LG Q8 Sorun Açılmıyor Nasıl Onarılır

#LG # Q8, dijital kalemle gelen ve ilk olarak Ekim 2018’de piyasaya sürülen orta sınıf bir Android akıllı telefon modelidir. MIL-STD-810G uyumlu bir cihazdır ve aynı zamanda IP68 sertifikasına sahiptir. Bu telefon, 1080 x 2160 piksel çözünürlüğe sahip 6,2 inç IPS LCD ekrana sahip. Tek bir 16MP arka kamera ve tek bir 5MP ön kamera kullanır. Kaputun altında 4GB RAM ile eşleştirilen Snapdragon 450 işlemcisini bulacaksınız. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde LG Q8 ile başa çıkmayacağız.

Bu konuda bir LG Q8 cihazına veya başka bir Android cihaza sahipseniz, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

LG Q8 Sorun Açılmıyor Nasıl Onarılır

Bir Android cihazda ortaya çıkabilecek ana sorunlardan biri, açılmadığı zamandır. Çoğu durumda buna servis merkezine gitmeyi hak eden arızalı bir donanım bileşeni neden olabilir. Bununla birlikte, sorunun sizin tarafınızdan çözülebileceği durumlar da vardır. Telefonunuzu bir servis merkezine göndermeden ve onarıma göndermeden önce, bu sorun için önerilen aşağıda listelenen sorun giderme adımlarını uyguladığınızdan emin olun.

Telefonu şarj et

Yapmanız gereken ilk şey, pilinin yeterli şarj olduğundan emin olmaktır. Bataryanın tamamen boşaldığı birkaç durum olmuştur ve bu faktör, aşağıda listelenen adımları izleyerek ilk önce ortadan kaldıracağımız şeydir.

    Telefonun şarj portunu basınçlı hava kabı kullanarak temizleyin. Bu bağlantı noktasına takılan kir veya pisliklerin giderildiğinden emin olun. Telefonu duvar şarj cihazıyla tamamen şarj edin. Telefon şarj olmazsa, farklı bir şarj kablosu ve duvar şarj cihazı kullanmayı deneyin. Ayrıca, duvar şarj aletini kullanarak şarj etmenin başarısız olması durumunda telefonu bir bilgisayarın USB portundan şarj etmeyi de denemelisiniz.

Batarya tam olarak şarj olduğunda, telefonu açmayı deneyin. Hala açılmıyorsa, aşağıda listelenen ek sorun giderme adımlarına devam edin.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştir

Telefon yazılımının yenilenmesi, küçük bir yazılım aksaklığından kaynaklanabilecek problemi ortadan kaldıracaktır. Bu, sadece cihazı yeniden başlatarak kolayca yapılabilir. Aygıt kapanana, yaklaşık 8 saniye sonra Güç düğmesine ve Sesi Azalt düğmesine basın ve sonra bırakın.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonunuz daha kolay çalışması için genellikle en sık kullanılan verileri saklar ve daha hızlı çalışmasını sağlar. Telefonun özel bölümünde depolanan bu verilerin bozulabileceği durumlar vardır. Bu olduğunda, bu genellikle telefonda bazı sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olanın bu olasılığını ortadan kaldırmak için, telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

    Telefonu kapatın. Aşağıdaki tuşlara aynı anda basın ve basılı tutun: Ses Azaltma Tuşu + Güç / Kilit Tuşu yaklaşık 10 saniye basılı tutun. önbellek seçeneği daha sonra seçmek için açma / kapatma tuşuna basın. Telefonu başlatın.

LG Q8’in açılmayacağını kontrol edin, sorun hala devam ediyor.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Telefonun hala açılmaması durumunda gerçekleştirebileceğiniz en son sorun giderme adımı fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bunun telefon verilerinizi sileceğini unutmayın.

    Telefonu kapatın. Aşağıdaki tuşlara aynı anda basın ve aynı anda basılı tutun: Ses Azaltma Tuşu + Gç / Kilit Tuşu yaklaşık 10 saniye basılı tutun. Sistem kurtarma ekranı görüntülendiğinde her iki tuşu da serbest bırakın. Veri Sıfırlama seçeneği daha sonra seçmek için açma / kapatma tuşuna basın. Telefonu başlatın.

Yukarıdaki adımların sorunu çözmemesi durumunda, telefonu bir servis merkezine götürmeniz ve bunun zaten hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanmış olabileceğinden kontrol ettirmeniz gerekir.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.