LG Q6 İpuçları Ve Püf Noktaları

Bu yıl Temmuz ayında lanse edilen LG Q6, bütçeli bir telefon ve kendi alanında en iyilerinden biri. Bu 5.5 inç full HD Plus Tam Vizyon Kapasitif Dokunmatik Ekran özellikleri ve Android 7.1.1 üzerinde çalışır. Birkaç daha heyecan verici özelliklerle yüklü olan LG Q6, kesinlikle heyecan verici bir telefon. İşte akıllı telefonunuzu kullanabilmeniz için bilmeniz gereken bazı LG Q6 ipuçlarını ve püf noktaları.

Ayrıca Oku – LG Q6'nın En İyi Özellikleri

LG Q6 İpuçları ve Püf Noktaları

Yazı Tipi ve Yazı Tipi Boyutunu Değiştirin

Farklı yazı tiplerinin keyfini çıkarmak için herhangi bir üçüncü taraf uygulamasını indirmeniz gerekmez. LG Q6 size altı farklı yazı tipi – Roboto, LG Smart, KindGothic, Friend, Travel ve Yoo'dan seçim yapma seçeneği sunuyor. Yazı tipinizi değiştirmek için Ayarlar> Ekran> Yazı Tipi seçeneğine gitmeniz gerekir, telefonunuzda kullanmak istediğinizi seçin. Ekran bölümüne geri döndüğünüzde, Ekstradan Büyük'ye altı kez bir kez daha sahip olduğunuz Yazı Tipi Boyutuna sahipsiniz. Telefonunuzdaki metnin ne kadar büyük veya küçük olmasını istediğinize bağlı olarak bir seçim yapabilirsiniz. Ayrıca, isterseniz Yazı Tipi Boyutu seçeneğinin hemen altındaki metni kalınlaştırmak için seçim yapabilirsiniz.

Comfort View

LG Q6 ipuçları ve püf noktaları listesinde, Comfort View özelliği bulunuyor. Akıllı telefonların ekranı, özellikle de onları aşırı derecede kullandığımız ve günlük faaliyetlerimizin çoğuna bağlı olduğundan, gözleriniz için stresli olabilir. Bu özellik, cihazınızın mavi ışığını kapatır. Mavi ışık, parlak güneş ışığında çıktığınızda bile ekranınızı görmenizi sağlar. Comfort View, gözleriniz için işleri daha rahat hale getirir. Etkinleştirmek için Ayarlar> Gösteri> Konfor Görünümü'nde Kaydır> Açıkta Kaydır seçeneğine gidin. Bu özellik gece veya evde ya da ofiste olduğunuzda kullanılmak için iyidir.

Yüz tanıma

Bu en çok konuşulan biyometrilerden biridir ve LG Q6'da vardır. Bunu nasıl ayarlayacağınızı veya bu özelliğin nerede bulunduğunu bilmeyenler için: Ayarlar> Ekran> Ekranı Kilitle> Yüz Tanıma'ya gidin ve yüzünüzü dairesel çerçevenin içine yerleştirerek akıllı telefonunuzda yüz tanıma ayarlamak için uyarıları izleyin. böylece telefon sizi algılar. Bu ayarlandıktan sonra yapmanız gereken tek şey, cihazınızı kilidini açmak için yüzünüze kaldırmanızdır.

Akıllı Kilit

Zaten akıllı telefonun güvenliğini konuştuğumuzdan, cihazınıza ek bir güvenlik katmanı sağlamak için bu numarayı tartışabiliriz. Ayarlar> Ekran> Ekranı Kilitle> Akıllı Kilit'e gidin ve görüntülenen dörtten seçiminizi yapın. Smart Lock, cihazınızın nerede olduğunu anlamak ve kilitli ya da kilitli kalmasını sağlamak için sinyalleri tanıyan bir özelliktir. Sağlanan dört seçenek şunlardır:

  • Gövde Algılamada: Telefon, üzerindeki tutuşu tanımlamak için sensörlerini kullanır ve siz onu kapalı tuttuğunuzda, telefon bunu tanır ve ekranı otomatik olarak kilitler.
  • Güvenilir Yerler: Akıllı telefonunuzun güvenli olduğunu düşündüğünüz konum seçiminizi eklerseniz ve kimse ona dokunmayacaksa, LG Q6 kilidi açık kalır. Konum seçiminizi girmeniz gerekiyor ancak bu özelliği kullanmak için Konum hizmetlerinizi her zaman açık tutmanız gerekir. Örneğin, evinizden ofisinize yeni geldiyseniz ve eviniz Güvenilir Yerler altında işaretlenmişse otomatik olarak kilidi açılır.
  • Güvenilir Cihazlar: Sıklıkla kullandığınız bir cihazı telefonunuza ekleyebilir ve telefonunuzun yakınındayken kilidi açık kalır.
  • Güvenilir Sesli: 'Ok Google' diyerek telefonunuzun kilidini açarsınız. Sadece sesinizi kaydetmeniz gerekir ve cihaz tanıma için kaydeder.

Telefonunuz Kaybolduysa İletişim Bilgileri

Bu en iyi LG Q6 ipuçları ve püf noktaları arasında. Telefonunuzu kaybedebileceğiniz ve birileri bulduğu durumlar veya durumlar olabilir. Güncellenmiş bir iletişim detayına sahip olmak onu geri almanıza yardımcı olabilir. Yapman gerekenler işte burada. Ayarlar> Ekran> Ekranı Kilitle> Kayıp Telefonu için İletişim Bilgileri bölümüne gidin. İstediğiniz e-posta veya telefon numarasını girme seçeneğiniz var. Numara veya e-posta adresi güncellendiğinde, bu kilitli ekranınızda her zaman görüntülenecektir. Akıllı telefonlar bu günlerde güçlü bir güvenlik sistemine sahip olduklarından ve PIN, Desen, Yüz Tanıma vb. Olmadan kilitlenemedikleri için, zaman ve tarihin hemen altındaki ekranda görüntülenen numara sizinle iletişim kurmak için kullanılabilir.

s.o.s.

Kötü zamanlarda yaşıyoruz ve ne zaman yardıma ihtiyacımız olduğunu asla bilemeyiz. Ayarlar> SOS Modu> Bilgileri Girin. Acil durumlarda başvurmak istediğiniz en fazla üç irtibat numarası ekleyebilirsiniz. Güç Düğmesine üç kez basmanız yeterlidir ve bu kişiler için bir acil durum mesajı gönderilir. Telefonunuzun yanı sıra otomatik olarak sessiz moduna alınacak ve gelen arama otomatik olarak alınacaktır.

Tüm Uygulamalar İçin Tam Ekran Görüntüsü

LG Q6'nın en-boy oranı 18: 9'dur ve bazı uygulamalar ya da oyunlar kullanılırken, genellikle ekranın üstünde ve altında, özel uygulamanın görüntüsünün boyutunu azaltan siyah bir çizgi görüntülenir. Temel olarak, telefonunuzun tam ekranını kullanamayacaksınız. Belirli bir uygulama için tam ekranı kullanmanıza izin verecek kullanışlı bir ipucu var. Ayarlar> Görüntü> Uygulama Ölçekleme'ye gidin. Telefonunuza yüklenmiş uygulamaların bir listesini alacaksınız. Tam ekran görüntüsünü istediğiniz uygulamayı bulmak için kaydırın. Bunlardan biri Tam Ekran (18: 9) olmak üzere üç farklı seçenek elde edeceksiniz. İlgili uygulama için en boy oranını ayarlamak ve tam ekranın keyfini çıkarmak için üzerine tıklayın. Diğer tüm uygulamalar için de yapabilirsiniz.

Bunlar kullanabileceğiniz ve keyfini çıkarabileceğiniz en iyi LG Q6 ipuçlarından bazılarıdır!

Ayrıca okuyun – LG G6'da Jest Shot Kullanımı