkken, Güç tuşunu basılı tutun. Görüntülenen seçenekler menüsünde, Kapat ve yeniden başlat’a dokunun.

Sorunun bu modda ortaya çıkmaması durumunda, büyük olasılıkla yüklediğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyordur. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Hangi uygulamaya bu soruna neden olduğunu bulmak için bir deneme yanılma yöntemi yapmanız gerekir. Telefonu normal şekilde başlatın ve bir uygulamayı kaldırın. Bu yapıldıktan sonra, sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin. Artık sorun oluşana kadar bu adımı tekrarlayın. Kaldırdığınız son uygulama büyük olasılıkla suçludur.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonunuz genellikle cihazın daha iyi performans göstermesini sağlayan kolay erişim için en sık kullanılan verileri saklar. Bazen telefonun özel bölümünde saklanan bu önbelleğe alınmış veriler bozulabilir. Bu olduğunda, bu genellikle telefonda bazı sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olanın bu olasılığını ortadan kaldırmak için, telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

    Giriş ekranında, Ayarlar’a dokunun. ‘Genel’ sekmesine dokunun. Depolama> Dahili depolama alanına dokunun. Hesaplamanın bitmesi için menü seçeneklerinin bekleyin. tepsi geçici dosyaları, kameradan Ham dosyalar. dokunun Sil> SİL

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Yukarıdaki adımların LG Q Stylus ekran titremesi sorununu çözmemesi durumunda son seçeneğiniz fabrika ayarlarına sıfırlamaktır. Sıfırlama yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun çünkü işlem sırasında bu işlem silinir.

    Cihazı kapatın. Gç ve Sesi azaltma düğmelerine basın ve basılı tutun. LG logosu göründüğünde, Sesi azaltma düğmesini basılı tutarken devam ederken Gç düğmesini hızlı bir şekilde bırakın ve yeniden tutun. ve operatör uygulamaları) ve tüm ayarları sıfırla mesajı görüntülenir, Evet’i vurgulamak için Sesi azalt düğmesini kullanın. Cihazı sıfırlamak için Güç düğmesine basın.

Sıfırlama işlemi tamamlandıktan sonra telefonunuzu tekrar kurun, ancak henüz herhangi bir uygulama yüklemeyin, ardından ekranın titremeye devam edip etmediğini kontrol edin. Eğer öyleyse, bu durum büyük olasılıkla hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanmaktadır, bu durumda telefonu bir servis merkezine getirmeniz ve kontrol ettirmeniz gerekir.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.