LG V30 Ekran Titreme Sorunu: LG V30 ekranımın titremesine neden oluyor ve nasıl düzeltilir?

Bugünün en sevilen, yüksek güçlü ve ağır akıllı telefonları arasında ortaya çıkan LG V30. LG’nin şimdiye kadarki en iyi amiral gemisi cihazı olarak ve 2017’nin en iyi akıllı telefonlarından biri olarak kabul edildi. Bu LG telefon, modern bir tasarıma sahip olmanın yanı sıra, çok hoş bir OLED ekran ve ilginç kamera geliştirmeleri de dahil olmak üzere özelliklerle doluyor. Genel olarak, bu telefon etkileyici ama aynı zamanda kusurlu. Bu durum, LG V30 ekranında rastgele titreyen yaygın olarak ortaya çıkan bir ekran sorunu.

Devam etmeden önce, farklı bir soruna çözüm arıyorsanız, bu telefonla ilgili en sık bildirilen sorunlardan bazılarını zaten ele aldığımız için LG V30 sorun giderme sayfamıza düştüğünüzden emin olun. Sizinkine benzer bir sorun bulamazsanız, Android sorunları anketimizi doldurun ve bize ulaşmak için gönder’i tıklayın.

Bir donanım sorunu veya yazılım sorunu mu?

Titreşen ekranlarla ilgili akıllı telefon sorunları, bozuk bir donanım veya yazılım sorunundan kaynaklanabilir. Sorunun başlangıcına bağlı olarak hatalı bir donanım veya yazılımdan kaynaklanıp kaynaklanmadığını anlayacaksınız. Örneğin, ekran titremeye başlar ve telefonunuzda bir düşme veya sıvıya maruz kalma örneğinden sonra benzer belirtiler göstermeye devam ederse, büyük olasılıkla donanımla ilgili bir sorundur. Ne yazık ki donanım sorunları için, cihazınızı tamir etmek için bir teknisyenin yardımına zaten ihtiyaç vardır. Öte yandan, sorun aniden düşmeden veya telefonu ıslatmadan ortaya çıkarsa bir yazılım sorunu olarak düşünebilirsiniz. Yeni bir içerik, uygulama veya yazılım güncellemesi yükledikten sonra telefonunuzun ekranının titremeye başladığı gibi. Bu durumda, muhtemelen telefon ekranınızı titremeye tetikleyen bir yazılım hatasıdır. Neyse ki bu gibi durumlarda, bazı geçici çözümleri deneyebilir ve hizmet için fazladan ödeme yapmak zorunda kalmadan sorunu sonlandırmaya çalışabilirsiniz.

Başlamanıza yardımcı olmak için, Android telefonunuzda ekran titremesi de dahil olmak üzere yazılımla ilgili sorunları gidermek için temel olarak standart prosedürlerden ve geçici çözümlerden oluşan bazı yararlı çözümler derledim. Yardıma ihtiyacınız olduğunda bu sorun giderme kılavuzuna başvurabilirsiniz.

LG V30’da ekran titremesi sorununa potansiyel çözümler

LG V30 ekranınızda rastgele titreyen sorunu çözmenize yardımcı olabilecek bazı etkili çözümlerin ve önerilen geçici çözümlerin bir özeti. Kesin bir çözüm yoktur, bu nedenle sorunu çözene kadar geçerli çözümleri denemeniz gerekir. O zaman hazır olduğunuzda başlayabilirsiniz.

İlk geçici çözüm: LG V30’unuzu yeniden başlatın (yazılımdan sıfırlama).

Hızlı yeniden başlatma, akıllı telefonlarda, iOS ve Android cihazlardaki çoğu yazılım sorununu giderir. Bununla birlikte, telefonunuzu genellikle yaptığınız gibi kapatın. Yaklaşık 30 saniye kapalı tutun, ardından tekrar açın.

  Yeni başlayanlar için, Güç tuşuna basın, ardından Kapat ve yeniden başlat-> Yeniden Başlat öğesine dokunun.

Cihazınızdaki ekran titremesi sorununa yazılımdaki küçük bir aksaklık neden oluyorsa, yeniden başlatmadan sonra düzeltilmelidir. Değilse, bir sonraki uygulanabilir çözümleri deneyin.

Yazılımdan sıfırlama, telefonunuzun dahili belleğinde depolanan hiçbir veriyi etkilemez, böylece işlemdeki veri kaybı konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

İkinci geçici çözüm: Telefonunuzun ekran parlaklığını ayarlayın.

Bu basit geçici çözüm de sorunu düzeltmek için yapılması gereken tek şey olabilir. Bu yüzden bunu atlamadığınızdan emin olun.

Önce Otomatik Parlaklığı devre dışı bırakmayı deneyin, ardından ekranın titrediğini kontrol edin.

  Bunu yapmak için Ayarlar-> Ekran-> seçeneğine gidin ve ardından cihazınızda Otomatik parlaklığı devre dışı bırak seçeneğine dokunun.

Ekran hala titriyorsa, ekran parlaklığını ayarlayın. Ekran parlaklığını azaltmaya çalışın ve sorunun çözülüp çözülmediğine bakın. Değilse, bir fark olup olmadığını görmek için ekran parlaklığını artırmaya çalışın.

Üçüncü çözüm: Güvenli moda geçin ve uygulamaları teşhis edin.

Sorunu daraltmak için LG V30’unuzu güvenli moda getirmeniz yardımcı olabilir. Güvenli moddayken, tüm üçüncü taraf uygulamaları ve hizmetleri devre dışı bırakıldığından, sorunun bir üçüncü taraf uygulaması tarafından tetiklenip tetiklenmediğini belirlemeniz daha kolay olacaktır.

  Ardından, seçenekler menüsünü görüntülemek için Güç tuşunu basılı tutun.Güç kapalı seçeneğini basılı tutun. Güvenli Modda yeniden başlatmanız istenirse, Tamam öğesine dokunun. Ekranın altındaki Mod etiketi.

Telefonunuzu normalde güvenli modda yaptığınız gibi kullanın ve ekran titremesinin gerçekleşip gerçekleşmediğine bakın. Sorun güvenli moda geçtiyse, kök nedeninin telefonunuzdaki üçüncü taraf bir uygulama olduğunu gösterir. Sorunun başlamasından önce hangi uygulamaları indirip yüklediğinizi düşünmeye çalışın, ardından şüpheli uygulamaları kaldırın veya kaldırın.

Dördüncü çözüm: LG V30’unuzdaki Geliştirici Seçeneklerini Değiştirin veya Etkinleştirin.

Ekran titremesinde benzer sorunla karşılaşan birçok Android akıllı telefon kullanıcısı, ilgili cihazlarındaki geliştirici seçeneklerini değiştirerek çözüm bulabildi. Aşağıdaki adımlar, nasıl yapıldığına ilişkin tüm süreç boyunca size yol gösterecektir, ancak cihaz modeline ve varyantınıza bağlı olarak menü etiketlerinde ve / veya seçeneklerinde küçük değişiklikler olabilir. Denemek isterseniz, LG V30’unuzdaki Geliştirici Seçenekleri menüsüne nasıl erişeceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

  Ayarlar-> Cihaz Hakkında-> Derleme Numarası’na gidin ve yaklaşık 7 veya daha fazla kez dokunun. Bunu yaptığınızda, şimdi geliştirici erişimine sahip olduğunuzu belirten bir mesaj görüntülenir. Ayarlar menüsüne geri dönmek için geri düğmesine basın.Ardından Cihaz Hakkında bölümünün üstünde bir Geliştirici seçenekleri menüsü göreceksiniz. Yeni seçeneklerin bir listesini görüntülemek için Geliştirici seçenekleri’ne dokunun.Çizim bölümüne ilerleyin. Yüzey Güncellemelerini Göster seçeneğinin etkin olduğunu görürseniz, devre dışı bırakmak için anahtara dokunun.Daha sonra Donanım hızlandırmalı oluşturma adlı başka bir bölüme gidin. HW yer paylaşımlarını devre dışı bırak seçeneğini göreceksiniz. Cihazınızın ekran birleştirme için yalnızca GPU kullanması için bu seçeneği etkinleştirmek üzere dokunun.

Ekran titremesi, genellikle telefonunuz ekran birleştirme için CPU ve GPU arasında geçiş yaptığında gerçekleşir. Bu seçeneğin etkinleştirilmesi seçeneği siler ve ekran titremelerinden kurtulur.

Son seçenek: Telefonunuzu sıfırlayın (fabrika ayarlarına sıfırlama / ana sıfırlama).

Sorun, önceki çözümlerle giderilemeyen bazı zorlu hatalardan kaynaklanıyorsa donanımdan sıfırlama veya fabrika ayarlarına sıfırlama gerekebilir. Ancak bu sıfırlama, kişisel bilgiler, özelleştirmeler ve daha fazlası dahil olmak üzere tüm telefon verilerinizi silecektir. Android sistemini bozan herhangi bir bozuk segment veya bozuk dosya da süreçte ortadan kaldırılacaktır. Böylece telefonunuz daha sonra tamamen temiz ve yeni bir başlangıç yapacaktır. Tek şey, telefonunuzu tekrar kullanmadan önce ilk kurulumu yeniden yapmak için fazladan zaman ve çaba harcamanız gerekecek. Ayarlar menüsü aracılığıyla LG V30’unuzda fabrika ayarlarına sıfırlama şu şekilde yapılır:

  Telefonunuzun dahili belleğindeki verileri yedekleyin.Ana ekrandan Uygulamalar’a dokunun. Ayarlar’a dokunun. Genel sekmesini seçin Sekme görünümünü kullanın. Yedekle ve sıfırla öğesine dokunun. gerekiyorsa, Hesabı yedekle’ye dokunun ve Google yedek hesabı oluşturmak için ekrandaki talimatları izleyin. Fabrika verilerine sıfırla’ya dokunun. Telefonu sıfırla’ya ve ardından İleri’ye dokunun.

Sıfırlama tamamlanana kadar bekleyin, ardından telefonunuzu yeniden başlatın. Yeniden başlattıktan sonra, ilk cihaz kurulumuna devam edin.

Ekran titremesi sorunu devam ederse dikkate alınacak diğer seçenekler

  Onarım. Ekrandaki titreme sorunu, önceki tüm yöntemleri uyguladıktan sonra devam ederse, sonunda yapabileceğiniz başka bir şey yoktur. İlgilendiğiniz şey, büyük olasılıkla zaten donanım onarımı gerektiren bir donanım sorunudur. Bu noktada, bir sonraki en iyi seçeneğiniz, telefonunuzu yerinizdeki yakındaki bir LG servis merkezine götürmek ve bir teknisyen tarafından teşhis edilmesini sağlamaktır. Özellikle LG V30’unuz hala garanti kapsamındaysa, garanti için faydalanmayı unutmayın. Hasarlı bir ekrandan kaynaklandığı tespit edilirse veya diğer ekran bileşenlerinin değiştirilmesi gerekirse, bunun yerine garantinizi kullanabilirsiniz. Bunu yapmak sizi pahalı bir onarımdan kurtaracaktır. Sorunun, yeni bir ürün yazılımı güncelleme sürümünü yükledikten sonra aniden ortaya çıktığı ve devam ettiği gibi hatalı bir Android güncellemesinden kaynaklandığını düşünüyorsanız, sorunu bir sonraki güncellemede çözmeleri için LG Destek’e veya cihaz operatörünüze başvurabilirsiniz. resmi düzeltme düzeltme ekiyle kullanıma sunuldu. Düzeltme ekinin gelmesini beklerken önerilerini de isteyebilirsiniz.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.

Ayrıca okumak isteyebileceğiniz gönderiler:

  Şarj edilmeyen, tam şarj olmuyor, diğer şarj sorunları nasıl çözülür LG V30 [Sorun Giderme Kılavuzu] LG V30 akıllı telefon açılmıyor nasıl düzeltilir? [Sorun giderme kılavuzu]