LG V30 İpuçları ve Püf Noktaları

Yakın zamanda lanse edilen amiral gemisi – LG V30 – çarpıcı bir telefon ve inanılmaz özelliklere sahip. En güzel parçalardan biri olmasının yanı sıra, akıllı telefonun inanılmaz işlevleri var. Bu telefonun özelliklerinden yararlanmak istiyorsanız LG V30 ipuçlarını ve püf noktalarını bulabilirsiniz.

Ayrıca bakınız: LG Q6 İpuçları Ve Püf Noktaları

LG V30 İpuçları ve Püf Noktaları

Yüzen Çubuğu Özelleştir

LG V30, uygulamalar ve kişiler için kısayollara erişebileceğiniz bir Floating Bar'a sahiptir. Kayan Çubuğu varsayılan olarak etkinleştirildi. Ancak, isteğinize göre özelleştirebilirsiniz. Ekranınızda istemiyorsanız, bunu da devre dışı bırakabilirsiniz.

  • Ayarlar> Genel Sekmesi> Kayan Çubuğa gidin ve özelleştirin. Eklemek istediğiniz uygulamaları seçin. Bu çubukta görünecek kişileri kısayol olarak da seçebilirsiniz.

Ana Ekranınızın Yüzer Çubuğunu etkinleştirecek veya devre dışı bırakacak olan Yüzen Çubuğun hemen yanındaki bir geçiş düğmesi bulunmaktadır.

Comfort View

Bu, kullanmanız için en akıllı LG V30 ipuçlarından biridir. Geceleri akıllı telefon kullanmak her zamanki şey haline geldi. Ancak, akıllı telefondan yayılan mavi ışık gözler için kötüdür. Bu ışığın spektrumu gözlerinizdeki 30.000 hücreye çarparak mavi olan ışığın dalga boyuna tepki gösterir. Bu olduğunda, suprakiazmatik çekirdeğe bir sinyal gönderilir ve bunun sizi uykuya sokan hormon olan melatonin üretimini durdurması için sinyal verilir. LG V30, gece kullanımı için tasarlanmış Konfor Görünümünü sunar. Yani artık akıllı telefonunuzu gece uyku düzeninizi bozmadan rahatça kullanabilirsiniz.

  • Ayarlar> Ekran Bölümü> Konfor Görünümü> Konfor Kullanımını Görüntüle'ye gidin ve açın.

İstediğiniz zamana göre zaman planlayın, böylece telefonunuz her gün ayarlanan saatte otomatik olarak Konfor Görüş moduna geçer. Ayrıca, mavi ışık seviyesini kaydırıcıdaki mavi ışık seviyesini ayarlama seçeneğiniz de vardır – Mavi Işık Filtresi.

Yüz tanıma

LG V30 akıllı telefonunuzdaki en iyi güvenlik önlemlerinden biri Yüz Tanımadır. Telefonunuzun kilidini açmanın ve en güvenli yollardan birinin akıllıca bir yoludur.

Ayarlar> Ekran> Ekranı Kilitle> Yüz Tanıma ve adımları tamamlamak için komutları izleyin. Yüzünüzü yüzünüzde tutmanız gerekecek, böylece telefon yüzünüzü tanıyacaktır. Yüz Tanıma'yı daha güvenli hale getirmek için Gelişmiş Yüz Tanıma'yı kullanın ve telefonunuzun daha iyi tanımasını sağlamak için Yüz Tanıma'yı Geliştir öğesine dokunun. Bu sayede gözlük takıyor olsanız veya sakalınız olsa bile telefonunuz sizi tanıyacaktır.

KnockON Özelliği

Bu özellik listede en havalı LG V30 hilelerinden biridir. Bu özelliği kullanarak telefonunuzun ekranını açabilir / kapatabilirsiniz. Sadece telefonunuzu açmak için iki kez dokunmanız yeterlidir ve zaman veya belki de bildirimleri hızlıca kontrol etmeli ve ardından ekranı kapatmak için tekrar iki kez dokunun. Özelliği şu adresten açabilirsiniz:

Ayarlar> Ekran> Diğer> Gelişmiş Ayarlar ve KnockON özelliğini açar veya kapatır.

Fotoğraf çekmek için Ses komutunu kullanın

Fotoğraflarımızı arkadaşlarımız, ailemiz ve sosyal medyada da paylaşmayı seviyoruz. Ön nişancılar yoğun bir şekilde kullanılıyor ve sadece gülümsemek ve peynir almak için bir şey söylemeniz gerekiyorsa çok güzel olurdu. Kamera uygulamanızın altındaki sol taraftaki dişli çark üzerine dokunun ve Peynir Kepçesi'ni değiştirin. Fotoğraf çekmek için “Gülümseme”, “Peynir”, “Kimchi”, “Viski” ve hatta “LG” diyebilirsiniz.

Kilit Ekranınızı Özelleştirin

Kilit ekranınızı farklı şekillerde özelleştirebilirsiniz.

Ayarlar> Ekranı Kilitle> Burada Kilit Ekranında gösterilecek animasyonları, duvar kağıdını, saati, zaman aşımını ve diğer bazı şeyleri kullanabilir ve ayarlayabilirsiniz. Kilit Ekranı altındaki Kısayollar'a dokunursanız, uygulama ekleme seçeneğiniz de vardır. Hava Animasyonu da görüntülenebilir ve Ekran Kaydırma da değiştirilebilir. Hava Animasyonu oldukça havalıdır ve dışarıdaki hava koşullarına göre kar veya yağmur gösterir.

Geniş Açı Fotoğrafları

Bu resim çekmek isteyenler için en iyi LG V30 ipuçları ve püf noktaları biridir. Fotoğraf makinesindeki yatay mod, geniş açılı fotoğraf çekmenizi sağlar. Ön kameradan bir selfie çekerken, birden fazla kişiyi gösteren simgeye tıklayın ve arka kamerayı kullanıyorsanız, ekranın üst kısmındaki birden fazla ağaç simgesine tıklayın.

Uygulama Çekmecesi

LG bu özelliği telefonundan çıkarmadı, sadece bazı adımları izlemeniz gerekiyor.

Ayarlar> Ekran Bölümü> Ana Ekran> Ana Sayfa Düğmesi> Ev ve Uygulama Çekmecesi Seç'e gidin.

Her Zaman Ekranda Çeşitli Şeyler için Kullanılabilir

Her Zaman Açık Ekranı özelleştirebilir ve farklı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Ayarlar> Ekran Sekmesi> Her Zaman Açık Ekranda> İçerik Alanı> üzerine dokunun.

Videodan bir GIF yakalama

Yüzen Bar, bir GIF oluşturmak için kullanılabilir. GIF'in süresi gerçekten kısa tutulmalı ve sesleri olmayacaktır. Herhangi bir videodan bir GIF oluşturabilir ve ardından sosyal medyada paylaşabilirsiniz. Yapman gerekenler işte burada:

  • Videoyu aç. Yüzen çubuk oku tıklayın ve GIF seçeneğini seçin.
  • Bitirdikten sonra pencereyi yakalamak için kenarları sürükleyin, GIF'i yakalamaya başlamak için kayıt düğmesini seçebilirsiniz.
  • Tamamlandığında GIF otomatik olarak Galeri'de kaydedilecektir.
  • Düzenleme düğmesini kullanarak ince ayar yapabilir ve ardından kaydedebilirsiniz.

Bu LG V30 ipuçları ve manşetleri yukarı, akıllı telefonunuzun en iyi şekilde yapabilirsiniz.

Ayrıca Oku – LG V30'un En İyi En İyi Özellikleri