LG V30 için Google HDR +: İnanılmaz geniş açılı fotoğraflar elde edin

LG V30 kullanıcıları için harika bir ipucumuz var. XDA Geliştirici Forumlarında, Google'ın kamera uygulamasının bir limanı hazırlanıyor ancak şu ana kadar popüler uygulama, yalnızca uyumlu herhangi bir cihazın ana kamerasıyla çalışabiliyor. Şimdi, LG akıllı telefonlar için geniş açılı mercekli Pixel 2'nin HDR + moduna sahip özel bir sürümü var.

  • LG V30 incelemesi: Çarpıcı tasarım, kusurlu işçilik
  • HDR + ile Google Kamera nasıl alınır

Google Pixel 2'nin kamera uygulaması, bir sürü ilginç özellikler sunar ve harika sonuçlar verir. Birçok geliştiricinin Google Kamera uygulamasını diğer Android akıllı telefonlara bağlamak için çalıştığı merak edilmez. Qualcomm veya Samsung SoC'leri paketleyen telefonlar için HDR + ve Portre modları için özel bir bağlantı noktası bulunur. Ancak, bu modifiye kamera uygulamalarının tümü şimdiye kadar herhangi bir çift kamera akıllı telefonunun ikinci kamera ile çalışamıyordu. LG'den gelen çift kamera akıllı telefonlar için iyi bir haber var, çünkü XDA Geliştirici Forumlarından bir geliştirici olan cstark27, Google Pixel 2 Kamera uygulamasının bir portunu LG V30, V20, G6 ve G5'in geniş açı kameraları ile uyumlu hale getirdi. .

  • Google Kamera uygulamasını, LG V30, V20, G6 ve G5 için cstark27'ye nereden indirebilirsiniz.

HDR+ is actually a Pixel 2 exclusive feature, but thanks to porting, the wide-angle camera from LG now also benefits from Google’s technology / © AndroidPIT
 

Kamera uygulamasını yükledik ve fotoğrafların kalitesini HDR özellikli LG'nin varsayılan kamera uygulamasıyla karşılaştırdık. Video ve kamera uzmanımız Stefan, resimlere baktı ve resimlere ilişkin izlenimlerine baktı:

Ayrıntılı üreme, büyük olasılıkla, Google uygulaması daha az yoğun JPEG sıkıştırması kullandığı ve kayıt sırasında dosya boyutunu yaklaşık iki katına çıkardığı için önemli derecede geliştirildi. Örneğin, şehir panoramamızdaki ağaçlar hala HDR + ile net bir şekilde görülebilirken, LG V30 da lekeler oluşturuyor.

Better skin tones, more details in light and dark areas: HDR+ improves the quality enormously.  / © AndroidPIT

Büyük parlaklık farklılıklarına sahip fotoğraflar (örneğin, arka plan aydınlatmalı portreler) için, HDR + 'nın dinamik aralığı geliştirdiği açıkça görülebilir. Örnek fotoğrafımızda, yüzümde fotoğrafta daha iyi yanar ve ayrıntılar hala koyu gri kazağımızda fark edilebilir nitelikte olmasını sağlar. Aynı zamanda, gökyüzü V30 çekiminde olduğu gibi yıkanmıyor ve yine bulutların ayrıntılarını görebilirsiniz.

Her atışta ilk bakışta böyle büyük bir fark yok. Fakat fotoğrafa yakından baktığınızda, HDR + 'nın ağaçlar hakkında ayrıntılar verdiğini, LG'nin ise bilmediğini görebilirsiniz. / © AndroidPIT

Sonuçta, farkın dramatik olduğu ve yazılımın gücünü bir kez daha gösterdiği yönünde. Hemen hemen her üreticinin Sony'den satın alabileceği görüntü algılayıcıların aksine Google, görüntü işleme algoritmalarını Samsung veya Apple gibi kilit ve anahtar altında tutar. Uzun vadede, küçük üreticilerin bu sanayi devleriyle ve son derece karmaşık yazılım departmanlarıyla yetişmeleri zor olacaktır

  • İşte fotoğrafları orjinal çözünürlüklerinde

Uygulama, görüntü kalitesini geliştirirken, uygulamayı kullanma deneyimi, Google'ın orijinaline karşılık gelse bile daha iyi olabilir. İki arka kamera arasında ileri geri geçiş yapmak mümkün değildir ve uygulama zaman zaman çöker. Yani, LG V30, G6 veya daha üstü HDR + 'yi kullanmak istiyorsanız, yalnızca ana kamera uygulamanıza bir destek olarak kullanmalısınız.

LG V30 için Google Kamera uygulamasını denedin mi? Paylaşmak için diğer harika LG V30 ipuçlarını ve püf noktaları var mı? Yorumları bize bildirin!

Kaynak: XDA Geliştirici Forumu

LG V30 nereden alınır

  1. LG V30 + H930DS Dual Sim 128GB SIM ÜCRETSİZ / UNLOCKED – Lavanta Viyole £ 475.99 £ 475.99 toplamı
  2. LG V30 + H930DS Dual Sim 128GB SIM ÜCRETSİZ / UNLOCKED – Bulut Gümüş £ 475.99 £ 475.99 toplamı
  3. LG V30 + H930DS Dual Sim 128GB SIM ÜCRETSİZ / UNLOCKED – Aurora Siyah £ 485.99 £ 485.99 toplamı
  4. LG V30 + H930DS Dual Sim 128GB SIM ÜCRETSİZ / UNLOCKED – Fas Blue £ 489.99 £ 489.99 Toplamı Çek Teklifi
  5. Orijinal Marka Yeni LG V30 + Çift SIM 4GB / 128GB 4G LTE H930DS Fas Blue £ 494.70 £ 494.70 Toplam Fiyat Çek

Compare prices