LG Stylo 5 Mobile Network Kullanılamaz Sorunu Nasıl Düzeltilir

#LG # Sylo5, Haziran 2019’da piyasaya sürülen orta ölçekli bir Android akıllı telefon modelidir. Bu telefon, 1080 × 2160 piksel çözünürlüğe sahip 6.2 inç IPS LCD ekrana sahip sağlam bir yapı kalitesine sahiptir. Arkada tek 13MP kamera, ön tarafta 5MP selfie kamera var. Kaputun altında, 3GB RAM ile eşleştirilmiş Snapdragon 450 işlemciyi bulacaksınız. Bu sağlam bir performans cihazı olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, LG Stylo 5 mobil ağ mevcut değil sorununu ele alacağız.

Bir LG Stylo 5 veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, doğru bir değerlendirme yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebilmesi için olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışmanızı rica ediyoruz.

LG Stylo 5 Mobile Network Kullanılamaz Sorunu Nasıl Düzeltilir

Aşağıda listelenen önerilen sorun giderme adımlarından herhangi birini gerçekleştirmeden önce telefonun en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmanız gerekir. Bir güncelleme varsa, önce indirip yüklemelisiniz. Operatörle ilgili yazılım güncellemelerini kontrol etmeniz önemlidir, çünkü bu genellikle operatöre ilişkin bağlantı hatalarını giderir.

Bölgenizde iyi bir ağ sinyali olduğunu doğrulayın

Operatörünüzün genellikle belirli alanlarda hiç alımı olmayacaktır. Bu alanda bulunduğunuzda, telefonunuz genellikle mobil ağ kullanılamıyor hatasını alır. Bunun kapsama ilişkin bir sorun olup olmadığını doğrulamak için telefonunuzun güçlü bir sinyal alıp almadığını kontrol edebilirsiniz. Ayrıca, bir ağ kesintisinden kaynaklanma olasılığını ortadan kaldırmak için, aynı ağ altındaki diğer cihazların da yakın çevrenizde aynı sorunu olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Kesinti olması durumunda bu konuyla ilgili olarak operatörünüze başvurmalısınız.

Yazılımdan sıfırlama gerçekleştirme

Telefonunuz genellikle performansını artırmak için sürekli kullanılan geçici verileri depolar. Bu veriler bazen bozulabilir ve bu da bu soruna neden olabilir. Soruna neden olan şey buysa, telefon yazılımınızı yenilemeniz gerekir. Yapmak isteyeceğiniz şey, cihazdaki bozuk geçici verileri ortadan kaldıracak telefonu yeniden başlatmaktır. Bu aynı zamanda telefonun şebekeyle olan bağlantısını da sıfırlar, bu da bu durumda yardımcı olur.

  Güç ve Sesi kısma tuşunu 45 saniyeye kadar basılı tutun. Cihaz yeniden başlarken bekleyin.

LG Stylo 5 mobil ağ kullanılamıyor sorununun devam edip etmediğini kontrol edin.

SIM kartınızı kontrol edin

Sorunun SIM kartla ilgili bir sorundan kaynaklanma ihtimali vardır. Bu SIM kartla ilgili bir sorunsa, telefonu kapatarak ve SIM kartı çıkararak bunu düzeltebilirsiniz. SIM kartı tekrar takmadan önce birkaç dakika bekleyin ve ardından telefonu açın. Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Sorunun arızalı bir SIM karttan kaynaklanma olasılığını ortadan kaldırmak için telefonunuzda farklı bir SIM kart kullanmayı da denemelisiniz.

Telefonun dolaşım durumunu doğrulayın

Kendi ülkenizdeyseniz, telefonun dolaşım durumunun kapalı olduğundan emin olmak istersiniz. Bu, farklı bir ülkeden yeni dönen ve yine de cihazın dolaşım durumu etkin olan gezginler için geçerlidir.

  Ayarlar’ı seçinAl’ı seçinGösterge’ye ilerleyin ve Mobil ağlar’ı seçinVeri dolaşımını kapatın

LG Stylo 5 mobil ağ kullanılamıyor sorununun devam edip etmediğini kontrol edin.

Uçak Modunun kapalı olduğundan emin olun

Uçak modu, uçaktayken genellikle açılan bir ayardır. Bu açıldığında, telefonunuz uçak elektronik ekipmanına müdahale etmemesi için herhangi bir kablosuz sinyal almaz veya iletmez. LG Stylo 5 mobil ağ kullanılamıyor sorununu alıyorsanız, uçak modunun kapalı olduğundan emin olmalısınız veya zaten kapalı konumdaysa bu düğmeyi değiştirmeyi deneyebilirsiniz.

Telefon şebekesi ayarlarını sıfırlama

Telefonunuzdaki yanlış ağ ayarları genellikle ağa bağlanmasını engeller. Telefonunuzun doğru ağ ayarlarını kullandığından emin olmak için bunu sıfırlamayı denemelisiniz.

  Ayarlar’a gidin, ardından Sistem’e dokunun, Yeniden Başlat ve Sıfırla’ya dokunun Ağ ayarları sıfırlandı. İstenirse PIN kodunu girin. Ayarları Sıfırla’ya ve Ayarları Sıfırla’ya dokunun.

LG Stylo 5 mobil ağ kullanılamıyor sorununun devam edip etmediğini kontrol edin.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

Bazen Google Play Store’dan indirdiğiniz bir uygulama yüklendiğinde telefonda sorunlara neden olabilir. Bunun nedeni uygulamadaki hatalar veya uygulama ile telefonunuz arasındaki uyumluluk sorunları olabilir. İndirdiğiniz bir uygulamanın soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekir.

  Ekran açıkken Güç tuşunu basılı tutun. Görüntülenen seçenekler menüsünde Güç düğmesini basılı tutun. Güvenli Modda yeniden başlatmanız istendiğinde Tamam’a dokunun. Cihazınız yeniden başladıktan sonra cihazın alt kısmında Güvenli mod görüntülenir. ekran.

Sorunun bu modda ortaya çıkmaması durumunda, büyük olasılıkla yüklediğiniz bir uygulamadan kaynaklanır. Bunun hangi uygulama olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonun özel bölümünde saklanan önbelleğe alınan verilerin bozulabileceği durumlar vardır. Bu durumda, bu genellikle telefonda belirli sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olan şeyin bu olduğunu ortadan kaldırmak için telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

  Ana ekrandan Ayarlar öğesine dokunun. ‘Genel’ sekmesine dokunun. Depolama> Dahili depolama öğesine dokunun. Hesaplama işlemini bitirmek için menü seçenekleri için bekleyin. tepsi geçici dosyaları, Kameradan ham dosyalar. Sil> SİL üzerine dokunun

LG Stylo 5 mobil ağ kullanılamıyor sorununun devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama

Yukarıdaki adımların sorunu çözememesi durumunda, dikkate alınması gereken son bir sorun giderme adımı fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Sıfırlamayı yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

  Cihazı kapatın.Güç ve Sesi azaltma düğmelerini basılı tutun.LG logosu göründüğünde, Sesi kısma düğmesini basılı tutmaya devam ederken Güç düğmesini hızlı bir şekilde serbest bırakın ve ardından yeniden basılı tutun.“Tüm kullanıcı verilerini sil (LG dahil) ve taşıyıcı ayarları) ve tüm ayarların sıfırlanması mesajı görüntülendiğinde, Evet seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma düğmesini kullanın. Cihazı sıfırlamak için Güç düğmesine basın.

Yukarıda listelenen adımları uyguladıktan sonra bile sorun devam ederse, bu zaten hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanıyor olabilir. Şu anda yapılacak en iyi şey, telefonu bir servis merkezine götürmek ve kontrol ettirmek.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuyoruz ancak hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.