LG V30 Metin Mesajları Gönderemiyor Nasıl Düzeltilir?

#LG # V30, ilk olarak Eylül 2017’de piyasaya sürülen ilk Android akıllı telefon modelidir. Hem ön hem de arka yüzünde camlı bir Alüminyum çerçeveden yararlanan sağlam bir yapı kalitesine sahiptir. Corning Gorilla Glass 5 tarafından korunan 1440 x 2880 piksel çözünürlüğe sahip 6 inçlik bir P-OLED ekrana sahip. Önünde 5MP selfie kamerası varken çift arka kamera sistemi var. Kaputun altında, 4GB RAM ile eşleştirilen Snapdragon 835 octa çekirdekli işlemciyi bulacaksınız. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde LG V30’un metin mesajı gönderemediğini çözeceğiz.

Bu konuda bir LG V30 veya başka bir Android cihaza sahipseniz, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili olabilecek endişeleriniz için size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

LG V30 Metin Mesajları Gönderemiyor Nasıl Düzeltilir?

Aşağıda listelenen önerilen sorun giderme adımlarından birini yapmadan önce telefonunuzun en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak daima en iyisidir. Bir güncelleme varsa, önce onu indirmenizi ve yüklemenizi öneririm. Bu, eski bir yazılım sürümünün neden olduğu sorunun olasılığını en aza indirecektir.

Bölgenizin iyi bir ağ sinyali olduğunu doğrulayın.

Taşıyıcınızın hiç alım alamayacağı belirli alanlar var. Kapsama ile ilgili bir sorun olup olmadığını kontrol etmek için telefonunuzun güçlü bir şebeke sinyali alıp almadığını kontrol edebilirsiniz. Bunun bir şebeke kesintisinden kaynaklanma olasılığı da vardır, bu durumda aynı taşıyıcı altındaki diğer cihazların da yakın çevresinde aynı sorunu olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştir

Cihazınız daha iyi performans göstermesi için genellikle geçici verileri saklar. Bu verilerin bozulabilir ve bu da telefonda sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir. Soruna neden olan şey buysa, telefon yazılımınızı yenilemeniz gerekir. Bu, cihazdaki herhangi bir bozuk geçici veriyi ortadan kaldırması gereken telefonu yeniden başlatarak yapılabilir. Bu adım telefonla ağ arasındaki bağlantıyı da sıfırlar.

  Güç ve Sesi azaltma tuşunu 45 saniyeye kadar basılı tutun. Aygıt yeniden başlatılıncaya kadar bekleyin.

LG V30’un kısa mesaj gönderemediğinden emin olun, sorun hala devam ediyor.

SIM kartınızı kontrol edin

Sorunun telefon SIM kartındaki bir sorundan kaynaklanabileceği zamanlar olabilir. Soruna neden olan şey buysa, telefon kapatılıp SIM kartı çıkartılarak bu durum düzeltilebilir. SIM kartı tekrar takmadan önce birkaç dakika bekleyin, sonra telefonu açın. Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Arızalı bir SIM kartın neden olduğu problemi ortadan kaldırmak için telefonunuzda farklı bir SIM kart kullanmayı da denemelisiniz.

Mesajlaşma uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizle

Mesajlaşma uygulamasında depolanan verilerin bozulabileceği ve mesajlaşma sorunlarına neden olabileceği durumlar vardır. Soruna neden olanın bu olmadığından emin olmak için mesajlaşma uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizlemeniz gerekir.

  Giriş ekranında, Ayarlar’a dokunun. ‘Genel’ sekmesine,> Uygulamalar ve bildirimlere dokunun. Uygulama bilgisine dokunun. Aşağıdakini seçmek için filtreye dokunun: Tümü, Etkin, Devre Dışı İstenilen uygulamaya dokunun, ardından Storage.Tap Önbelleği temizle veya Verileri Temizle ardından öğesine dokunun. EVET

LG V30’un kısa mesaj gönderemediğinden emin olun, sorun hala devam ediyor.

Sorunun Güvenli Modda olup olmadığını kontrol edin

Bazen Google Play Store’dan indirdiğiniz bir uygulama bu soruna neden olabilir. Bu, uygulamadaki hatalardan veya uygulama ile telefon arasındaki uyumluluk sorunlarından kaynaklanabilir. Soruna neden olanın bu olup olmadığını kontrol etmek için, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekir.

  Ekran açıkken, Güç tuşunu basılı tutun. Görüntülenen seçenekler menüsünde, Güç kapalı tuşunu basılı tutun. Güvenli Modda yeniden başlatmanız istendiğinde, Tamam öğesine dokunun. Cihazınız yeniden başlatıldıktan sonra, cihazınızın altındaki Güvenli modu görüntüler. ekran.

Bu modda bir metin mesajı gönderip alabiliyorsanız, sorun indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Ağ ayarlarını sıfırla

Sorunun telefonunuzdaki yanlış bir ağ ayarından kaynaklandığı durumlar vardır. Bu olasılığı ortadan kaldırmak için telefon şebekesi ayarınızı sıfırlamanız gerekir.

Telefon şebekesi ayarlarınızı sıfırladığınızda aşağıdakiler geçerli olacaktır:

  Saklanan Wi-Fi ağları silinecek. Bağlı bağlı bağlantılar silinecek. Eşleştirilmiş Bluetooth cihazları silinecek. Arka plan veri senkronizasyon ayarları açılacak. Müşteri tarafından elle açılıp kapatılan uygulamalarda kısıtlayıcı ayarlar sıfırlanacak varsayılan ayarlara göre. İş seçimi modu otomatik olarak ayarlanacaktır. Tercih edilen mobil ağ türü en iyi olarak ayarlanacaktır.

Sıfırlamayı, aşağıda listelenen adımları uygulayarak yapabilirsiniz:

  Herhangi bir ana ekrandan, sola kaydırın ve Ayarlar öğesine dokunun. Genel sekmesini seçin ya da kaydırın ve Sıfırla öğesine dokunun. Sıfırla öğesine dokunun. Ağ ayarları sıfırlama> SIFIRLAMA AYARLARI> Ayarları Sıfırla. tamamlandı.

LG V30’un kısa mesaj gönderemediğinden emin olun, sorun hala devam ediyor.

Önbellek bölümünü sil

Telefonunuz geçici verileri, cihazın uygulamaları sorunsuz bir şekilde çalıştırmasına yardımcı olan kendi depolama alanında özel bir bölümde saklar. Bu veriler bozulursa, cihazda sorunlar oluşabilir. Soruna neden olanın bu olmadığından emin olmak için telefonun önbellek bölümünü silmeniz gerekir.

  Giriş ekranında, Ayarlar’a dokunun. ‘Genel’ sekmesine dokunun. Depolama> Dahili depolama alanına dokunun. Hesaplamanın bitmesi için menü seçeneklerinin beklemesi. Boş alan açın. Geçici dosyalar ve ham dosyalar için dokunun. Aşağıdaki seçenekleri seçin: Önbelleğe alınmış veriler, Klip tepsi geçici dosyaları, CameraTap gelen Ham dosyaları Sil> SİL.

LG V30’un kısa mesaj gönderemediğinden emin olun, sorun hala devam ediyor.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Telefon hala metin mesajı gönderemiyorsa gerçekleştirebileceğiniz son sorun giderme adımlarından biri fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bunun telefon verilerinizi sileceğini ve böylece devam etmeden önce telefon verilerini yedeklemenin en iyisi olduğunu unutmayın.

  Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini gerçekleştirmeden önce verileri dahili hafızaya yedekleyin. Ana ekrandan, Ayarlar. “Genel” sekmesine dokunun. Yeniden Başlat ve Sıfırla seçeneğine dokunun. Fabrika verilerine sıfırla seçeneğine dokunun. İstenirse, SD kartı sil onay kutusuna dokunun. – Tümünü sil – RESET

Ayrıca, donanım tuşlarını kullanarak fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini de yapabilirsiniz.

  Ana sıfırlama yapmadan önce dahili bellekteki tüm verileri yedekleyin. Cihazı kapatın. Gç ve Sesi kısma düğmelerine basın ve basılı tutun. LG logosu göründüğünde, Sesi basılı tutmaya devam ederken Gç düğmesini hızlıca bırakın ve tekrar basılı tutun ‘Tüm kullanıcı verilerini sil (LG ve taşıyıcı uygulamaları dahil) ve tüm ayarları sıfırla’ mesajı göründüğünde, Evet’i vurgulamak için Sesi azalt düğmesini kullanın. Cihazı sıfırlamak için Güç düğmesine basın.

Sorun sıfırlamadan sonra da devam ediyorsa, bu konuda servis sağlayıcınıza başvurmalısınız.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı çabucak cevaplayacağımızı garanti etmiyoruz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.