LG Stylo 5+ Mobil Ağ Kullanılamıyor Sorunu Nasıl Düzeltilir

#LG # Stylo5, bu yılın başında piyasaya sürülen orta sınıf bir Android akıllı telefon modelidir. Bu telefon, 2160 x 1080 piksel çözünürlüğe sahip 6,2 inç ekran kullanan sağlam bir yapı kalitesine sahiptir. Ön tarafta 8MP selfie kamera bulunurken, arkada flaşlı tek bir 16MP PDAF kamera var. Kaputun altında, 3GB RAM ile eşleştirilmiş Snapdragon 450 işlemciyi bulacaksınız. Bu sağlam bir performans cihazı olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde LG Stylo 5+ mobil ağ mevcut değil sorununu ele alacağız.

Bir LG Stylo 5+ veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

LG Stylo 5+ Mobil Ağ Kullanılamıyor Sorunu Nasıl Düzeltilir

Aşağıda listelenen önerilen sorun giderme adımlarından herhangi birini yapmadan önce, telefonunuzun en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmalısınız. Bir güncelleme varsa, indirip yüklemeniz gerekir. Operatörle ilgili yazılım güncellemelerini kontrol etmeniz önemlidir, çünkü bu genellikle operatöre ilişkin bağlantı hatalarını giderir.

Bölgenizin iyi bir ağ sinyaline sahip olduğunu doğrulayın

Her zaman operatörünüzün resepsiyon almayacağı belirli alanlar olacaktır. Bu alanda olduğunuzda, telefonunuz genellikle mobil ağda kullanılamaz hatasını alır. Bunun kapsama ilişkin bir sorun olup olmadığını doğrulamak için telefonunuzun güçlü bir sinyal alıp almadığını kontrol edebilirsiniz. Ayrıca, bir ağ kesintisinden kaynaklanma olasılığını ortadan kaldırmak için, aynı ağ altındaki diğer cihazların da yakın çevrenizde aynı sorunu olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Kesinti olması durumunda bu konuyla ilgili olarak operatörünüze başvurmalısınız.

Yazılımdan sıfırlama gerçekleştirme

Telefonunuz genellikle performansını artırmak için sürekli kullanılan geçici verileri depolar. Bu veriler bozulduğunda bu soruna neden olabilir. Bunu düzeltmek için, cihazdaki bozuk geçici verileri ortadan kaldırması gereken telefonu yeniden başlatmak istersiniz. Bu aynı zamanda telefonun şebekeyle olan bağlantısını da sıfırlar, bu da bu durumda yardımcı olur.

  Güç ve Sesi kısma tuşunu 45 saniyeye kadar basılı tutun. Cihaz yeniden başlarken bekleyin.

LG Stylo 5+ mobil ağ kullanılamıyor sorununun devam edip etmediğini kontrol edin.

SIM kartınızı kontrol edin

Sorunun SIM kartla ilgili bir sorundan kaynaklanma ihtimali vardır. Bu SIM kartla ilgili bir sorunsa, telefonu kapatarak ve SIM kartı çıkararak bunu düzeltebilirsiniz. SIM kartı tekrar takmadan önce birkaç dakika bekleyin ve ardından telefonu açın. Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Sorunun arızalı bir SIM karttan kaynaklanma olasılığını ortadan kaldırmak için telefonunuzda farklı bir SIM kart kullanmayı da denemelisiniz.

Telefonun dolaşım durumunu doğrulayın

Kendi ülkenizdeyseniz, telefonun dolaşım durumunun kapalı olduğundan emin olmak istersiniz. Bu, farklı bir ülkeden yeni dönen ve yine de cihazın dolaşım durumu etkin olan gezginler için geçerlidir.

  Ayarlar’ı seçinAl’ı seçinGösterge’ye ilerleyin ve Mobil ağlar’ı seçinVeri dolaşımını kapatın

LG Stylo 5+ mobil ağ kullanılamıyor sorununun devam edip etmediğini kontrol edin.

Uçak Modunun kapalı olduğundan emin olun

Uçak modu, cihazınızın uçak ekipmanına müdahale etmesini önlediğinden, genellikle uçaktayken açılan bir ayardır. LG Stylo 5 mobil ağ kullanılamıyor sorununu alıyorsanız, uçak modunun kapalı olduğundan emin olmalısınız veya zaten kapalı konumdaysa bu düğmeyi değiştirmeyi deneyebilirsiniz.

Telefon şebekesi ayarlarını sıfırlayın

Telefonunuzdaki yanlış ağ ayarları genellikle ağa bağlanmasını engeller. Telefonunuzun doğru ağ ayarlarını kullandığından emin olmak için bunu sıfırlamaya çalışmalısınız.

  Ayarlar’a gidin, ardından Sistem’e dokunun, Yeniden Başlat ve Sıfırla’ya dokunun Ağ ayarları sıfırlandı. İstenirse PIN kodunu girin. Ayarları Sıfırla’ya ve Ayarları Sıfırla’ya dokunun.

LG Stylo 5+ mobil ağ kullanılamıyor sorununun devam edip etmediğini kontrol edin.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

Bazen Google Play Store’dan indirdiğiniz bir uygulama yüklendiğinde telefonda sorunlara neden olabilir. Bunun nedeni uygulamadaki hatalar veya uygulama ile telefonunuz arasındaki uyumluluk sorunları olabilir. İndirdiğiniz bir uygulamanın soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekir.

  Ekran açıkken Güç tuşunu basılı tutun. Görüntülenen seçenekler menüsünde Güç düğmesini basılı tutun. Güvenli Modda yeniden başlatmanız istendiğinde, Tamam öğesine dokunun. ekran.

Sorunun bu modda ortaya çıkmaması durumunda, büyük olasılıkla yüklediğiniz bir uygulamadan kaynaklanır. Bunun hangi uygulama olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonun özel bölümünde saklanan önbelleğe alınan verilerin bozulabileceği durumlar vardır. Bu durumda, bu genellikle telefonda belirli sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olan şeyin bu olduğunu ortadan kaldırmak için telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

  Ana ekrandan Ayarlar öğesine dokunun. ‘Genel’ sekmesine dokunun. Depolama> Dahili depolama öğesine dokunun. Hesaplamanın bitirilmesi için menü seçenekleri için bekleyin. Yer boşaltın seçeneğine dokunun. Geçici dosyalar ve ham dosyalara dokunun. tepsi geçici dosyaları, Kameradan ham dosyalar. Sil> SİL üzerine dokunun

LG Stylo 5+ mobil ağ kullanılamıyor sorununun devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama

Yukarıdaki adımların sorunu çözememesi durumunda, dikkate alınması gereken son bir sorun giderme adımı fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Sıfırlamayı yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

  Cihazı kapatın.Güç ve Sesi azaltma düğmelerini basılı tutun.LG logosu göründüğünde, Sesi kısma düğmesini basılı tutmaya devam ederken Güç düğmesini hemen bırakın ve ardından yeniden basılı tutun. ve taşıyıcı ayarları) ve tüm ayarların sıfırlanması mesajı görüntülendiğinde, Evet’i vurgulamak için Sesi kısma düğmesini kullanın. Cihazı sıfırlamak için Güç düğmesine basın.

Yukarıda listelenen adımları uyguladıktan sonra bile sorun devam ederse, bu zaten hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanıyor olabilir. Şu anda yapılacak en iyi şey, telefonu bir servis merkezine götürmek ve kontrol ettirmek.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuyoruz ancak hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.