LG Stylo 5+ Wi-Fi Sorununa Bağlanılmıyor Nasıl Onarılır

#LG # Stylo5, Haziran 2019’da piyasaya sürülen orta menzilli bir Android akıllı telefon modelidir. Bu telefon, 6.2 inç FullHD ekrana sahip sağlam bir yapı kalitesine sahiptir. Ön tarafta 8MP selfie kamera bulunurken, arkada flaşlı tek bir 16MP PDAF kamera var. Kaputun altında, 3GB RAM ile eşleştirilmiş Snapdragon 450 işlemciyi bulacaksınız. Bu sağlam bir performans cihazı olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, LG Stylo 5+ cihazının Wi-Fi sorununa bağlanmayacağını ele alacağız.

Bir LG Stylo 5 veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

LG Stylo 5+ Wi-Fi Sorununa Bağlanılmıyor Nasıl Onarılır

Bu telefonda herhangi bir sorun giderme adımı gerçekleştirmeden önce, en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak en iyisidir. Bir güncelleme varsa, önce indirip yüklemenizi öneririm. Bilgisayarınızı kullanarak güncellemeyi almak için LG PC Suite yazılımını kullanabilirsiniz.

Telefonun Wi-Fi anahtarını açın

Bu bariz bir adım olsa da, telefon sahiplerinin telefonlarının Wi-Fi anahtarını açmayı unutabilecekleri durumlar vardır.

  Giriş ekranından Ayarlar öğesine dokunun. ‘Ağlar’ sekmesine dokunun.Wi-Fi düğmesine ON (AÇIK) ayarına dokunun.

LG Stylo 5+ cihazının Kablosuz ağa bağlanmaya devam edip etmediğini kontrol edin.

Bunun bir yönlendirici sorunu olup olmadığını kontrol edin

Telefonunuzun bağlı olduğu yönlendiricinin bu soruna neden olup olmadığını kontrol etmeyi deneyin. Diğer cihazlar Wi-Fi ağına bağlanabilir mi? Telefonunuzun bağlanmasını engellediyse yönlendirici ayarlarını kontrol etmeyi denediniz mi? Bunun yönlendiriciyle ilgili bir sorun olup olmadığını kontrol etmenin en hızlı yolu, telefonunuzu farklı bir Kablosuz ağa bağlamak ve sorunun devam edip etmediğini görmek.

Yazılımdan sıfırlama gerçekleştirme

Bu işlem, genellikle küçük bir yazılım aksaklığından kaynaklanan sorunları giderecek telefon yazılımını yenileyecektir. Bu prosedürü gerçekleştirmek için, cihaz kapanana kadar Güç düğmesini ve Sesi Kısma düğmesini yaklaşık 8 saniye basılı tutup bırakın. Bu yapıldıktan sonra Wi-Fi ağına bağlanmayı deneyin.

Telefon şebekesi ayarlarını sıfırlayın

Bu adım genellikle telefonun veri ağına bağlanırken bir sorunu olduğunda yapılır. Telefonunuzda aşağıdaki değişiklikler meydana gelir.

  Kayıtlı Wi-Fi ağları silinecek.Aylanan Bluetooth cihazları silinecek.Arka plan veri senkronizasyonu ayarları açılacak.Müşteri tarafından manuel olarak açılan / kapatılan uygulamalardaki veri kısıtlayıcı ayarları varsayılan ayara sıfırlanacaktır. modu otomatik olarak ayarlanır.

Cihazınızın ağ ayarlarını sıfırlamak için:

  “ Genel ” sekmesine dokunun. Yeniden başlat ve sıfırla> Ağ ayarlarını sıfırla> AYARLARI SIFIRLA> Ayarları Sıfırla seçeneklerine dokunun.

LG Stylo 5+ cihazının Kablosuz ağa bağlanmaya devam edip etmediğini kontrol edin.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

İndirdiğiniz bir uygulamanın, yüklendiklerinde telefonda sorunlara neden olacağı durumlar vardır. İndirdiğiniz bir uygulamanın soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekir.

  Ekran açıkken Güç tuşunu basılı tutun. Görüntülenen seçenekler menüsünde Kapat ve yeniden başlat öğesine dokunun. Cihaz yeniden başlatılır ve Güvenli mod kaplaması artık ekranda gösterilmez.

Sorunun bu modda ortaya çıkmaması durumunda, büyük olasılıkla yüklediğiniz bir uygulamadan kaynaklanır. Bunun hangi uygulama olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonun özel bölümünde saklanan önbelleğe alınan verilerin bozulabileceği durumlar vardır. Bu durumda, bu genellikle telefonda belirli sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olan şeyin bu olduğunu ortadan kaldırmak için telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

  Ana ekrandan Ayarlar öğesine dokunun. ‘Genel’ sekmesine dokunun. Depolama> Dahili depolama öğesine dokunun. Hesaplamanın bitirilmesi için menü seçenekleri için bekleyin. Yer boşaltın seçeneğine dokunun. Geçici dosyalar ve ham dosyalara dokunun. tepsi geçici dosyaları, Kameradan ham dosyalar. Sil> SİL üzerine dokunun

LG Stylo 5+ cihazının Kablosuz ağa bağlanmaya devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama

Yukarıdaki adımların sorunu çözememesi durumunda, son seçeneğiniz fabrika ayarlarına sıfırlamaktır. Sıfırlama işleminden önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun, çünkü bu işlem sırasında silinecektir.

  Cihazı kapatın.Güç ve Sesi azaltma düğmelerini basılı tutun.LG logosu göründüğünde, Sesi kısma düğmesini basılı tutmaya devam ederken Güç düğmesini hemen bırakın ve ardından yeniden basılı tutun. ve taşıyıcı ayarları) ve tüm ayarların sıfırlanması mesajı görüntülendiğinde, Evet’i vurgulamak için Sesi kısma düğmesini kullanın. Cihazı sıfırlamak için Güç düğmesine basın.

Sıfırlama işlemi tamamlandıktan sonra telefonunuzu tekrar kurun ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin. Bunu yaparsa, bu büyük olasılıkla hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanır, bu durumda telefonu bir servis merkezine getirmeniz ve kontrol ettirmeniz gerekir.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuyoruz ancak hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.